Motor K.O.

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Steeve0335
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 10, 2013 09:43
Bydliště: Jindřichův Hradec

Motor K.O.

Příspěvek od Steeve0335 »

Zdarec!

Předem upozorňuji, že nejsem zrovna automechanik, tak mne prosím nebombardujte posměšnými větami že to co Vám napíši v mém krátkém příběhu zní velmi laicky.

Motor netáhl, tekl olej jel na tři válce dusil se atd... Dovezl jsem to jednomu mladému "zaručeně šikovnému" chlapci, který mi to údajně nějak přetěsnil, přebrousil hlavu, natlakoval a nevím co všechno a zaplatil jsem mu 20 000 Kč. Autíčko mi jelo dva dny. Pak v motoru cosi zarachtalo a motor nestartoval. Odvezl jsem to zpět tomu "šikovnému" chlapci, který mi sdělil, že se mi potkal motor. (Jiný mechanik mi říkal, že při tak závažné opravě nevyměnit rozvody je amatérská chyba). No což to nevadí. Chlapec vyměnit ventily, zase všechno přetěsnil, vybrousil a nevím co všechno a zaplatil jsem tentokrát 30 000 Kč. Mno co dodat. Od té doby auto jezdilo, sice občas netáhlo, občas startovalo až na popáté, oleje to žralo jako benzínu, ale pořád tak nějak jezdilo. Ejhle, dnes, 6 měsíců po opravě, jedu a řachtání, mlácení, auto nejede z motoru se zakouřilo a samozřejmě nejde nastartovat. Už to k tomu "šikovnému" chlapci znovu nepovezu. Bohužel se obávám, jsem si téměř jist, že se mi opět potkal motor. Již nechci další přetěsňování a broušení. A auta se (i přes nevoli manželky) nehodlám vzdát. Proto se připravuji na nákup jiného motoru. Vybral jsem si tento: http://bazar.automedik.cz/AMD3685845186 ... et/lacetti . A tímto Vás žádám o radu, zda jsem si vybral správně, popř, zda by jste mi doporučily někde jinde nějaký jiný, a nebo zda-li třeba někdo z Vás zrovna motor F16D3 neprodáváte. Uctivě Vám děkuji za přečtení tohoto příběhu a předem děkuji za Vaše rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Motor K.O.

Příspěvek od Richard »

No, za ty prachy, co jsi do tohodle auta vrazil, jsi mohl mít vyvoněný Lacetti combi s 1,8 motorem a plnou výbavou.......
Teď napíšu něco ošklivýho - Bazar automedik funguje tak, že většinou nakoupí na polském Allegru a s náležitou přirážkou tady prodá......
Takže jestli chceš motor do lacíka mrkni přímo na to Allegro.pl a zkus se tam domluvit přímo s prodejcem, ano je nějaká cesta, ale není to tak strašné....
Jsou i tady vrakáče na Daewoo Chevy myslím že jeden je někde u Průhonic , jednou jsem tam byl a měli na Nubiru docela dost věcí.....
A na motory doporučuju tady Palikxe , to je pan mechanik....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: Motor K.O.

Příspěvek od vagascan »

Ak nemas mechanika so 100% istotou , nerob uz take opravy :/ . Namiesto dalsieho sprtania kup nejaky jazdene lacetti. Druhe bude na ND a mas istotu OK motora.
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Uživatelský avatar
Steeve0335
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 10, 2013 09:43
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Motor K.O.

Příspěvek od Steeve0335 »

Dííky moc za rady.

Na automedik jsem se vykašlal. Zrovna ale neuvěřitelné štěstí, nějaký týpek v Brně rozprodává na díly úplně stejné autí, jako mám já :)) Ve čtvrtek si jedu pro kompletní motor za 10 000 Kč.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Motor K.O.

Příspěvek od Richard »

No vidíš, dá se to i jinak..... tak hlavně ať ti zas auto šlape a při příštích problémech se raději poraď a vybírej lépe koho do auta pustíš
Kdysi jsem Chevy prodával, byly tam problémy s ventily, a často jsem u Lacíka viděl hlavu dole - příčinou byl karbon a nedovírání ventilů.....
A ještě něco, pokud mám rozebraný motor na prvočinitele vyměním i to co bych musel stejně udělat později.
Typicky rozvody, vodní pumpa atd. ev. spojka vše je náročná oprava a prostě se kvůli výměně spojkového ložiska vymění i celá spojka, protože by k tomu stejně v budoucnu došlo a ušetřím si práci .....
cena materiálu je už skoro zanedbatelná

Určitě v motoru vyměň olej a i rozvody, včetně vodní pumpy i když ti prodejce bude tvrdit že je vše OK......
Pokud máš ve svém starém motoru nové rozvody dej je do toho druhého, ale určitě kup aspoň nový řemen, bůh ví co s tím tvým motorem vlastně je
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“