CHECK ENGINE

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
srazer
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 30, 2016 19:24

CHECK ENGINE

Příspěvek od srazer »

Ahojte chalani,

dufam ze dobre zakladam post a neporusujem nejake pravidlo. Potrebujem mega poradit inak moj chevrolete laceti 1.8 16v za 11dni skonci v srote. Kupoval som ho necele tri roky dozadu za 2700€ a nechcem o nho prist. Problem je ze uz od kupi svieti kontrolka check engine. Auto ide od kupi uplne normalne bez problemov, ale dnes som bol na technickej a emisnej a ked som im povedal ze mi svieti chceck engine ze to ani nemusim ist ze neprejdem a ze ani keby som im tam nechal neviem kolko penez ze nic s tym neurobia. Ja som sa tu kontolku snazil riesit 2x v autoservise na diagnostike, nevedeli mi v ani jednom povedat ze co je presne zle a co mam opravovat. tak som skoncil v autorizovanom servise, kde mi po diagnostike splietali ze pravdebodobne mam zakarbonovany motor a treba vycistit komplet cely motor a palivovy system cely, ze si mam pripravit okolo tisic €, ale ze je mozne ze to nepomoze. tak som ich poslal do riti a vtedy (pred dvoma rokmy som si vybavil emisnu po znamosti. Ale teraz ze sa to neda ze v lete sa nico sprisnovalo a ze nevedia to obist. Emisna mi konci za 11 dni a ja neviem co mam robit. Prosim, je tu niekto kto by vedel poradit?
Ak som zle zalozil temu omluvam sa.
Reklama
 

srazer
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 30, 2016 19:24

Re: CHECK ENGINE

Příspěvek od srazer »

PS: nadiagnostike vyskakuje kod: DTC P0300
Po vymazani ihned zasa naskoci
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: CHECK ENGINE

Příspěvek od Richard »

P0300 bývá problém se zapalováním - tzv misfire chybějící zážehy - tedy jiskra občas nenastane. Z Nubiry si pamatuju že jsem měl docela dost velký problémy s jednotkou zapalování - zapalovacím modulem..... na první pohled je vše OK zřejmě ty jiskry skákaly uvnitř modulu někam jinam. Nepamatuju se už jestli Lacetti má ještě modul s kabely jeden pro všechny svíčky - je důležité mít dobré kabely a dobrý modul zapalování.....nejlépe originální ..... Tím bych začal - nejlepší je, si ho od někoho z funkčního auta věci půjčit a zkoušet a diagnostikou mazat poruchy a sledovat jaké naskáčou...... Moderní auta už ukážou i na kterém válci k poruchám "misfire" dochází a diag. pak píše třeba P0302 tedy porucha na 2 válci.... ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: CHECK ENGINE

Příspěvek od vagascan »

Neviem odkial si ani v akom servise si bol, ale vsetky moje neduhy vyriesili vo FANCAR -e v Bratislave na 1* . Odporucam.
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
srazer
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 30, 2016 19:24

Re: CHECK ENGINE

Příspěvek od srazer »

Tu myslis?
https://fancar.mitsubishi-motors.sk/
oni len mitsubishi robia ci? a otazka ale je ci je servis rentabilny, Strasne ma tlaci cas. Asi budem musiat auto docasne odhlasit, opravit a nasledne prihlasit...
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“