Chevrolet Cruze 1.8 vs 1.6

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od Hanzy »

Pavlas neni nejhorsi volba ale asi tak druha po OV spis je problem ze tyhle auta prodava chvili a to tak ze zacal Ladou pak neco s Oplem a ted chvili prodava Chevrolet a ted otazka co tam bude za pul roku i ma osobni zkusenost ze servisem hodne spatna...
Blizsi info SZ
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od JOHNY*5 »

Ok, diky za info. Blizsi info SZ.... :-)
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od Hanzy »

Jasne dej vedet kdy autko bude,prave vcera vecer jsem jedno sede LT od Pavlase videl stat u intersparu v FM ale nevim bylo zasnezene tak to trosku ztracelo vyznam vystaveni ale to LT jsem tam videl :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od JOHNY*5 »

Ja budu objednavat Cernou metalizu. Na Cruzika se podle me nejvice hodi bud bila nebo ta cerna a ponevadz beru LT tak na te cerne nejvice vyniknou ty stribrne prvky na boku auta a v predu + 17" stribrne kola tomu dodaji ve spojeni s cernou ten spravny smrnc ;-)
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od Ivoš »

JOHNY*5 píše:Ja budu objednavat Cernou metalizu. Na Cruzika se podle me nejvice hodi bud bila nebo ta cerna a ponevadz beru LT tak na te cerne nejvice vyniknou ty stribrne prvky na boku auta a v predu + 17" stribrne kola tomu dodaji ve spojeni s cernou ten spravny smrnc ;-)
Souhlas... já bych tam teda dal černé disky se stříbrným tenkým lemem ... Jako je to na Dodge Charger ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od Hanzy »

JOHNY*5 píše:Ja budu objednavat Cernou metalizu. Na Cruzika se podle me nejvice hodi bud bila nebo ta cerna a ponevadz beru LT tak na te cerne nejvice vyniknou ty stribrne prvky na boku auta a v predu + 17" stribrne kola tomu dodaji ve spojeni s cernou ten spravny smrnc ;-)
Cerna metaliza bude pekna elegantni dej vedet jak si dopad a kdy ti dali termin dodani a muzes se tesit.Ted uz to snad netrva tak jako zpocatku a lhuty jsou kratsi...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od milosh »

Taky neco malo pridam do mlyna, sice uz daewoo nemam ale jsem vlastnikem dvou modelu opel astra - G + H, gecko je 1.6 a hacko 1.8 a opravdu to je dost znat kdyz clovek jede tim slabsim, ono 24 koni a kroutak vyssi o 50 je znat -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od JOHNY*5 »

Presne tak. Proste ze zacatku ma clovek snahu co nejvice usetrit, ale az vystrizlivi a uvedomi si ze to ma na nekolik let to auto a ze to nekupuje kazdy den, tak by mel radsi sahnout po tom lepsim motoru. Pri tom na splatkach se mi to projevilo o nejakych 800 kc mesicne vice pri koupi 1.8 LT nez 1.6 LS+. Coz neni nejak zavratna zmena, kdyz se uvazi ze mam silnejsi motor + nejvyssi vybavu! Takze se to urcite vyplati. A opravdu pro tohle tezsi auticko je lepsi ten silnejsi motor aby to bylo co se tyce spotreby a vykonu presne vyvazene. Skoda jen ze nenabizi Chevy nejake modernejsi TSI motory, to by bylo super.

Jinak jsem teda vcera objednal cerneho Cruzika 1.8 LT u Autopavlase v Chlebovicih u Frydku. Termin dodani mam Brezen-Duben, coz mi spise vyhovuje kvuli snehu ktery by mohl uz slezt. Doba dodani rikali ze se zlepsila, ale ze porad se celkem ceka pokud zrovna ta Vase konfigurace neni k mani. Jinak se mi jeste podarilo ukecat povinou vybavu + original gumove koberecky chevy a 1. Garancku zdarma, takze velka spokojenost :-). Po vsech tech slevach od leasingovky, chevroletu, autosalonu + povine ruceni zdarma po celou dobu splaceni a to prislusenstvi, jsem suma sumarum dohromady usetril nejakych 80 000kc, takze moc velka spokojenost ;-). A na leasingu ktery mam na 4 roky pri 20% akontaci preplatim jen 30 000kc!! Coz si myslim ze je dost dobre.


BTW, jak je to s Cruzikem a alarmem?? Kazdy tvrdi neco jineho. V prirucce na ofico strankach chevroletu pro Cruze je popsan alarm ktery snima cely vnitrek auta + naklon auta, ale lide od chevroletu tvrdi ze prvni modely to meli, ale ted ty nejnovejsi pro Evropu ho nemaji! Pak jsme to ale vcera zkouseli primo v autosalonu a zacalo to houkat, ale jenom kdyz jsme zavreny vuz chteli otevrit pres kliku ze vnitr, ale mohli jste tam mavat rukou a nebo naklanet auto jak jste chteli, ale nic se nestalo. Takze takovy polovicni alarm. Tak ted nevim ktera z tech tri variant je ta spravna (full alarm, polovicni, nebo vubec zadny).
Diky za odpovedi.
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od xsoftx »

JOHNY*5 píše:BTW, jak je to s Cruzikem a alarmem?? Kazdy tvrdi neco jineho.
Mluvím za LT verzi. Alarm je a funkční :) Vyzkoušeno. Zamkl jsem centrálem a odemkl dveře klíčkem a otevřel je....siréna se sputila -i ....Nemá prostorové čidla, jak je někdy vyobrazeno v manuálu.Přikoupil jsem Defendlock a nechal vypískovat skla....tak snad to bude stačit...
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od JOHNY*5 »

xsoftx píše:
JOHNY*5 píše:BTW, jak je to s Cruzikem a alarmem?? Kazdy tvrdi neco jineho.
Mluvím za LT verzi. Alarm je a funkční :) Vyzkoušeno. Zamkl jsem centrálem a odemkl dveře klíčkem a otevřel je....siréna se sputila -i ....Nemá prostorové čidla, jak je někdy vyobrazeno v manuálu.Přikoupil jsem Defendlock a nechal vypískovat skla....tak snad to bude stačit...

