povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od ladinek »

potřebuju radu :když jedu s autem nic mě na nápravě přední nevrže ani nemlátí,auto jede rovně a volant se nevrtí a neháže ,ale při vytočení kol doprava a najetí a nájezd mi vždycky něco vrzne na pravé straně vpředu.jinak to nedělá když otočím kola doleva.Díval jsem se a nic uvolněnýho tam není a tlumič taky neteče.Za normální jízdy to nedělá nic jen když stočím kola doprava a přejedu najezd k nam na parkoviště.Možná bude stačit něco namazat ,ale nevím co se tam maže,vymlacený si myslím nic nebude ,protože mam najeto 13 000km a přes díry nejezdím a na auto jsem optrnej potřebuju poradit co mam namazat jestli se tam něco vůbec maže,je to jako vrznutí nebo něco takovýho
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Reklama
 

Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od jari »

ladinek píše:potřebuju radu :když jedu s autem nic mě na nápravě přední nevrže ani nemlátí,auto jede rovně a volant se nevrtí a neháže ,ale při vytočení kol doprava a najetí a nájezd mi vždycky něco vrzne na pravé straně vpředu.jinak to nedělá když otočím kola doleva.Díval jsem se a nic uvolněnýho tam není a tlumič taky neteče.Za normální jízdy to nedělá nic jen když stočím kola doprava a přejedu najezd k nam na parkoviště.Možná bude stačit něco namazat ,ale nevím co se tam maže,vymlacený si myslím nic nebude ,protože mam najeto 13 000km a přes díry nejezdím a na auto jsem optrnej potřebuju poradit co mam namazat jestli se tam něco vůbec maže,je to jako vrznutí nebo něco takovýho
A není to zvuk, jako když dře guma o kov?
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od ladinek »

možná jo ty víš co je to?poradte ať nejezdím zbytečně do servisu myslím že to nebude tak vážný :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od ladinek »

tak mi někdo poraďte ať nespím s těžkou hlavou :lol: pls :o)
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od jari »

ladinek píše:tak mi někdo poraďte ať nespím s těžkou hlavou :lol: pls :o)
No víš, kdysi měli některé vozy prolblemy se silenbloky v ramenách přední nápravy.
V rameni jsou zalisovaný pryžový pozdra a stává se, že někdy vržou při prohoupnutí auta, nebo při nájezdu na nerovnost.
Obzvlášť, kfyž byli suchý, řešil jsem to, injekční stříkačkou a trochu oleje, nejlépe prostříknout WD spreym.
Ale nevím zda to bude Tvuj případ.
Chtělo by to aby se někdo s tvým autem zkusil rozjíždět a z venku poslouchat odkud se zvuk ozývá.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od ladinek »

jj s tou stříkačkou jsem to slyšel taky mě to dělá až teď jen u nas na tom nájezdu tak to promažu a uvidíme lomngi mi napíše ještě přesně co a uvidíme když tak servis ať se nenudí,problém je ten že auto je ted pro mě životně důležité vozím prcka do školky a zpět :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od jari »

ladinek píše:jj s tou stříkačkou jsem to slyšel taky mě to dělá až teď jen u nas na tom nájezdu tak to promažu a uvidíme lomngi mi napíše ještě přesně co a uvidíme když tak servis ať se nenudí,problém je ten že auto je ted pro mě životně důležité vozím prcka do školky a zpět :lol:
No já dokonce jezdil ted busem.
Není na parkovišti před prací bezpečno.
Uživatelský avatar
-palck-
Příspěvky: 127
Registrován: pát led 16, 2009 13:32
Kontaktovat uživatele:

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od -palck- »

Ha, tak toto isté robí aj mne. Vytočené kolesá, prejazd cez nerovnosť a vŕzganie. Na silentbloky nelejte olej !!! Olej leptá gumu !!! Skorej by som použil silikónový olej ako WD. :PP:
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od ladinek »

a jak jsi to vyřešil jestli jsi to nějak řešil? :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od saamm »

Přesně tak jak jsi napsal. Do prava vrže ale do leva nikoliv. Beru to jako vrozenou vlastnost. Dělá to od prvopočátku ale v případě velkého deště kdy je vozidlo mokré tak to nevrže. Mne to ani tak moc nevadí na nájezd jedu jen když vjíždím nebo vyjíždím před barák vždy musím dát plný pravý nebo plný levý záleží na kterou stranu chci jet. Abych to řešil přes servis a tam mně řeknou že to musí zjistit a nechají si auto 4 dny na pozorování najedou x km nakonec řeknou že nic nenašly zaplatím kdovíkolik peněz. Tak radši to vrznutí budu trpět.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od Scorpion.11 »

Též tuto zkušenost mám, takže to vypadá fakt na vrozenou vlastnost . Jinak mě to spíš dělá prudké zatočení do leva a při zhoupnutí zavrže pravá přední strana ;)
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od ladinek »

já dám kola naplno doprava a levá strana nějak vrzne nebo co,tak to dělá asi všem nebo jim to dělat začne já myslím že by se na to měla ale vztahovat záruka ,protože před měsícem mě to ještě nedělalo,abych pok někde neztratil kola :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od jari »

saamm píše:Přesně tak jak jsi napsal. Do prava vrže ale do leva nikoliv. Beru to jako vrozenou vlastnost. Dělá to od prvopočátku ale v případě velkého deště kdy je vozidlo mokré tak to nevrže. Mne to ani tak moc nevadí na nájezd jedu jen když vjíždím nebo vyjíždím před barák vždy musím dát plný pravý nebo plný levý záleží na kterou stranu chci jet. Abych to řešil přes servis a tam mně řeknou že to musí zjistit a nechají si auto 4 dny na pozorování najedou x km nakonec řeknou že nic nenašly zaplatím kdovíkolik peněz. Tak radši to vrznutí budu trpět.
Tak to je přesně ono, když je to mokré, tak to nevrže, to jesm mívával, kdysi na favoritu.
Suché silentbloky....
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od jari »

ladinek píše:já dám kola naplno doprava a levá strana nějak vrzne nebo co,tak to dělá asi všem nebo jim to dělat začne já myslím že by se na to měla ale vztahovat záruka ,protože před měsícem mě to ještě nedělalo,abych pok někde neztratil kola :lol:
Mě to zatím na Aveu nevrže.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: povrzávání přední nápravy prevence,ošetřování,mazání :)

Příspěvek od Scorpion.11 »

Mě to teda dělá přesněji jen při větší rychlosti, prudké zatočení do leva a při zhoupnutí tak zavrže pravá přední strana u kola. :? Jinak mi to též nedělá při normální jízdě :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Podvozek a řízení“