Captiva 2,0 110kW 4x4 automat - Cvrček někde u turba

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
MilanXD
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 05, 2020 22:53

Captiva 2,0 110kW 4x4 automat - Cvrček někde u turba

Příspěvek od MilanXD »

Pánové (možná i dámy), když je opravdu zahřátý motor (od podzimu do jara, nebo se studeným motorem, se to neděje) když pomalounku přidávám plyn, tak mezi 1700-2000ot se ozve někde v levé části motoru "cvrček". ten zvuk je tomu opravdu hodně podobný. Je to vyloženě závislé na plynu a velmi jemném přidávání. Když plyn sešlápnu rychle, tak to jen cvrkne. Ale když v okamžiku cvrkání lehounce uberu, jsem schopen cvrkání udržet třeba i 10-15vteřin. Zní to vyloženě jako cikáda - hlavě co se týká frekvence. není to úplně kovový zvuk, ale třeba změklá hadice by spíš tak nějak pleskala, nebo chrochtala, kdežto tohle spíš zavrčí. Připadá mi to jako nějaký podtlakový přepínač, který se nedokáže rozhodnout kam se vrtnout a zakmitá. Na 90% to není rezonence nějakého plechu nebo příchytky. Bohužel se to pomalu zhoršuje. Když jedu na tempomat do mírného kopce, tak je ta potvora schopná cvrkat nonstop a musím manuálně něco změnit, protože mi to nepřipadá úplně zdravé.
Neměl někdo něco podobného?
Reklama
 

Berry309
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 23, 2022 17:58

Re: Captiva 2,0 110kW 4x4 automat - Cvrček někde u turba

Příspěvek od Berry309 »

Tohle ted řeším taky. Trochu se bojím, že to bude něco kolem převodovky.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Captiva 2,0 110kW 4x4 automat - Cvrček někde u turba

Příspěvek od milosh »

Berry, když píšeš dotaz, nemusíš 2x stejné téma.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Berry309
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 23, 2022 17:58

Re: Captiva 2,0 110kW 4x4 automat - Cvrček někde u turba

Příspěvek od Berry309 »

milosh píše: pon zář 26, 2022 08:23 Berry, když píšeš dotaz, nemusíš 2x stejné téma.
No jo, ale tam těch dotazů bylo víc. ;)
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Captiva 2,0 110kW 4x4 automat - Cvrček někde u turba

Příspěvek od milosh »

Tak to pak nepiš do 2 témat, založ jedno ale to správně pojmenuj, aby to bylo jasné, nadpis AUTOMAT je nicneříkající, díky.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“