hřeje se mi zadní kolo

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Candris
Příspěvky: 11
Registrován: sob bře 20, 2010 18:31

hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od Candris »

zdravím.. jelikož jste mi tu minule dobře poradili, tak se opět obracím s prozbou o radu... Začalo se mi hřát levé zadní kolo a jsem z toho docela dost nešťastnej. Jezdím docela dost veliké dálky a mám strach aby se mi disk nerozpálil natolik, žeby praskla guma.
radily mi brzdové destičky ( ty jsem vyměnil za nové, rozhejbal jsem oba brzdové třmeny ), dále mi někdo radil ložisko ( ale žádné známky, že by se zadíralo, chtěl jsem ho vyměnit, ale netuším jestli se na zadní nápravu dá koupit samostatné nebo s celým nábojem )
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od Jura »

A co ruční brzda?? Tu jsi taky kontroloval? Není problém tam? - např. zatuhlý lanovod? špatně chodící pakna?
Ložisko bys asi slyšel.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od Krtek »

Mně se tenkrát rozehřál disk tak že plastová krytka na středu odtekla někam do pryč :-( A bylo to zatuhlym brzdičem. Prostě zareznul, prej běžná věc. Ale slyšet šílený zvuky bylo prakticky pořád během jízdy.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Dr. Taby
Příspěvky: 27
Registrován: sob dub 04, 2009 14:26

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od Dr. Taby »

Já měl to samý loni. Debilove v ústeckým fair autotop mě udělali prohlídku na 60000 a s hrdostí mě oznámili, že mi dotáhly lanovody k ruční brzdě. Supr Odjel jsem s tím k moři a pak při jednom deštivým vejletu jsem si všimnul, že levý zadní kolo je úplně suchý. Kolo bylo rozpálený tak, že na tom nešla udržet ruka. Dojel jsem s tím horkotěžko domů a jejich první slova byla, že oni za nic nemůžou, že to je zadřenej pístek (ani se nezved od stolu) a že mám přijet za 3 tejdny. Tak mi známej vyměnil destičky a promazal ty jejich lanovody a bylo po problému. Každopádně jsem udělal chybu, že jsem se tam byl ještě podívat a oni, že mi na to kouknou, čekal jsem omluvu, ale řekli si o 900. Na ústecký autotop bacha. Hlavně s tímmoc nejezdi, protože to může pak poničit brzdiče.
Candris
Příspěvky: 11
Registrován: sob bře 20, 2010 18:31

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od Candris »

pakny na ruční brzdu jsem demontoval a jezdím zatím bez nich, Bohužel kolo se hřeje dál a jednou za čas vydává zvuky jako bych jel po pražcích... Bylo mi porazeno abych zkusil vyměnit brzdovou kapalinu, že může být stará a neplní svojí funkci. ( bohužel si nejsem jist jestli mi to pomůže a jestli to není blbost )...

předem děkuji za aspoň nějakou odpověď!!!
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od Serpico »

...příliš dotažené ložisko v kole, bez vůle!
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
PAT
Příspěvky: 27
Registrován: pon bře 05, 2007 12:35

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od PAT »

Demontuj brzdovy strmen, staci ta plavajuca cast, kotuc sa musi otacat bez akehokolvek vacsieho odporu.
Ak to bude v pohode tak je najskor problem v strmeni, rozhybat to uz vacsinou nejde pomoze len vymena, ak nie tak este lozisko.
Ale takyto problem mozu sposobovat aj stare brzdove hadice.
Ked su to take iste brzdy ako na leganze, tak ten plavajuci strmen je z hlinnika a ten odvzdusnovak na nom jednoducho nepovolis ak sa o to nikto nestaral, cize len hadicu nevymenis. To bol moj problem, pomohla az vymena celeho strmena a brzdovej hadice.
Ak by sa ti podarilo odvzdusnovak povolit tak skus vymenit najskor hadicku.
Daewoo Leganza 2.0 LPG
Candris
Příspěvky: 11
Registrován: sob bře 20, 2010 18:31

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od Candris »

Serpico
...příliš dotažené ložisko v kole, bez vůle!

prosim tě..
kolo nemá žádnou vůly... !!! je to dobře nebo špatně!!!!
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od Serpico »

