palikx

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Wolf12345
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 04, 2015 12:04

palikx

Příspěvek od Wolf12345 »

Zdravim chci se zeptat jestli sem ještě chodí tento ,,machr" ? :-)
Koukám že tu hodně lidem poradil,budu rád za každou odpověď díky ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: palikx

Příspěvek od palikx »

zdravim
jeste se obcas podivam co je noveho.
co bys potreboval?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Wolf12345
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 04, 2015 12:04

Re: palikx

Příspěvek od Wolf12345 »

Podle starsich clanku jsem poznal ze jste docela profik :-) psal jsem sem jeden clanek jen to zkopiruju at to nepisu znovu :-) bylo mi odpovedeno ze by to mohl delat orech spinaci skrinky,dneska jsem byl u znameho mechanika tak mi to docela potvrdil,nicmene budu rad za kazdy napad a radu ;)


Zdravim můžu se zeptat?koukám že jste to tu taky dost řesili...taky mám problém s tou kontrolkou už mi svítí nějaký ten pátek,nejdříve auto vcelku nic nedělalo po nějaké době ale zlobí čímdál víc,občas se mi během jízdy rozsvítily všechny kontrolky jako když startuju a zablokoval se mi volant+občas to nemělo takový tah,při rozblikání kontrolky se auto začalo poklepávat a při úplném rozsvícení jelo zase normálně,známejm si myslel jen nějaký kontakt,kostru nebo něco tak to prošel,pročistil nicméně se problém objevil po nějaké době znovu a auto opět zlobí čímdál víc,minule mi večer při jízdě zhasli světla,zastavil sem a po minutě koukání jsem se rozjel aspoň abych nestál jak debil a v tu chvíli se světla znovu rozsvítily a pak už nebyl problém.přišlo mi že se kontrolka rozsvicela většinou kousek po startu (vyjetí od baráku apod.) po nějakém zahřátí motoru už většinou nebyl žádný problém...nevíte někdo co by mohlo zlobit?děkuji za jakékoliv rady!!

Diky
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: palikx

Příspěvek od palikx »

no
skutecne by to mohla byt spinacka ale rozsvicena kontrolka a zhasnuta svetla budou mozna 2 problemy.
chtelo by vycist zavadu at se vi proc auto skube a sviti zavada.orisek spinacky pokud u lacetti jde menit bych urcite vymenil.ale je tam jeste hlavni rele ktere by taky mohlo zlobit.
trosku je divne ze po vycisteni kontaktu se to na chvili spravilo.asi bych jeste prolisoval oka na hlavnich kabelech.maji dost zasadni vliv na vsecko.
a vubec nechapu jak se mohly rozsvitit kontrolky za jizdy a nechcipnout motor.
spis mi to cele pripada na komfortni jednotku tedy bcm ale nevim jestli ji tohle auto ma.musim se podivat do schematu.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Wolf12345
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 04, 2015 12:04

Re: palikx

Příspěvek od Wolf12345 »

Ja uz jsem z toho uplnej blazen :-) s tema svetlama mi to udelalo jen jednou za tu dobu co ten problem mam,jinak se mi obcas stalo to s tema kontrolkama ze se mi rozsvitili snad vsechny po rozsviceni te jedne a tim padem se mi bloknul volant...poprve kdyz jsme to zacali resit(cca půlrok) to psalo neco se zapalovaci civkou,tak tu sme vymenili nic mene problem trva dal...minule pry tukly do pojistkove skrine u motoru a motor chcipnul...jinak se auto chova normalne jezdi normalne,obcas se rozsviti kontrolka a auto jede stejne normalne,po ujeti par km chcipnu nastartuju kontrolka uz nesviti a pak zase ok,jen nekdy proste zlobi
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: palikx

Příspěvek od palikx »

spatny kontakt nekde.klidne v pojistkovce to je totiz to nejblbejsi misto.
rozebrat vycistit prostrikat u nubiry se to obcas stavalo.
kde auto mate?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Wolf12345
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 04, 2015 12:04

Re: palikx

Příspěvek od Wolf12345 »

Asi nejcasteji mi bylo receno ze spatny kontakt,bohuzel se zatim neprislo na to kde,zkusim mozna neco malo procistit sam..jak to myslite kde auto mam?bydlim kousek u benesova,jinak auto stojí venku pokud mate na mysli jestli je venku nebo v garazi
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: palikx

Příspěvek od palikx »

zdravim
chce rozebrat pojistkovku tam muzou byt vyhrate piny prostrikat a znovu slozit.
myslel jsem kde bydlite abych se prijel treba podivat
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Wolf12345
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 04, 2015 12:04

Re: palikx

Příspěvek od Wolf12345 »

