dym z motora

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
estix
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 04, 2020 00:04
Bydliště: Košice, SK

dym z motora

Příspěvek od estix »

Ahojte, chalani.
Potrebujem pomoc. Teraz v piatok som kupil Lacetti kombi 1,6, r.v.2007. Prišiel som s ním domov a 2 dni auto stálo v garaži, lebo sme robili okolo domu - malta a tak.
Potom som sa chcel pochváliť kamaratom a v garaži som naštartoval autičko. Motor pekne naskočil,bežal asi 1 minutu, predviedol som svetlá, klakson 2x som mu trochu pridal plyn a zrazu začali klesať otáčky až sa úplne motor zastavil a spod kapoty sa vyvalil biely štiplavý dym....
Keď som vybehol z auta - predtým som inštinktne vypol zapaľovanie. Dym po chvíli zmizol, smrad však nie. Potom sa už auto nedalo naštartovať, štartér mal tendenciu točiť, ale motor nepretočil, tak som to radšej vzdal a pre istotu odpojil baterku.
Keď sme otvorili kapotu, tak sme zistili, že dym vychádzal spoza baterie, za ňou poistková skrinka ostala nedotknutá, dokonca nebola prepalená ani žiadna poistka. Len tam je všetko zadeklované a pod baterku som sa nedostal, tak po prehodnotení situácie som to vzdal.
Na druhý deň sme auto odtiahli ku kamaratovi do dielne, ale on je na dovolenke, tak som mu iba zavolal, že auto má pred dielňou a kľuče som nechal u susedov vo firme.
Čo to mohlo spôsobiť, resp. čo mohlo odísť?
Ja si myslím, že ostal visieť pastorok na štarteri a zhorela cievka.
Ale keď som pozeral ceny štarterov (mimochodom ma ceny prijemne prekvapili - začínajú od 44€ podľa výrobcu) a zistil som koľko je tam kadejakých snímačov a relatok, tak som na pochybách...
Viem, že musím počkať na koniec dovolenky môjho mechanika, ale aj tak by som rád vedieť, či má niekto nejakú podobnú skúsenosť.
Ďakujem za odpovede.
Dušan
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: dym z motora

Příspěvek od LordMMX »

pokiaľ už neštartuje, tak najskôr bude štartér. odpálilo ho ak ostal visieť. na daewoo všeobecne nie sú diely drahé (pokiaľ nemáš evandu :D) takže to bude v pohode. keby sa chytila horieť poistková skrinka tak by vypnutie motoru nepomohlo. veď uvidíš čo ti povie kamarát.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
estix
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 04, 2020 00:04
Bydliště: Košice, SK

Re: dym z motora

Příspěvek od estix »

Díky za odpoveď. Dnes mi volal mechanik, že kvôli mne odbehol od kachličiek (z dovolenky) a išiel sa na to pozrieť.vraj to vyzerá ozaj na ten štartér, že je zakusnutý.
Ja však budem kľudný, až keď tam bude nový a bude to fungovať.
Dosť ma to rozhodilo, keď som absolvoval 20km skúšobnú jazdu, keď to mal na zdviháku moj technik a mal to napojené na diagnostike a zrazu sa začne valiť dym spod kapoty hlavne keď po prepise som urobil cca 25 km a auto stálo 2 dni v garáži...
Objednáme štartér, vymeníme, uvidíme...
Zaujímavé je to, že auto nevydávalo žiadne pazvuky, len skapalo a zadymilo. asi bola dobrá aspoň voľnobežka na tom štartéri.. :shock:
Len pre zaujímavosť určite ešte pridám vyvrcholenie ;)
estix
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 04, 2020 00:04
Bydliště: Košice, SK

Re: dym z motora

Příspěvek od estix »

dnes 6.8.2020 som bol pre autičko. Štarter vymenený, auto štartuje, konečne som si ho trochu užil.
Mechanik ma však upozornil, že v budúcnosti sa to môže zopakovať, pretože štarter aj s cievkou zhorel preto, lebo v spínacej skrinke zvykne ostať visieť nejaký kontakt a ten naďalej napaja štartér...
Teraz je to vraj prekontrolované, ale aj tak odporúčal mi pouvažovať nad výmenou spínačky, keď sa vráti z dovolenky.
Nateraz mi odporučil štartovať pri vypnutom radiu a po naštartovaní chviľu popočúvať, či nepočuť nejaké zvuky, či štartér prestal točiť.
Tentoraz ma to stálo iba 100€ aj s robotou :o) ale v budúcnosti kvôli takej xobotine to môže dopadnúť horšie :?
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: dym z motora

Příspěvek od LordMMX »

daj tam toto https://www.youtube.com/watch?v=TuUI85WzHII a máš pokoj. ja som to tak vyriešil (video je moje). 20€ z aliexpresu, montáž cca hodinka aj s maturovaním. žiadne strihanie káblov, stačilo spraviť konektor a ten spojiť s pôvodným konektorom. spínačku vyhodiť von, immo čip z kľúča prichytiť o krúžok imobilizéra páskou a pokoj na veky (3+ rokov od montáže , bez problémov).
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
estix
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 04, 2020 00:04
Bydliště: Košice, SK

Re: dym z motora

Příspěvek od estix »

Dík za tip.
Vyzerá to zaujímavo . No pri mojom "šťastí" ja to radšej sám nebudem montovať 😉
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: dym z motora

Příspěvek od LordMMX »

ano ale zapojí to hocijaký autoelektrikár alebo proste elektrikár ktorý aspoň zhruba vie čo robí . :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
estix
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 04, 2020 00:04
Bydliště: Košice, SK

Re: dym z motora

Příspěvek od estix »

Tak už počkám na toho môjho mechanika keď bude po dovolenke a oboznámim ho so zamýšlaným úmyslom 😂
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“