Pomalý rozjezd automatu

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Pomalý rozjezd automatu

Příspěvek od dandy2004 »

Ahoj, mám r.v. 2008 2,0D Automat 110 kW. Po prvním nastartování se auto rozjíždí normálně, ale hned jak ujedu cca 20 metrů, tak musím dívat přednost na výjezdu na hlavní ulici. Jakmile tedy zastavím a pak se rozjíždím, tak mi přijde, že je to strašně líný. Jakoby zpomaleně reaguje na plyn. Přišlápnu a ono se jen pomalu rozjíždí. Pochopil bych, kdyby to bylo studeným motorem, ale jak jsem psal, tak hned po prvním nastratováním se rozjíždí plynule. Když už pak jedu delší dobu a zastavím, tak se rozjíždí normálně. Nevíte někdo čím to může být? Přijde mi to, že to na začátku nedělalo. U druhého auta co mám, Kia taky v automatu, tak je to živé i za studena.
Díky moc za jakékoli rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Pomalý rozjezd automatu

Příspěvek od milosh »

Kdy jsi menil olej v automaticke prevodovce?
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: Pomalý rozjezd automatu

Příspěvek od dandy2004 »

Ten jsem neměnil. V servisu tvrdili, že se měnit nemusí. Má to i najeto málo, necelým 80 tis. Blbne to ale jen při tom prvním zastavení. Při prvním rozjezdu, ani pak za tepla u nic.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Pomalý rozjezd automatu

Příspěvek od Richard »

No s tím automatem je to tak, že výrobce říká, že náplň je "celoživotnostní" jen se ale trochu liší životnost výrobce (po dobu záruky a tak max. cca 150000km ) a to co auto musí vydržet u nás. Takže pokud si chceš auto nechat a jezdit s ním dlouho, vyměň olej v automatu nejpozději ve 100000km. Pokud ale ve 100-150 tis. se budeš auta zbavovat, asi bych to neřešil a nechal to na nového "šťastlivce" ;)
No a v tom rozjezdu za studena ti neporadím, mě IX55 jede normálně, akorát se se studeným motorem snažím já jet co nejšetrněji a co automat dovolí, než se ohřeje......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“