Nefunguje 4 válec prosím o radu

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
mdmatox
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 28, 2016 20:38

Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od mdmatox »

Zdravím chlapi

mám chevrolet lacetti 1.6 80 kw 2005 combi lpg.Asi před 4 měsíci při nastartování na benzin auto nemělo tah a škubalo - po zahřátí se auto přepne na lpg vše ok.
Auto jsem dal do lpg servisu nechal vyměnit svíčky a nechal vyčistit ultrazvukem vstřiky- vše v pohodě kontrolka motoru zmizela auto jelo jak má.
Ještě mi doporučili vyměnit žhavící kabely ,ale ty jsem nechal být.Uběhly 2 měsíce a auto opět škubalo po nastartování a nemělo tah a rožla se kontrolka motoru.Vyměnil jsem žhavící kabely ,jak mě bylo doporučeno a žádná změna.Auto jsem dal k nám do servisu-diagnostika ukázala problém 4 válec- nejspíš vstřik.
Koupil jsem vstřik a po výměně žádná změna.Zkontrolovány svíčky,tlaky proud v kabelech taky v pořádku.
Dočetl jsem se ,že by to mohla být cívka,ale to by mě prý jelo špatně i lpg.
Prosím o radu a předem děkuji -i
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od Petr S. »

mdmatox píše:Zdravím chlapi

mám chevrolet lacetti 1.6 80 kw 2005 combi lpg.Asi před 4 měsíci při nastartování na benzin auto nemělo tah a škubalo - po zahřátí se auto přepne na lpg vše ok.
Auto jsem dal do lpg servisu nechal vyměnit svíčky a nechal vyčistit ultrazvukem vstřiky- vše v pohodě kontrolka motoru zmizela auto jelo jak má.
Ještě mi doporučili vyměnit žhavící kabely ,ale ty jsem nechal být.Uběhly 2 měsíce a auto opět škubalo po nastartování a nemělo tah a rožla se kontrolka motoru.Vyměnil jsem žhavící kabely ,jak mě bylo doporučeno a žádná změna.Auto jsem dal k nám do servisu-diagnostika ukázala problém 4 válec- nejspíš vstřik.
Koupil jsem vstřik a po výměně žádná změna.Zkontrolovány svíčky,tlaky proud v kabelech taky v pořádku.
Dočetl jsem se ,že by to mohla být cívka,ale to by mě prý jelo špatně i lpg.
Prosím o radu a předem děkuji -i
Pokud by to byla cívka tak se to projeví i na LPG. Dle mého soudu je to vstřik,ale pokud už jsi ho měnil,tak je to divné.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
mdmatox
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 28, 2016 20:38

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od mdmatox »

Diky za tip ,taky si myslím ,že civka to není na lpg to jede pěkně.V pondělí zkusí u nás v servisu prohodit vstřikiy a uvidíme co to udělá...kdyby měl ještě někdo nějakej tip určitě budu rád.Díky
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od Richard »

No v zásadě sedá říct, že veškeré poruchy zapalování(svíčky, kabely, modul) se spíš projeví na LPG, LPG má totiž vysoké oktanové číslo a hůř se zapaluje než benzín, takže pokud by to bylo obráceně (na benzín OK a blblo by to na LPG) viděl bych to na problém zapalování.....takhle bych to viděl spíš na ty vstřiky.... i když je možné počítat do toho ještě nějaké ty čidla teploty - vzduchu, nebo vody a protože se vždy startuje na benzín a než se to trochu ohřeje jede to na benzín, tak by nesmysl výstupu nějakého čidla teploty mohl způsobovat problém, pokud to za studena jede OK a po chvilce to začne blbnout, mohla by to být i lamda ..... on se někdy LPG na ni moc nespoléhá
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od mzprx »

Vymenili ti iny vstrek, ako mali.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
mdmatox
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 28, 2016 20:38

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od mdmatox »

