jaké žárovky do přístrojovky v Lacetti HB?

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Parťák1
Příspěvky: 42
Registrován: stř dub 05, 2006 08:46
Bydliště: Most pri Bratislave

jaké žárovky do přístrojovky v Lacetti HB?

Příspěvek od Parťák1 »

Ahoj všichni, potřeboval bych poradit jaké žárovky jsou v přístrojovce v Lacetti HB na podsvit, hledal jsem tady na fóru ale o těch podsvitových jsem nenašel nic. Chtěl bych změnit barvu podsvitu. V nubiře jsem nejdřív měl 5W s paticí T10 ("skleněnky"), přitom tam byly původně 3W a ty pětky se mi častěj vypalovaly, tak chci předejít problémům a abych věděl co mám přesně shánět. V servisním manuálu jsou rozepsané jen indikační žárovky 14V 1,4W, ale o těch podsvitových nic, dokonce ani ve schémě zapojení. Díky za odpovědi.
Jo a jak jsem hledal tady na fóru, tak tu někdo sháněl ty barevné šprcky na žárovky, v Bratislavě je před časem měli, jak hrubé tak i na tenké žárovečky, ve fy Forstinger, ale cenu si nepamatuju, skoušel jsem je v nubiře, ale výsledný efekt nebyl ten pravý ořechový. Nakonec jsem si udělal plošák a navalil do něj vysoko svítící 5mm modré ledky a bylo vyděláno, jenže nubča už je prodaná a do nového lacíka bych nerad hrabal a navíc se dnes dají sehnat všelijaké barevné žárovky, jen vědět parametry ;)
Lacetti HB 1,6 16V WTCC, tpastrnek@yahoo.com
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké žárovky do přístrojovky v Lacetti HB?

Příspěvek od palikx »

mam takovy dojem ze lacik ma optitronove podsviceni a tim padem jsou tam asi ledky.takze na upravu podsviceni jedine rozebrat a vymenit pokud to pujde.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Parťák1
Příspěvky: 42
Registrován: stř dub 05, 2006 08:46
Bydliště: Most pri Bratislave

Re: jaké žárovky do přístrojovky v Lacetti HB?

Příspěvek od Parťák1 »

Tak dík, ledky jsem pochopil, s rozebíráním bych zatím počkal (leasing je leasing) :D, ale ten děsný první výraz co jsi použil mě děsí, slovy klasika " za prvně nevím co to je a za druhé mě to uráží..." :D. Vážně, v manuále co jsem stáhl tady s fóra ještě v loni, respektive s toho nubiráckého (myslím ten anglický), tak tam to bylo nakreslené jako žárovky. Ale i tak díky za snahu. Snad až dostanu větší odvahu, tak to rozeberu. U nubči to bylo lehčí tam jsem to rozebral do poslední součástky a ten "pajšl" vyměnil za nový plošák (vlastně dva) s diodama a odporama a bylo vyděláno. :lol:
Lacetti HB 1,6 16V WTCC, tpastrnek@yahoo.com
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké žárovky do přístrojovky v Lacetti HB?

Příspěvek od palikx »

no co ja sem videl lacetti tak to ma v podstate bile podsviceni-odborne se to pry nazyva OPTITRON tedy elektronicke podsviceni optocleny -ledkami-tak nejak se to da vysvetlit.
je ale mozne ze ne vsecky lacetti maji tento druh podsviceni a muzes tam preci jen mit obyc zarovky.
pozna se snadno rozsvitis to a bud je to bile a jsou tam ledky nebo toma jinou barvu a jsou tam asi zarovky.
vyfot to a posli sem.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: jaké žárovky do přístrojovky v Lacetti HB?

Příspěvek od Rastos »

Lacetti ma inak velmi pekne podsvietenie. Zmenu by som si poriadne rozmyslel.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké žárovky do přístrojovky v Lacetti HB?

Příspěvek od Krtek »

Jo, jo. Jedna z nejhezčích přístrojovek co znam. V podobnym stylu jesnad už jenom felda. já nemam rád ty dnešní modrý módní výstřelky. Hezky zelený čísla a červený ručičky.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: jaké žárovky do přístrojovky v Lacetti HB?

Příspěvek od Jura »

Jo, moje řeč. Nic neměnit, neboť by to bylo to k horšímu.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“