LPG-problémy

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Maverick777
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 07, 2011 12:27

LPG-problémy

Příspěvek od Maverick777 »

Zdravím!
Nenašiel som tému kde by sa rozoberal podobný problém tak snáď nikoho nenahnevám vytvorením novej .
Minulý rok sme kúpili Lacetti 1.6 16V s LPG , jedná sa o splyňovač značky BRC , sekvenčné vstrekovanie . Auto jazdilo na jar aj leto bez problému , v zime ale nastali problémy s LPG , auto po prepnutí na LPG nemá ťah , dusí sa , bliká kontrolka motora , po prepnutí na benzín ale začne ísť normálne . Vymenili sme zatial: sviečky , káble , zapalovacie moduly , plynový filter . Auto nám teraz začalo ísť na LPG ale iba keď je vonku teplo , zhruba nad 25 °C . Vedeli by ste niekto poradiť čo skúsiť ďalej ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: LPG-problémy

Příspěvek od Vypravca »

Ist do LPG servisu. Napojit na PC a budes mudrejsi.
Mimochodom pred 2tyzdnami mi mahravali novu verziu softu do RJ BRC.
Podla mna je hned zbytocne menit vsetko. Treba to hodit na diagnostiku a budes mudrejsi.
Samozrejme, ze sviecky treba menit skor ako na benzin.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Maverick777
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 07, 2011 12:27

Re: LPG-problémy

Příspěvek od Maverick777 »

Auto bolo na diagnostike asi 3x , boli sme s tým aj vo Zvolene kde sa venujú BRC-čkam . ALe nikde nejakú chybu nenašli .
Teraz nám jeden technik povedal že môže byť zlý reduktor ...
Sviečky samozrejme meníme skôr ako pri prevádzke na benzín .
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG-problémy

Příspěvek od Petr S. »

Jojo,BRC je háklivé na reduktor. Výměna naštěstí není drahá.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Sifo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 09, 2012 17:11

Re: LPG-problémy

Příspěvek od Sifo »

Ja čo sa týka LPG a BRC odporúčam Poprad. www.sellling.sk Odstránia a zistia pričiny problémov.
vilem
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 03, 2012 21:20
Bydliště: KOUŘIM

Re: LPG-problémy

Příspěvek od vilem »

toje je špatný plyn,zjisti kde maj od švédu nebo náš ,dám krk že budeš mít pokoj.
Sifo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 09, 2012 17:11

Re: LPG-problémy

Příspěvek od Sifo »

No kamarát, asi Ťa sklamem, ale ak máš najazdené okolo 100-120tisic km, tak to bude asi to, čo u mňa potrebuješ vymeniť vstrekovače BRC. Nech Ti v servise pozrú, či Ti pri bežiacom motore neprepúšťajú plyn. (znak toho môže byť aj to, že keď stojiš na mieste resp cúvaš, tak v kabíne cítiť plyn).

Ja zrovná zajtra idem do Poľska vymeniť vstrekovače, tam sú o polovicu lacnejšie a praca je kvalitne. U nás stoji 1ks 120eur a sú 4. Čiže oplatí sa ti tam ísť na výmenu aj z BA... Ušetríš okolo 200 eur na 4ks vstrekovačoch. Len si tu na SK zistí, aký vstrekovač potrebuješ, rozlišujú sa podľa farieb.

Keď som bol na ročnú prehliadku v mieste bydliska, tak na nič neprišli, že niekde uniká. Nie všetci sú odborníci na LPG.

Mne sa veľmi páčil servis v PP www.selling.sk. Chlapi sa tomu fakt rozumejú, venujú sa aj BRC značke, vrelo odporúčam.

Ak chcete vedieť ako som v Poľsku obišiel, tak sa môžem zajtra ozvať znovu.
Sifo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 09, 2012 17:11

Re: LPG-problémy

Příspěvek od Sifo »

No kamarát, asi Ťa sklamem, ale ak máš najazdené okolo 100-120tisic km, tak to bude asi to, čo u mňa potrebuješ vymeniť vstrekovače BRC. Nech Ti v servise pozrú, či Ti pri bežiacom motore neprepúšťajú plyn. (znak toho môže byť aj to, že keď stojiš na mieste resp cúvaš, tak v kabíne cítiť plyn). Znakom je aj zvýšená spotreba LPG.

Ja zrovná zajtra idem do Poľska vymeniť vstrekovače, tam sú o polovicu lacnejšie a praca je kvalitne. U nás stoji 1ks 120eur a sú 4. Čiže oplatí sa ti tam ísť na výmenu aj z BA... Ušetríš okolo 200 eur na 4ks vstrekovačoch. Len si tu na SK zistí, aký vstrekovač potrebuješ, rozlišujú sa podľa farieb.

Keď som bol na ročnú prehliadku v mieste bydliska, tak na nič neprišli, že niekde uniká. Nie všetci sú odborníci na LPG.

Mne sa veľmi páčil servis v PP www.selling.sk. Chlapi sa tomu fakt rozumejú, venujú sa aj BRC značke, vrelo odporúčam.

Ak chcete vedieť ako som v Poľsku obišiel, tak sa môžem zajtra ozvať znovu.
Sifo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 09, 2012 17:11

Re: LPG-problémy

Příspěvek od Sifo »

Tak bol som v PL. Vstrekovace 4ks za 250 eur, práca 1 nh za 10 eur.s dokladom z pokladne.

Zatiaľ všetko funguje dobre. Čakám,ako sa zlepší spotreba.
Sifo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 09, 2012 17:11

Re: LPG-problémy

Příspěvek od Sifo »

Ešte by som Vám chcel poradiť, že ak Vám LPG servis robí ročnú prehliadku zariadenia, tak dbajte nato, aby dali dole dekel a premerali aj vstrekovače.

Ja mám skúsenosť, že vezmú 14eur, pochvália v akom super stave je auto. A do mesiaca som prišiel nato, že vstrekovače prepúšťajú. Keďže sa mi za ten čas spotreba nezmenila. Tak ako to ten šupák meral? A to som mu hovoril, že keď stojím na mieste, alebo sa točím na parkovisku, v kabíne cítiť plyn. No súper zárobok za 10 minút divadla... 32 eur/h... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“