Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Boeing737 »

Vyrobené v r.2011,kúpené 2012 :lol:

Recenzia:

Ahojte!

Som čerstvým majiteľom nového typu vozidla CHEVROLET AVEO - sedan,
benzín 63 kW-1.2 /eco motor GM/. Auto mám asi týždeň a najazdených cca. 500 km, tak extra jazdnú a motorovú recenziu napísať neviem, skôr som sa toto rozhodol napísať pre tých, ktorí o lúpe nového auta uvažujú,lebo aj mne chýbal taký "normálny" názor, lebo na nete auto testujú väčšinou len novinári.

Pri kúpe bola pre mňa rozhodujúca bezpečnosť /výsledky crash testov/,cena a potom som riešil výbavu, komfort a motorizáciu. Cenový limit bol 8000-9000 EUR. Cenníkovú cenu neriešte, lebo čo predajňa, to iná cena, rôzné akcie a pod.
V tejto cene si viete kúpiť vozidlo A,alebo B triedy. Na základe ceny som mohol uvažovať nad vozidlami: Renault Clio, Thália,Hyundai i20 limitovaná /akciová/ edícia za 8300.-EUR. Škodovku si kúpiť neviete, lebo ak chcete aspoň klimatizáciu a motor TSI,tak vám vo VW predajni ponúknu v tej cene /nad 10.000.-EUR už nové POLO a ak pritlačíte a obehnete všetky predajne v SR, tak nájdete aj GOLF...možno predvádzacie, ale nájdete-treba hľadať!/. Ohľad som bral aj na svoju výšku 188 cm a v aute som sa musel vedieť ako tak usadiť. Clio išlo ihneď zo zoznamu von, lebo som si nevedel predstaviť dlhšiu jazdu /ani 200km/ v tomto aute. Pokiaľ by som nezvolil výbavu, kde je výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča,tak nie. Tháliu som vyhodil hneď, ako som v predajni otvoril dvere, lebo ten smrad v novom aute....to nie. Dácii som sa bál, lebo kamarátovi sa na novom aute zlomila náprava a na diaľnici spravil pár premetov...našťastie sa mu nič vážne nestalo,ale doteraz sa pracuje na znaleckom posudku a pod /už 2 roky/. Už, už som chcel kúpiť i20-lebo bola výborna cena za limitovanú edíciu a auto je zvnútra väčšie ako by ste si mysleli. Výškovo nastaviteľné sedadlo ani nie je treba, skôr pre menšie postavy, ak si sedadlo chcete dať vyššie. Na aute ma odrádzalo nekvalitné spracovanie. Napr. gumové tesnenie okolo dverí sa odlepovalo. Opierky hlavy boli aktívne asi iba tým, že pri ohybe sa celá tyč, ktorá je zasunutá do operadla hýbala,až sa dal vidieť vnútorný tapacír /pozrel som viac áut a všetko to isté/. Crash test a 5 ročná záruka bez obmedzenia km bola ale lákavá. V šedej,alebo čiernej farne to vyzerá dobre a prekvapivo je to auto priestranné. Má síce slabšiu výbavu, ale možno chýba len ESP. Je to ale naozaj tak, že za málo peňazí, veľa muziky, lebo cena je super a dokonca vám niekde dajú aj AL disky a zimné pneu. Naozaj...90%, ale vždy by ma štvalo to, že to auto som kúpil len kvôli tomu, že je dobrá cena a dlho by trvalo, pokiaľ by som si ho oblúbil. Pokiaľ nemáte cez 50 rokov,auto sa k vám nebude nejako hodiť, nech ste akokoľvek anti-auto typ a auto chcete len na prevoz z bodu A do B.

Chevrolet sa mi dizajnovo veľmi páčil, ale cena......nijako som sa nezmestil do predajnej ceny, až raz sa jeden predajca zľutoval a našli sme spoločnú sumu a výbavu, do ktorej som sa nebál ísť. Nemohol som byť dnes frajer a zajtra by mi leasingovka auto vzala. radosť z nového auta vyprchá rýchlo, ale splátka nie,tak len z rozumom!

