Lacetti startuje až na druhý pokus

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Rob.A
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 27, 2016 15:43

Lacetti startuje až na druhý pokus

Příspěvek od Rob.A »

Zdravím odborníky, posledních pár týdnů mám problém se startováním studeného motoru. Na první pokus motor kucká a chcípne. Na druhý pokus však naběhne v pořádku. Musím však nechat motor chvilku běžet v 2k-3k otáčkách, jinak při záběru opět chcípá.
Servisák doporučil výměnu svíček, bohužel to nepomohlo.
Máte nějaký tip, na co bych se měl zaměřit?

Mám Chevrolet Lacetti kombi, r.v. 2005, LPG Stag, najeto 166000 km. Ale problém se startováním přetrvává i když LPG vypnu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Lacetti startuje až na druhý pokus

Příspěvek od Richard »

vidím že máš LPG i jsi se k tomu přiznal ;-) no je možný že jsou trochu zaschlý zašpiněný vstřikovače to se stává když většinu doby nestříkají benzín, protože jedeš na plyn..... Oni při startu vstřiky ani moc nestříkají, spíš tam benzín lejou, tak pokud jsou trochu přicpaný a nedodají dostatečné množství, může to způsobit tvé problémy. Stejně tak se může projevit nižší tlak ve vstřikovací liště, příčina může být v ucpaném filtru paliva, opotřebeném el. čerpadle, nebo v přetlakovém ventilu na liště.....

Prostě tam nejde tolik benzínu, co je potřeba.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
palo116
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 24, 2010 16:56

Re: Lacetti startuje až na druhý pokus

Příspěvek od palo116 »

zdravim vsetkych
chcem poprosit o pomoc
je to obdobny problem ako predchadzajuci
jedna sa presne o to ze na prvy raz motor toci do nekonecna a nenaskoci a na druhy raz naskoci ale pokuckava a ma snahu zdochnut a niekedy aj zdochne
prisiel som na to ze ked prvy raz len cvaknem klucom -motor nepretocim tak na druhy raz naskoci ale problem pretrvava aj ked pred startovanim zapnem 1-2 x kluc aby natahal benzin
je to jedno v akom pocasi ale v lete je to o nieco lepsie vie naskocic aj na prvy raz ale stale s problemami
pocas dna je to uz potom bezproblemove jedna sa len o prvotne startovanie po dlhosom stati(kazdy den)
beteria nova filtre-aj palivovy nove sviecky nove klapka vycistena tlak paliva ok
v servise 0 bodov ziadnu chibu neukazuje
tiez mam lpg ale myslim ze lpg to nebude lebo problem je aj ked jazdim len na benzin
lacetti 1.4 r.v. 2005
za rady vopred pekne dakujem
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Lacetti startuje až na druhý pokus

Příspěvek od Vypravca »

Moja Evanda robila to isté. Ja pred zimou kúpim 1liter liehu a nalejem to do nádrže nech lieh naviaže vodu na seba.
Ráno štartujem až keď mi dopípa pás, že nie som zapnutý.
Už štartuje na prvý pokus.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Lacetti startuje až na druhý pokus

Příspěvek od Serpico »

...já nevím ale bio-líh se přidává už roky do benzínu, není to zbytečný cpát ho tam jedště víc. Začal jsem přidávat do benzínu Super Benzín Aditiv, zatím jenom do dvou plných nádrží čističí schopnost prokázána v mezinárodně uznávané zkoušce CEC F-05-93 v laboratoři SGS Kolín. Subjektivně by bylo moje hodnocení předčasné.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lacetti startuje až na druhý pokus

Příspěvek od Petr S. »

Jo i auto na LPG je dobré občas projet na benzín. Já tankuju v power a ještě přidávám VIF aditivum.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Maverick777
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 07, 2011 12:27

Re: Lacetti startuje až na druhý pokus

Příspěvek od Maverick777 »

