Pokles výkonu motoru

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
JMicuch
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 11, 2020 17:34

Pokles výkonu motoru

Příspěvek od JMicuch »

Dobrý den. Mám Captivu 2,2 TDI 2012. Chtěl bych se zeptat, zda nemáte nějáké zkušenosti s režimem Pokles výkonu motoru (oranžová kontrolka s obrázkem motoru a šipkou směřující směrem dolů), auto se přepne do nouzáku. Tato kontrolka se nám začala pravidelně rozsvěcet při zpomalování auta během jízdy z vysokých svahů při snižování otáček od 2500 níže, poté stačí jen auto zastavit( i bez vypnutí motoru) a kontrolka zhasne a vše je v pořádku. Pokud je sešlápnutý plyn a auto jede konstantní rychlostí, je vše v bez problémů. Závada se vždy začne projevovat v jarním a letním období při teplotách kolem 20 °C. Na podzim a v zimě je vše bez problému ( usuzuji, že to bude mít nějákou spojitost s tlakem). Auto bylo na diagnostikách jak v Chevroletu, tak i v jiném autoservisu, ale vždy mi bylo řečeno, že ta chyba se neuložila, tudíž jí diagnostika nenašla. Chtěl bych se tedy zeptat, zda někdo nemáte s touto závadou zkušenosti, popřípadě poradit na co se zaměřit při hledání závady. Co jsem se tak dohledal na internetu, mohlo by to být spojeno se škrtící klapkou.

Děkuji
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“