Přední náprava

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Pitr81
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 17, 2014 21:58
Bydliště: Valachia

Přední náprava

Příspěvek od Pitr81 »

Dobrý den či večer, chci se podělit s mým dnešním malým problémem. Začal mi klepat kulový čep (LEVÝ) a tak jsem si ho nechal objednat u kamaráda v servisu. Čep došel tak jsem se jal opravovat. Bohužel se nestalo, ten člověk přede mnou nebo servisman co to asi měnil tak se asi spletl. Pro porovnání jsem vzal nový díl. Tak nevím co je správně. Krabice i díl je podle popisu levý. Tak zítra objednáme pravý a uvidí se co je vlastně správně. Kdyby se někomu chtělo hodit foto jak máte vy děkuji.
Jedná se o auto Chevy Lacetti 1.4 16v 2007 sedan
Přílohy
IMG_20171009_170603.jpg
Chevy Lacetti 08 1.4 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Přední náprava

Příspěvek od Richard »

samozřejmě se dá splést všechno, raději mrkni do příručky, jak to má být
Měnil jsem tento kloub řízení na své Nubiře I rv. 1998 , ale už ji nemám a tak se nemohu podívat, nicméně mám pocit, že matka která utahuje kloub do těhlice byla u Nubi I otočená směrem nahoru a kloub byl rovný tedy dal se použít pro obě strany. Pokud by to bylo tak i u Nubi 3 je možné, že pokud to někdo měnil dal to tam obráceně...... i když si těžko dokážu představit jak narvat do konusu něco obráceně....... ale jde to když ne menší silou tak větší silou určitě ;) taky jsem nacpal H7 do světlometu Forda Mondeo obráceně...... a ani jsem moc netlačil ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od Krtek »

Jako laik a blbec se zeptam - a nejde to stejně použít ? Já z obrázku chápu že na konci toho bazmeku je nějaká matka, kterou nastavuješ délku takže bys to dokázal srovnat ? Pak tvar zohýbání mi připadá jako designová fičura, já bych to udělal jako rovnej klacek.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Pitr81
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 17, 2014 21:58
Bydliště: Valachia

Re: Přední náprava

Příspěvek od Pitr81 »

Ano ano je to pravda, je to použitelný na obě strany i když ten průhyb je opačně. Jen si myslím,že ten průhyb je tam kvůli tomu jak zatočíš plný rejd tak disk jde až do hrany tak proto tam asi bude ten průhyb. Plecháčům to nevadí ale chtěl jsem tam dát alu kola a ty dřela. Alu jsem zkoušel 7 palců široká ale plecháče jsou 6 palcové, jen z toho důvodu jsem je nevzal,že dřely.
Možná ten pán přede mou co vlastnil vůz nechal opravit v servisu čepy a borec co to dělal to zaměnil jinak si to neumím vysvětlit.
Rišo příručku prostuduji ale myslím,že to tam asi nebude. Dnes jsem dojel ke kamarádovi a přišel zase ten samý levý čep a je úplně stejný ,takže k záměně dílu ve skladu při balení nedošlo. Je to čep značky Moog
Díky všem za postřehy.
Chevy Lacetti 08 1.4 16V
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“