...to Gandris mluvíme o zadním náboji kola a je jedno jestli máš nebo nemáš ABS jedná se o dvojici vnitřního a vnějšího " skládaného " kuželového ložiska ( vnější kroužek se zatlačí na doraz a vnitřní s kuželovými válečky vkládá se následně spolu s výměnou mazacího tuku, to je samozřejmost... ) - jejich vůle se vymezuje po složení takto dotáhnout momentem 25 Nm ( nepoužívám momeňták lehce dotáhnu...) následně povolím matici kola, kdy se lehce začne otáčet, pak znova dotáhnu ložisko rukou současně při otáčení náboje, následně ještě jednou povolím matici ne však více než o půl otáčky aby se otvor kryl s vybráním na matici nebo jiným zajištěním.
Po namontování kola s pneu, nesmí vykazovat hmatatelnou stranovou vůli ale zároveň se musí lehce otáčet při celé otáčce kola.Potom po jízdě kontroluji právě případné přehřívání po výměně se může nepatrně více hřát oproti druhému náboji, který je původní....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od Topol »

Serpico píše:...příliš dotažené ložisko v kole, bez vůle!
Pěkný den :D
Milane to co popisuješ je možný ale takhle stažený ložiska to nevypadá to je nejspíš něco s brzdou!!! Protože ložiska to by už něco provedlo!! Viděl jsem sice na předku u Š-1202,že to normálně ukroutilo osu !
No nic já typuji brzdy.
Jinak opravit a hlavně ať jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od Serpico »

...to Vláďo vlastně hádáme oba, nebo předpokládáme vyber si co navíc lze na dálku, co když v ložiskách už je nějaká ta destrukce ložisek ( nejdřív zmodrají a pak se vysypou ), ...vono to chce taky hlavně slyšet jestli už nespívají tu svou poslední písničku, jinak samozřejmě nejsem neomylný osobně při každém zvednutí na dílenském heveru si kontroluji chod ložisek zadních nábojů volným otáčením kol a jejich případnou stranovou vůli... nakonec máme tady našeho doctora palikxe a přes něj nejede vlak...

vím, že nic nevím a tak přeji dobrou noc
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
dizl
Příspěvky: 117
Registrován: čtv dub 08, 2010 19:16

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od dizl »

Candris píše:pakny na ruční brzdu jsem demontoval a jezdím zatím bez nich, Bohužel kolo se hřeje dál a jednou za čas vydává zvuky jako bych jel po pražcích... Bylo mi porazeno abych zkusil vyměnit brzdovou kapalinu, že může být stará a neplní svojí funkci. ( bohužel si nejsem jist jestli mi to pomůže a jestli to není blbost )...

předem děkuji za aspoň nějakou odpověď!!!
dobře jsi to popsal tady "Bohužel kolo se hřeje dál a jednou za čas vydává zvuky jako bych jel po pražcích"
Jednoznačně ložisko , počítám že než se všichni vyčmárají že už jej budeš mít vysypané úplně . Podle toho jak popisuješ. Jinak popis závady bývá ošidníá věc. Budu se ptát , Ty zvuky jako když jedeš po pražcích jsou kdy? když začneš brzdit?? nebo při normální jízdě??
Tak hledej odpověď pokud vydává zvuky při normální jízdě je to ložisko , pokud vydává zvuky při brždění je to brzdou - může bát i prasklý kotouč to je potom potřeba dál prohlídnout.
Zásada je pokud tomu až tolik nerozumíš, stejně ti nezbyde než to dát prohlídnout odborníkovi.

Takže ti přeji tu levnější variantu. :PP:
Tomeso81
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 31, 2011 07:58

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od Tomeso81 »

Zdravím všechny,
chci se zeptat, kde bych mohl sehnat těsnění 32mm do třmenu(zadní levé)? Nechci kupovat kvůli tomu celý třmen, mám totiž problém s hřejícím LZ kolem. Před měsícem jsem měnil desky a kotouče a teď mi začne hřát kolo, to je prostě pech. V servisu mi to pročistili, chvilku to bylo OK ale ted to někdy hřeje a někdy ne. Díky za odpověd
Tomeso81
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 31, 2011 07:58

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od Tomeso81 »

díky, tak už jsem to sehnal
Uživatelský avatar
dizl
Příspěvky: 117
Registrován: čtv dub 08, 2010 19:16

Re: hřeje se mi zadní kolo

Příspěvek od dizl »

:PP: rychlík :D tak porad ostatním kde shánět :D
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“