Chevrolet Aveo-sedan, výbava LT-už som mal kľúče! Interiér a exteriér je super-ak zvolíte aj bielu farbu,auto nestarí na dynamike a verte, že na pumpe sa majiteľ BMW za tým autom obzrie. Aj mňa sa spýtal jeden vodič, ktorý vystúpil z Lexusu za vyše 50.000.-EUR, že koľko také auto stojí a či si môže sadnúť.... :lol:
Jazdné vlastnosti nebudem popisovať, lebo auto má málo km a nie som pretekár. Ako sedí, alebo nesedí, aký je podvozok, výkon, neviem, ani ma to nezaujíma, lebo jazdím predpisovo a v aute mám syna, tak či pri prejazde zákrutou šmykom bude nedotáčavé, alebo áno, ma ani nezaujíma. Skôr sa zameriam na praktičnosť.
Plasty vo vnútri sú dosť háklivé. Vidieť každý odtlačok. Ak vonku prší, otvoríte dvere a nastúpite,tak opršané plasty po uschnutí zanechajú fľaky. Chýba mi ochrana ľavej nohy,lebo ak ju nemáte na spojke a chcete si ju oprieť o to vyvýšené miesto pre ľavú nohu-vľavo od spojky, tak tam nie je žiadna gumová výsteľka,ale tapacír. Ten bude od topánky špinavý a rokmi zničený. Vyriešil som to ďalšou gumovou výstelkou, ktorú som dal pod gumový koberček....ten mimochodom uteká smerom k pedálom /originál/. Až príliš premyslená výbava od výrobcu: tempomat v základnej výbave, ale ak chcete výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, musíte ísť o triedu vyššie,ale dostanete aj klimatizáciu. Ak ale chcete el. nastaviteľné a vyhrievané zrkadlá, tak o ďalšiu výbavu vyššie!!! Inak zrkadlá sú super veľké a nebudete potrebovať kúpit na pumpe dodatkové zrkadielko na mŕtvy uhol...len ak chcete.
Auto je ale veľmi priestranné. Pri mojej výške si v poho sadnem aj za seba. Ani vzadu si nebúcham hlavu o strechu /v Cruze áno/,aj keď je auto oblúkovite krojené. Interiér auta v noci krásne svieti,ale až príliš. V zrkadle som videl, ako mám osvietenú tvár:) Ako keď máte sviečku pred sebou. Nevadí...komfort 100% a máte pocit, že sedíte v aute o pár tried vyššie. Pozor na zadný kufor, ktorý síce má cez 500L,ale staromódne ukotvenie dverí, ktoré oblúkovite zasahuje do batožinového priestoru, vám môže zničiť náklad-ak si ale zvyknete a premiestníte náklad,je to ok. Škoda,že ak chcete vymeniť žiarovku v zadnom svetle, tak musíte použiť krížový šroubovák a celé svetlo vymontovať,alebo demontovať z vnútra tapacír.
Motor zatiaľ nevytáčam a radím pri 2300-2500 otáčkach a ťažko je mi ho súdiť,lebo som mal vždy TDI od 81kW vyšie. Spotrebu som mal mimo mesta /sám/ 5,5 a v meste 7,5 L. Neskôr aj s manželkou, dieťaťom a naloženým kufrom /po 200km/,mimo mesta 5,3 a v meste 6,5. Spotreba sa má vraj ustáliť po 2000-5000 km na 4,5 mimo mesta, ale jazdím plynulo 50-90. Spotreba bola pri zapnutej klimatizácii a s tempomatom! Pred kopcom som ale pridával manuálne. V odbornej recenzii som čítal o gumovom radení, ale ja taký pocit nemám,ale treba si dávať pozor na zaradenie spiatočky! Občas to zaškrípe a niekedy musíte stlačiť spojku aj 2-3 x....možno sa to rozbehá:)

Mínus: chýbajúca plnohodnotná rezerva /dá sa kúpiť/.
"Blbé" uchytenie kufrových dverí.
Veľmi háklivé plasty interiéru
Chýba ochranná podložka,alebo guma na ľavú nohu-pri pedáloch.

Plus: Výborny pomer: bezpečnosť,cena a výbava
Spotreba
Dizajn

Momentálne mám cca.13000 km,som po prvej servisnej prehliadke-auto je ok!
100% spokojnosť až na prístup servisov napr.v NR -P
Fotky budú postupne -i

Pneu: Letné: 195/65/R15 Continental, Zimné: GoodYear UG8
Přílohy
P1120150.jpg
P1120147.jpg
P1120147 (2).jpg
Naposledy upravil(a) Boeing737 dne úte bře 05, 2013 21:32, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Boeing737 »

Ďalšie fotky
Přílohy
P1130722.jpg
P1130719.jpg
P1120151.jpg
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Boeing737 »

