predna naprava

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
marcelll
Příspěvky: 6
Registrován: úte čer 13, 2017 22:26

predna naprava

Příspěvek od marcelll »

Mam este jeden taky problem,
na pravej strane mi nieco klepe , vymenil som tyce riadenia , stabylizatory silenbloky,spodne capy,gumy na stabilizatore na hornom ulozeni vzpery som vymenil loziska a stale to iste tak uz neviem , moze mi niekto poradit co s tym co uz mal taky problem??

este jedna otazocka na hornom ulozeni tlmica je tam este nejaka guma ktora sa da vymenit okrem loziska co som uz dal menit,

mam captivu 4x4 110kw diesel 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: predna naprava

Příspěvek od Richard »

Synovi na Tacumě taky vzadu něco klepaloa protože tam vlastně nic není byly to nakonec tlumiče resp. ten silentblok co je v oku tlumiče

Napadá mi horní uložení tlumiče protože mám pocit že captiva má víceprvkovou zadní nápravu
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Peter1234
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 07, 2017 19:13

Re: predna naprava

Příspěvek od Peter1234 »

Ja mám tiež ten istý problém že keď idem a keď prejdem cez nejaký hrbol tak z podkapoty sa ozve nejaké zaklepotanie a tiež netuším čo to je a rád by som to vyriešil no ale bol som v servise nepýtal som sa na to dával som za to že to silenblock ale nebol síce mi ho menili lebo už bol celý popraskaný a na niektorých miestach aj odtrhnutý ale tým to nebolo a nejak som sa na to nepýtal ale v štvrtok idem do servisu a asi sa na to opýtam lebo mi to začína vadiť a bojím sa že je niečo povolené a klepoce lebo to má taký zvuk tak nechcem niekde stratiť nápravu alebo koleso alebo hocičo iné...
Uživatelský avatar
zdmo
Příspěvky: 4
Registrován: pát kvě 27, 2016 09:30

Re: predna naprava

Příspěvek od zdmo »

Mám ten samý problém, už vyměněno vše (stabilizátor, tyče řízení, tlumiče včetně uložení, ložiska, silenbloky atd.) a pořád klepe a pořád klepe. :roll: :roll: :roll:
marcelll
Příspěvky: 6
Registrován: úte čer 13, 2017 22:26

Re: predna naprava

Příspěvek od marcelll »

Nazdar,
bol som aj na teste tlmicov a su na 75% ale chcem sa opytat ci na hornom ulozeni (predna naprava),su nejake gumy co sa daju vymenit???
kopec333
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 27, 2013 13:35

Re: predna naprava

Příspěvek od kopec333 »

Ahoj, mám to samé vyměněno leda co i komplet řízení a klepe to vesele dál :-( ale už jsem si zvykl, mozek
to po čase odfiltruje :-)
Vitakr
Příspěvky: 10
Registrován: čtv pro 22, 2022 22:23

Re: predna naprava

Příspěvek od Vitakr »

Doporučuji se s tím moc nemazlit a koupit a vyměnit rovnou kompletní rameno, kde je jak kulový čep, tak i silentbloky. Stojí to asi 2.000,- Kč z druhovýroby. Pak už zbývá jen vyměnit tyče stabilizátoru (tzv. kosti), při tom zkontrolovat, jestli není vůle v držácích stabilizátoru, pokud ano, gumové ložisko vyměnit. Toto většinou stačí, ložisko vzpěry McPherson způsobuje vrzání při natáčení kol, ještě jsem se nesetkal s tím, že by vzpěra klepala, leda že by praskla pružina.
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“