captiva 3,2 lpg problém elektro

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
captivak86
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 26, 2017 15:11

captiva 3,2 lpg problém elektro

Příspěvek od captivak86 »

Zdravím všechny přiznice. Mám problém se svou Captivou. z ničeho nic se mi zacly rozsvicovat kontrolky sjezdu kopce a esp. když se rožnou auto stratí výkon : zastavím vypnu zapalovani,znouvu nastartuji a je treba 20km klid ale nekdy to musim opakovat i5x :( . diagnostika delphi ds100 mlčí. pamet závad 0 chybové kody 0. prosim o jakoukoliv radu. nasel jsem stejne tema ale bez výsledku. předem děkuji za jakykoliv napad či radu -i
Reklama
 

captivak86
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 26, 2017 15:11

Re: captiva 3,2 lpg problém elektro

Příspěvek od captivak86 »

Ocením opravdu jakýkoli nápad :D
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: captiva 3,2 lpg problém elektro

Příspěvek od Richard »

Ahoj,předně schvaluji tvou volbu V6 je prostě V6 ;)

Nemám Captivu, tak jen teoreticky:

- diagnostika Delphi co používáš je originál CHEVY a dostaneš se s ní do všech jednotek? tedy i ABS ESP atd. ?
Pokud je to nějaká náhrada nemusí spoustu věcí zobrazovat

- ESP má své čidla podélného a příčného zrychlení, natočení volantu asi i další, nicméně využívá také čidla ABS a kontroluje otáčení jednotlivých kol, toto provádí asi ve spolupráci s jednotkou ABS. Stejná čidla používá i systém kontrolovaného sjíždění kopců. Určitě pokud se toto stalo je to někde zaznamenáno !

Mě se na IX55 jednou asi před rokem rozsvítily kontrolky ABS,4x4,ESP - nižší výkon jsem nezaznamenal, nicméně jsem asi po 1km jízdy z kopce stejně stavěl a po opětovném nastartování se tato kombinace už dodnes neukázala. Po načtení origo HYUNDAI GDS diagnostikou byla zaznamenána porucha - slabší signál z čidla ABS z pravého zadního kola. Jak jsem psal znovu se mi toto neobjevilo a tak to neřeším. Takovou tou obyč diag. s ELM327 jsem závadu nemohl odhalit, protože jsem se do těchto jednotek nedostal vůbec.
To snížení výkonu je asi přepnutí do "bezpečného či nouzového režimu pro dojetí do servisu".
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: captiva 3,2 lpg problém elektro

Příspěvek od Laco71 »

captivak86 píše:Ocením opravdu jakýkoli nápad :D
Pozoroval som napr. taký JAV , že ked som odpojil váhu vzduchu, začalo vysvecovať kontrolku ESP

::: :roll: , jednoducho elektronika može byť poprepájaná všelijak, aj nelogicky... :mrgreen:

a v tom je ta ZRADA, že neviš čo máš AKO a z ČÍM diagnostikovať... :o)
pepe-d
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 21, 2017 21:02
Bydliště: Městys Lysice

Re: captiva 3,2 lpg problém elektro

Příspěvek od pepe-d »

měl jsem ten samý problém. mimo jiné diagnostika hlásila váha vzduchu, lamdaa sonda, kod C0561 (nic konkrétně neobsahující-nebo všechno např. vadný snímač plynového pedálu). Po několika týdenní digitální diagnostice byl na prasáka nahrazen katalyzátor EURO 4 trubkou EURO O. Výsledek perfektní - auto letí jako střela-spotřeba se snížila

.
Chevrolet Captiva 3,2 LPG AT
Opel Zafira 1,8 LPG ATj
Škoda 105L r.v.1978 po renovaci
Škoda Felicia FUN
Suzuki Savage LS650
Babetta 207, 210, 228, stella
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“