...ešte niečo.
Prídavné zrkadielko: Menší,ale veľmi užitočný pomocník...dieťa je vždy pod kontrolou -i
Přílohy
2013-03-06 13.jpg
P1120149.jpg
P1120148.jpg
Naposledy upravil(a) Boeing737 dne stř bře 06, 2013 14:43, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Boeing737 »

Nedávno dostalo fólie so zrkadlovým efektom: SkyFol UP 10 na zadné a zadné bočné a ak bude strašne teplo,tak možno pridám aj predné bočné,ale len číre-ako bezpečnostné,alebo s veeeeľmi slabým odtieňom.
Přílohy
2013-03-03 10 (5).jpg
2013-03-03 10 (6).jpg
2013-03-03 10.jpg
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Boeing737 »

Teraz sú na rade AL disky....
Přílohy
2013-03-03 10 (4).jpg
Naposledy upravil(a) Boeing737 dne čtv bře 07, 2013 12:50, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Rudolf Š. »

už máš vybráno? jaká velký? :) :) jinak je to krasavec ;) ;) -i -i -i -i
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Scorpion.11 »

Prozatím dobrý, takže počkám na další nápady :PP:
PS" Rudo ten podpis si sprav, protože prozatím 17" ještě nemáš a bůhví co ještě bude :lol: :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Boeing737 »

Ďakujem!
:PP:

Rozmer zostane 195/65/R15 a pravdepodobne 5 ľúčová klasika...niečo ako puklice. Ale všetko sa môže zmeniť-nechcem ho ale zas veľmi vytuningovať :o)
Naposledy upravil(a) Boeing737 dne úte bře 05, 2013 21:46, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Scorpion.11 »

Chválím, já celou dobu říkám, že zlatý střed jsou 15" a nemůžu na ně dopustit -i :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Boeing737 »

Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od pejee »

V pohodě spotřeba.. a pak natoč při sportovní jízdě, to by mě zajímalo -i dej tomu plnej za 1,2,3 až do 6tis otáček :lol:
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Hanzy »

Tak ho týrat posuchu :D ale mrkl jsem kousek a vypadá to že je to mírně z kopce opačný směr by asi tak nevypadal ono se zdá ale rovina idealní je málokde i když to tak vypadá...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Mato_PP
Příspěvky: 156
Registrován: čtv kvě 03, 2012 16:53
Bydliště: Poprad

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Mato_PP »

Pekne musim pochvalit a tiez nemozem si pomoct ta modra mu pristane :-) ja mam obute 205/55 16 a nemozem sa stazovat cize aj tie by si mohol dat je to pohodlne.
Ja keby ze mam euricka tak by som dal 17 ale ja som sam a mlady takze to by bolo pre mna a pocit :-D
Chevrolet Aveo LTZ 1,3D SDE 95 k
Renault Megane II 1,4 16 V (predané)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Boeing737 »

Nie-skúšal som vybrať čo najrovnejší úsek a spotreba je reálna aj systémom dotankovania.
Pred mostom je to z kopca,ale inak rovina.Na plný kotol to je okolo 7,5-viac som mal len v 2 hod.zápche v Budapesti.
1-brzda a tak hodinu.Spotreba podĺa PC 19,5l !
Inak mesto 6,5-manželka 7,5,ale vidíte ako jazdím.
Na preteky mám iné auto,ale z toho som už vyrástol-teda ani nikdy nedorástol :-)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Chevrolet Aveo -sedan- 1.2/63kW LT "Borocay Blue"

Příspěvek od Boeing737 »

Dlhodobá spotreba je 5,5 a mesto 6,5-to je hrubý priemer.
Keby som ale býval napr.na Orave,tak 1.2 je slabá na ten kraj a spotreba nikdy nebude taká,ako u majiteĺa,ktorý býva
na rovine.Vo väčšom meste z hustejšou premávkov,to tiež nie je reálne,tak môj priemer je s určitími podmienkami.
Tak to aj berte.V BA mám aj 8,5 počas špičky-cez Donovaly aj 9 a auto nestíha.
Skôr volím diaĺnicu,lebo aj keď je to viac km,spotrebou ušetrím.
Musí si každý zvážiť okolnosti,ale ak naozaj jazdíte tak,že využívate zotrvačnosť,radíte podĺa PC,tak sa naozaj dá na tomto aute jazdiť ako na 1.9TDI-myslim spotrebu:-)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Club Cars - Auta členů“