Takze to same co v autosalonu. A jak dlouho ho mas? Mozna ze mas tu prvni varku jeste s alarmem, kazdopadne to je takovy polovicni alarm. Doufam ze bude stacit, kdyz uvazim ze prechcat to jde celkem snadno : rozbit okno a vlezt oknem do vnitr. Tim padem nezacne nic houkat, protoze to nema prostorove cidlo, ci ho proste nalozit cele a odvezt (zase nezacne nic houkat). Kazdopadne v tom maji pekny binec a zajimalo me jestli je to i v tech nejnovejsich.

BTW, muzu se zeptat kolik jsi daval za ten Defendlock a vypískovatni skla??

A jeste jeden dotaz ;-)....

Co se stane kdyz mi nedejboze ukradnou auto a platim leasing s havarijnim?? Zaplati mi neco?? Nebo budu platit leasing dal na auto ktere nemam?? :-(
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od xsoftx »

Stejnou kombinaci zabezpečení jsem měl na SantaFecku....a nikdy zadny problem...Taky nam nahrava do karet, ze se jedna o Koreu a to se nekrade....
Cruzika jsem objednal v zari a odebral v listopadu.
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od Hanzy »

JOHNY*5 píše:
xsoftx píše:
JOHNY*5 píše:BTW, jak je to s Cruzikem a alarmem?? Kazdy tvrdi neco jineho.
Mluvím za LT verzi. Alarm je a funkční :) Vyzkoušeno. Zamkl jsem centrálem a odemkl dveře klíčkem a otevřel je....siréna se sputila -i ....Nemá prostorové čidla, jak je někdy vyobrazeno v manuálu.Přikoupil jsem Defendlock a nechal vypískovat skla....tak snad to bude stačit...

Takze to same co v autosalonu. A jak dlouho ho mas? Mozna ze mas tu prvni varku jeste s alarmem, kazdopadne to je takovy polovicni alarm. Doufam ze bude stacit, kdyz uvazim ze prechcat to jde celkem snadno : rozbit okno a vlezt oknem do vnitr. Tim padem nezacne nic houkat, protoze to nema prostorove cidlo, ci ho proste nalozit cele a odvezt (zase nezacne nic houkat). Kazdopadne v tom maji pekny binec a zajimalo me jestli je to i v tech nejnovejsich.

BTW, muzu se zeptat kolik jsi daval za ten Defendlock a vypískovatni skla??

A jeste jeden dotaz ;-)....

Co se stane kdyz mi nedejboze ukradnou auto a platim leasing s havarijnim?? Zaplati mi neco?? Nebo budu platit leasing dal na auto ktere nemam?? :-(
Mas ho pojistene i proti kradezi a hradi se tak skoda z pojisteni ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od Krtek »

Dokud ho policajti nenajdou nebo to neodložej tak platíš leasing furt na auto který nemáš. Pak to odložej a pojišťovna vyplatí leasingovce částku která je snížená o tvojí spoluúčast. Pokud si splatil víc než je vyplacená cena auta-spoluúčast tak ti možná něco málo vrátěj. Spíš ale počítej s tim že na tom projedeš boty a auto mít stejně nebudeš. Furt ale nepřijdeš o celou částku jako kdybys auto neměl pojištěný vůbec.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
mikem
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 22, 2010 15:24
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: 1.8 vs 1.6

Příspěvek od mikem »

JOHNY*5 píše:Ja budu objednavat Cernou metalizu. Na Cruzika se podle me nejvice hodi bud bila nebo ta cerna a ponevadz beru LT tak na te cerne nejvice vyniknou ty stribrne prvky na boku auta a v predu + 17" stribrne kola tomu dodaji ve spojeni s cernou ten spravny smrnc ;-)
Zdravím,
môžem s tebou len súhlasiť. Čierna metalíza je na toto auto ako stvorená. Je to kus krásneho vozidla, ktorého som majiteľom od mojej registrácie na tomto fóre.
Mám k tomu aj 17 hlinikáče a v tejto kombinácii to ukáže fakt super. Ešte mu doprajem čierne fólie a ...... niet čo dodať.

K téme 1.8vs 1.6.
Nejaké testy, v pohode, môžu slúžiť ako orientačné, ale sú značne subjektívne a v Čechách strašne ovplyvnené dominantným postavením "domácej" Octavie. Najviac ma rozosmial nejaký blb, kt. začal porovnávať Cruza s Fabiou. Dobre čítate, s Fabiou. No comment.
Viezol som sa na 1.8b a nestačil som sa diviť, ako to auto krásne zrýchľovalo a ten zvuk motora bol veľmi solídny-dravý (nie hlučný!!!). Jednoducho, 141koní sa nezaprie. Osobne som názoru, že väčší motor viac vydrží a nemusí sa toľko namáhať, aby podal rovnaký výkon ako menší (slabší) motor. Preto jednoznačne 1.8 benzín.
I keď, ja mám 2.0 diesel a som zatiaľ nadmieru spokojný.
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi, 92kW/125k, vo výbave LS+, čierna metalíza, 225/55 R17.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Cruze 1.8 vs 1.6

Příspěvek od chrudoš »

Vidim docela velke nadseni! :) No ja myslim, ze uz ted mas vybrano, jen si to nechces priznat :) Tak jsem zvedavy na popis toho fluence. Vyberu zdar!
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“