kontrolka tlaku oleje

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukas_lbc
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 27, 2018 08:32
Bydliště: Liberec

kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od lukas_lbc »

Vážené fórum,

minulý týden jsem si vzal auto ze servisu, kde se opraovoval pokousaný kabelový svazek ke vstřikovačům a měnila se řící jednotka.
Bohužel už cestou se mi auto hlásilo při otáčkách na 2000 nízký tlak mazání. Kontrolou měrky jsem zjistil, že oleje bylo těsně nad minimem, takže dneska jsem olej vyměnil, samozřejmě včetně filtru, ale problém přetrvává a vůbec netuším proč.
Po nastartování normálně kontrolka zhasne jak má, když protočím motor na volnoběh, vše je ok.
Při jízdě na jedničku je všechno ok, ale jakmile automat nebo já zařadí vyšší rychlost, rozbliká se tlak oleje a bliká až do chvíle, kdy zpomalím.

Diagnostika nic neukazuje, nouzový režim naštěstí nesvítí, MIL taky ne. Kde by se dalo začít něco zjišťovat?
Jen pro doplnění, to auto teď půl roku víceméně stálo. Mohlo někde něco zatuhnout? Může to být "jen" čidlem tlaku?
Nesignalizuje u captivy tahle kontrolka třeba i tlak jiného oleje než jen v motoru?

Prosím o radu
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od Scorpion.11 »

Osobně, když by mi někdo vyměnil řídící jednotku, tak by nejdřív hledal chybu tam, když auto bylo v pořádku krom těch kabelů :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“