Nejde nastartovat

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
CKubis
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 01, 2016 22:26

Nejde nastartovat

Příspěvek od CKubis »

Dobrý den, prosím o radu. Auto jezdilo úplně v pohodě, ani nejmenší problém, ale z ničeho nic jsem přijel domů a po 2 dnech chci zase jet a auto nenastartuje. Po otočení klíčkem jde slyšet čerpadlo jak natahá pěkně dlouze benzín, pak začnu startovat, startér točí, ale nic, jen točí a točí a točí, motor ani náznakem nenaskočí, ani se o to nesnaží. Zkoušel jsem i druhý klíč, pro jistotu, ale jelikož čerpadlo tahá, vypadá to, že imobilizérem to nebude. Baterka samozřejmě nabitá parádně frčí, startér točí jak o život. Čím by to prosím vás mohlo být? Jak říkám auto jezdilo jak z výroby bez jakýchkoliv problémů nebo projevů. Má najeto podstivých 66tis po 1. majiteli. Závadu čerpadla a startéru bych asi vyloučil. Děkuji všem za rady.
Chevrolet Lacetti 2006 1.4
Reklama
 

Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Zbyněk »

Že by snímač polohy klikového hřídele, nebo cívečka :( Zkus zapojit na PC a možná uvidíš diagnózu :P
CKubis
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 01, 2016 22:26

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od CKubis »

Zkoušel jsem diagnostiku a kromě čidla ABS, které mě svítí furt už půl roku mě to jinou zapsanou závadu neukázalo, takže opravdu nevím.
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Zbyněk »

A teď babo raď :P Jestli svíčky jiskří ve správnou dobu a benzín je ve vstřikovací liště pod dobrým tlakem, vstřiky mají elektrický impuls, potom už nevím. Nějaký zkušenější majitel tohoto auta možná ví.
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od blackjohn »

Po par neuspesnych startech vysroubovat svicky. Pokud budou mokry, benzin tam jde a problem bude bud v civce nebo do ni jdou spatne impulzy.
Pokud jsou svicky suchy, nejde tam benzin. Pak se da hrat s osciloskopem, jestli jdou impulzy do vstriku.

Ten immobilizer muze taky delat leccos, ale pokud tahne dele cerpadlo a zhasne dioda, tak snad je ok.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
CKubis
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 01, 2016 22:26

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od CKubis »

Jasně, zítra zkusím ty svíčky, zatím to asi po 20 pokusech nechce ani zlomkem reagovat... Nicméně měl jsem Lanos a čerpadlo s imobilizerem jsem řešil x krát, bylo to auto co mělo najeto snad půl milionu a sralo se všechno, myslím, že jsem zatraceně dobře proškolený co se týče čerpadla a čerpadlo rozhodně dobře tahá indikátor imo nic nedělá, takže by to mělo být OK a pokud vím, tak imobilizer zastaví právě čerpadlo, které v tomto případě tahá.. Takže tohle bych vyloučil i když kdo ví.. Dneska už se nedá věřit ničemu :D ... Vím je to blbá teorie, ale zkusím startnout auto zítra, možná se stane zázrak a naskočí aspoň na cestu do servisu..
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od LordMMX »

snímač polohy kľukovej hriadele. vymeň a chytí na brnk. riešili sme to na opli corsa. sviečky ok, imo ok, čerpadlo ok, a motor len točil a ani náznak naštartovania. za 15€ z netu sme objednali snímač - nejaký poľský šmejd a auto po výmene naštartovalo do 3 sekúnd.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Richard »

Asi bych nejdřív zkusil co poví diagnostika (Stačí ta za pár stovek s ELM327) - pokud nic bude nejspíš v háji zapalovací modul......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
CKubis
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 01, 2016 22:26

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od CKubis »

Diagnostika neřekla vůbec nic není žádná zapsaná závada(kromě ABS). A teď další zajímavost, dneska jsem přišel na svíčky se vyprdl a zkoušel jsem zase startovat, samozřejmě nic, jen jsem odpojil na 3 minuty baterku, znovu nahodil a auto chytlo na brnk a zkoušel jsem to asi 20x dneska, jezdit po městě vypínat a startovat a bez problému, fičí to jako nové, takže to mě hlava nebere.. Jel jsem s tím do servisu, kde když jsem jim to popsal, tak mě říkali, že je to svízelná situace, protože auto nemá nejmenší problémové projevy, fičí zase jako z výroby a je problém cokoliv najít, když to funguje, takže teď nevím co dále, pomoc ze strany servisu asi není možná, pro ně by bylo nejlepší kdyby se to dotáhlo nestartující na laně. Takže opravdu netuším co to může být. Jestli nějaké relátko nespíná nebo co.. Spíše mám podezření na nějakou vlhkost či tak něco možná jestli nějaký hlodavec nepoškodil kabely, ale nevím jaký vliv by na to mohla mít baterka.. Opravdu nevím co mám dělat jsem v koncích.. Co teď mám dělat když to funguje? Nemůžu si dovolit aby mě to někde na druhém konci republiky vypeklo..
Říkám servisní historii vozu +- znám 1. majitel starý pán serviska na 66 tisíc asi 10x razítka Chevrolet i podle CEBIE KM souhlasí.. Myslel jsem si, že když koupím takové auto v takovém fakt zánovní stavu co max stálo ve vyhřáté garáži rodinného domu od rána do večera bude klid, ale asi jsem se spletl.
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Zbyněk »

Tipuji ten snímač klikovky jak jsem psal výše. :)
CKubis
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 01, 2016 22:26

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od CKubis »

Je to možné, ovšem od toho vypojení baterie to jezdí bez jediného problému, přesně tak jak má. Starty jsou v naprostém pořádku a už to bude týden a zatím se nic znovu neprojevilo, to mě hlava nebere. Kdyby to tak šlo pokaždé, sundat baterii a závada zmizí, to by byl klídek a ušetřených peněz :D
kratast
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 13, 2014 14:25

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od kratast »

to samé se stalo mě, přijel jsem domu a ráno už nenastartoval, je to čidlo teploty (je zezadu na motoru) stzojí 68kč polská výroba a funguje skvěle :-)
https://granex.cz/front/product/default/132284
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“