Ahojte, napíšem moju skúsenosť, mám lacetti 1.6 s LPG od BRC (245 tkm nalietaných :D ), auto mi začalo asi pred mesiacom štartovať na tri valce, po pár sekundách začne motor pracovať normálne. Keď je auto zahriate a idem povedzme 50 po obci a snažím sa udržiavať túto rýchlosť je cítiť mierne potrhávanie, auto si ako keby velmi jemne na sekundu-dve samo pridá a následne to trhne. Menil som káble, sviečky, EGR ventil, čistil klapku, kontrola sania na tesnosť, kontrola autobatérie,vymenil PCV ventil a bez výsledku. Auto mi dnes po troch dňoch státia chytilo na šiesty pokus horko ťažko :( .... Myslel som si, že to môže byť tesnenie pod hlavou, no dnes som absolvoval úspešne emisnú bez problémov tak som to vylúčil. A TERAZ načo som prišiel, vŕtalo mi to hlavou tak ma napadlo že do rozprašovača zoberiem trošku vody a v úplnej tme nastriekam na káble a zapaľovací modul. Na moje nemilé prekvapenie káble iskrili jedna radosť, sem tam som videl iskru aj z obalu modulu. Káble som kúpil od polskej značky JANMOR a napriek tomu že vyzerali na pohlad kvalitne realite je inde. Takže objednávam origo zapalovací modul aj káble a následne dám vedieť či pomohlo.
Ohladom štartu na tri valce ešte doplním, že dnes mi vravel technik na STK že u vozidiel s LPG často odchádza palivové čerpadlo kedže je aj po prepnutí na plyn stále funkčné a tlačí benzín. Nemám to overené ale ako možnosť to je tiež.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Lacetti startuje až na druhý pokus

Příspěvek od Richard »

Jo kabely a modul dokáže pozlobit, oni tam jsou vlastně 2 zapalovací cívky a vždy pálí 2 svíčky najednou ale směs na zapálení je jen v jednom válci..... mám pocit že se v modulu časem udělají cestičky kudy jiskra skáče i jinam než má a na problém je zaděláno takže se může stát že jiskra co má skákat na např. válec 1+3 někudy skáče i na 2+4 a tím pádem je slabá všude.....
Já si s modulem užil své a je to tu na foru popsáno. A neorigo kabely jsou tak max. na 2 roky, zkušenost s kabelama SENTEH.... Nakonec jsem koupil v Czdrafelu ne origo, ale korejskou náhradu a od té doby OK. V kombinaci s plynem jsem používal ty nejlevnější Brisky tuším DR17YC asi za 35 Kč kus a měnil to vše i s olejem každých 15 tisíc km.....
A k tomu LPG , je důležité mít zapalování v absolutním pořádku LPG totiž má oktanové číslo přes 100 a proto se hůře zapaluje!
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Maverick777
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 07, 2011 12:27

Re: Lacetti startuje až na druhý pokus

Příspěvek od Maverick777 »

Tak vymenil som kable aj modul, auto uz startuje normalne a nema problem ani pri mrazoch rano. Zavada s potrhavanim za jazdy ale stale ostala a svieti chyba motora, diagnostika ukazuje chybovy kod P0420. Vie niekto poradit co skusit dalej?
palo116
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 24, 2010 16:56

Re: Lacetti startuje až na druhý pokus

Příspěvek od palo116 »

ahoj vsetci
po dlhej odmlke sa sem vraciam aj vyriesenym problemom
auto mi dlho stalo ale na koniec som sa rozhodol riesit moj problem tak som rozobral vstrekovace a chyba bola v nich vsetky striekali a nerozprasovali
poriadne som ich precistil sprej na karbon aditivum na vstrekovace a ultrazvuk
netreba vsetko ale mal som pristup ku vsetkemu tak som to vycistil poriadne auto ide "lepsie ako nove"
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: Lacetti startuje až na druhý pokus

Příspěvek od vagascan »

Maverick Lambda sonda?
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Lacetti startuje až na druhý pokus

Příspěvek od palikx »

zavada p 420 je propaleny katalyzator.pomuze jedine vymena.
problem se startovanim na 2 pokus maji ted vsecky auta co ke me jezdi a maji plyn.u lacetti jsem zkusil svicky snimac podtlaku vstriky a nic nepomohlo.kabely byly nove a civku jsem nezkousel.jedine co trochu pomohlo bylo jine palivo tedy v power.po tom co jsem se s tim 14 dni trapil a na nic neprisel si majitel auto odvezl a problem zmizel.cistili jsme ale i klapku tak je mozne ze si po par km nakonec sedla.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“