Dneska jsem si našel chvilku tak co mi slo tak jsem rozebral prostrikal sprejem na kontakty co jsem si vzal v práci,bohužel známej co má diagnostiku není přes víkend doma takže je mi jasný že bez smazání chyb byla moje práce tak trochu zbytečná,proto to dyžtak v po/út zopakuju,samozřejmě po smazání..nic méně po nastartování kontrolka svítila,ujel jsem cca 2 km zastavil vypnul motor nastartoval kontrolka nesvítila,pak jsem najezdil asi 60 km a úplně bez problému,nic se nerozsvítilo a auto krásně jelo bez jakýchkoliv problémů...uvidím zítra co to udělá a jestli opět bude kontrolka svítit...jinak přesně bydlim v Bystřici u Benešova
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: palikx

Příspěvek od Serpico »

...inu co já vím palikx už dlouhá léta poskytuje kvalitní servisní pomoc s dojezdem k porouchanému vozu ( a to podstatně levněji oproti cenám v servisu i s diagnostikou, tu má vlastní - profesionální skener používaný servisy ), jednou jsem jel s ním na sever Čech a vyřešil - opravil vše. Ještě připomenu vlastní zkušenost, tehdy bylo venku mínus 15° C, zaparkoval jsem na Jihu ( Praha - Jižní město ) v zákazu stání abych vyložil nákup u sestry její nákup, jinak to tam nejde. Pak už jsem ovšem nenastartoval - chyba byla v Jablotronu nešel vyřadit dle návodu a palikx opět vyhrál odpojil ho, tj rozdělat tapecírunk a všechny kabely rozpojit a jinak pospojovat. V tom mrazu mě ho bylo líto, já už jsem to vzdával s rukama schovanýma v kapse, nechápal jsem jeho výdrž - odolnost.

...toť vše, mějte se fajn.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Wolf12345
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 04, 2015 12:04

Re: palikx

Příspěvek od Wolf12345 »

Bohužel stále stejný problém,po ránu když jedu do práce i když nechám motor ohřát než vyrazím,po ujetí cca 1-2km se kontrolka rozbliká s tim auto ztrácí tah poté se rozsvítí skoro všechny kontrolky a motor vypne(šlápnu na plyn,otáčky nic)prostě mrtvo,zastavim otočim klíčkem do polohy vypnuty,opět nastartuju autu se většinou hned moc nechce(startovat) ale stejně většinou hned naskočí...poté už jede auto normálně ať kontrolka svítí nebo ne,dojedu do práce(kontrolka třeba svítí) po 12ti hodinách jedu domu kontrolka většinou nesvítí,někdy se nerozsvítí a někdy jo a auto jede stejně normálně......do práce to mam kousek cca 4km....jinak někdy se rozbliká auto trochu pocukává(asi to někdy zvládne a někdy ne) a po úplném rozcvícení kontrolky auto jede normálně....někdy párkrát zastavim a vypnu motor/nastartuju abych se zbavil rozsvícené kontrolky a auto jede párádně
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: palikx

Příspěvek od palikx »

Zdravim
ja uz vim co tomu je!
Mate lacetti motor 1,4 ? mozna i 1,6 ?
Bohuzel spatna zprava mate motor z vadne serie na kterem je spatne sesazena hlava a ventily.
ventily maji velke -male presahy a zanasi se karbonem.po startu kdy se nejvice ohreji ventily a hlava je jeste studena se ventily roztahnou a diky nalepenem karbonu se ve voditkach prilepi.v tu chvili nedoviraji a ztraci se komprese.v tu chvili auto zacne cukat a rozsviti kontrolku se zavadou 0300 a pripadne i ktery valec tedy 0301,0302,0303,0304.vetsinou ale jen jedna a to 0300 vicenasobne vynechani zapalovani.
po chvilce jak se vyrovnaji teploty a roztahne se hlava a voditka se ventily odlepi a zacnou normalne fungovat a auto jede uz pak uplne normalne.
jedine reseni demontaz hlavy vycisteni ventilu a voditek ,vystruzi se voditka a pak uz to funguje normalne.
ps v patek jedu do benesova budu az do soboty tak se muzeme sejit!!!
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: palikx

Příspěvek od Serpico »

...to Wolf neznám případ, kdy by palikx nevyhrál, poznal jsem ho, když jsem " sponzoroval " výuku v SRBA servisu a jejich opravy byly nanic, parta zoufalců s učněma. Už je to dlouho a akreditaci má u mě už jenom palikx, ten to tehdy zvládnul raz dva, proto je na místě mé doporučení.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: palikx

Příspěvek od vagascan »

Ako zistim vadnu seriu?? mam 1.6 a rad by som sa vyvaroval problemom.
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Wolf12345
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 04, 2015 12:04

Re: palikx

Příspěvek od Wolf12345 »

Moc diky mam za to ze presne ta chyba (0300) tam skace..neco malo jsem o necem podobnem asi cetl...snad se s tim tedy bude dat neco delat za nejaky rozumny peniz..mockrat dekuju..kazdopadne se klidne moc rad sejdu a necham si poradit co dal...732410189 moje cislo pro lepsi kontaktovani..mejte se a jeste jednou diky
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“