No vstřik jsem koupil v Holubicích a je z cruzeho 1.6 měl by být stejný a sedí tam jedině ,že by ten vstřik byl z vrakáču taky zasranej ,ale není problém tam zajet a vyměnit jej.Je to divný ještě mě napadlo ,že bych zajel do BSauto kde mají originál chevrolet diagnostiku a napsali mě bližší informace o tom válci - kde je problém.Zítra zkusí prohodit ty vstřiky a uvidíme- pokud se nic nezjistí tak už nevím.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od Petr S. »

mdmatox píše:No vstřik jsem koupil v Holubicích a je z cruzeho 1.6 měl by být stejný a sedí tam jedině ,že by ten vstřik byl z vrakáču taky zasranej ,ale není problém tam zajet a vyměnit jej.Je to divný ještě mě napadlo ,že bych zajel do BSauto kde mají originál chevrolet diagnostiku a napsali mě bližší informace o tom válci - kde je problém.Zítra zkusí prohodit ty vstřiky a uvidíme- pokud se nic nezjistí tak už nevím.
Tak sis odpoveděl sám. Sežen si originál střik a máš po problémech. Zkus to zde http://www.czdrafel.cz/
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
mdmatox
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 28, 2016 20:38

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od mdmatox »

Díky moc nejdřív jsem hledal vstřik original ,ale nenašel jsem nikde ,tak jsem zajel tam jelikož to mám kousek.
Je to tenhle vstřik ??http://www.czdrafel.cz/vstrikovac-paliv ... olet-p9007

A ani se neptej kolik jsme dal za použitej ,jak jsem viděl tu cenu šel jsem do kolen:)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od Richard »

Tak jim ten vstřik omlať o hlavu.... je opravdu k nas_ání co si dokážou na vrakáčích říct za použitý díly... kdysi jsem sháněl zapalovací modul a na dotaz za kolik byla odpověď 1800,- na mou námitku že originál nový stojí 2000,- a nová náhražka se dá koupit od 800,- sdělil znova 1800,- tak jsem mu doporučil, ať si ho nabouchá do trenek ;-) (Daewoo vrakáč na Kladně)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od JRD McLAREN »

fesaci...
a co ked to nebude vstrekovac .... ??? :roll: :mrgreen:

..ale kabelaz ci riadiacka od lpg ...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
mdmatox
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 28, 2016 20:38

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od mdmatox »

Pane Mclaren a co by to mohlo být


Jinak mě včera prohodili ty vstřiky a a mělo byt to být vstřikem pak nefungoval jinej válec.

Zajel jsem do Holubic a samozřejmě o vrácení penez nechtěli slyšet uplně jiný jednání než když jsme jej kupoval-nakonec mi skočili pro další vstřik a k tomu mě dali ještě ještě jeden kdyby náhodou byl taky špatnej a že ho mám pak dovalit zpět- tak doufám ,že budou v pohodě jelikož za to jednání jim nic nevrátím.Nyní mě to prohazujou v servise dám vědět.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od JRD McLAREN »

..ale kabelaz ci riadiacka od lpg ...
ked po prehodeni vstrekovaca na iny valec, nefungoval ten...
tak by to mohol byt vstrekovac...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od Ondrapb »

Jo Holubice klasika, buď rád že ti to dali kus za kus. Pač všechno dávají bez dokladu tak zpravidla posílají do prdele.
Holt díly z bouraček aut, co mají kdoví co za sebou ;)
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
atalas
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 20, 2014 10:55
Bydliště: Vyškov

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od atalas »

Haha jooo Holubice ... "známá firma" :D drahý jak prase, a na to že to tam mají naházený jak včerejší rohlíky v kauflandu, tak kolikrát za stejnou cenu co nový náhradní díl :D mnohem lepší sáhnout po aftermarketu čísla šarže té komponenty a vyjde to na polovic, a víš že ten vstřik nemá nastříkáno víc jak Robert Rosenberg :PP:
Chevrolet Lacetti hb rv. 2005 1.6/83kw - variant 2 performance|MRJM tuning|OZ wheels|JBL soundsystem|SIGMA - 60mm|exhaust German HMS-Klappenabgasanlage|
jíra65
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 28, 2015 20:45

Re: Nefunguje 4 válec prosím o radu

Příspěvek od jíra65 »

Jo, taky jsem měl jeden vstřik k.o. Vymněnil jsem všechny, taky palivovej filtr a stejně mi po čtvrt roce odešlo i čerpadlo v nádrži. Když jsme ho vyndali, byla vidět hned pravdělodobná příčina problémů. Na tom čerpadle v nádrži je filtr, který byl úplně napěchovaný rzí a bordelem. Ten se dostal dál do palivovky a ucpal co se dalo. Takže doporučuju mněnit pravidelně kvalitní palivovej filtr a ten filtr v nádrži by to chtělo taky, jenže se mi ho nepodařilo najít jako náhradní díl. Nebo přišel někdo na to, kde ho sehnat?
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“