Spojka

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
mi88ki
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 29, 2020 15:07

Spojka

Příspěvek od mi88ki »

Ahoj všem

potřeboval bych poradit od místních borců. Mám Nubiru 3 dvoulitr, tedy nafťák, asi 170 tisíc nalítáno.

Ještě předem napíšu, našel jsem, že o stejném problému už někdo psal, bohužel diskuse zamrzla už v počátku.

Mám problém v tom, že při rychlé a delší jízdě na dálnici (po 30 až 50 km) mi začne měknout spojkový pedál. Čím rychleji jedu tím dřív to začne haprovat. V malých rychlostech někde na okreskách to nedělá ani při delší jízdě. Takže na konci dálnice musím našlapat spojku, aby ztvrdla a mjá mohl přeřadit. Pak to chvíli trvá než si to zase sedne a ideálně po nějaké pauze v řádu minut to zase funguje na 100%.

Spojka jako taková je OK a jinak funguje perfektně. V servise mi říkali, že důvod netuší ale preventivně by vyměnili celou spojku. No přemýšlím o něčem větším, tak se mi do toho už moc nechce, tedy pokud nebude zbytí.

Nevím jestli to má souvislost, ale asi před měsícem jsem byl na STK a říkal, že mi něco teče od řízení, no moc jsem mu nerozuměl, byl to takový tichý podivín. Vyměnil jsem v souvislosti s problémem se spojkou i hlavní spojkový válec, a následně odvzdušnil přes ventil, co je nalevo od baterky, hned u toho vysouvače. Bohužel i moje technické znalosti u aut končí někde u výměny brzdových destiček.

Zkrátka nerad rozdělávám něco více než jsem pak schopen zase složit a odjet s tím domů. Převodovku tahat z auta bych si určitě netroufnul. Navíc když mi naposledy měnili v servisu prasklý ABS kroužek, tak museli na lis, aby vůbec vytáhnuli poloosu.

Domníváte se, že problém by mohl být celý v nedostatku a následném přehřívání převodového oleje či spojky?
Dá se nějak "normálně" zkontrolovat kolik oleje je?

Asi bych to posléze zkusil s tím novým olejem odzkoušel na dálnici a když to nepomůže, tak výměna spojky. Nebo ještě nějaký nápad, nebo tušíte někdo v čem by to mohlo být?
Co vysouvací ložisko? Pokud ano, dá se lehce vyměnit?

V servise by hned měnili celou spojku aniž by znali příčinu problému, a ještě se napakovali na dílech přes Auto Kelly.

Budu vděčný za každou radu, předem díky
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“