Chybová hláška DTC B3031

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Peter1234
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 07, 2017 19:13

Chybová hláška DTC B3031

Příspěvek od Peter1234 »

Dobrý deň,
Potreboval by som vyriešiť dosť jedinečný problém a to že v aute mám 1 Kľúč originál a druhý mám iba na otváranie dverí (donedávna bol bez čipu) v Aute mi svieti kontrolka Imobilizéru. Po pripojení na diagnostiku hlási hlášku DTC B3031 Key Decoder Device in Assem Learn Mode. Podľa všetkého by sa táto kontrolka/chyba mala napraviť novým bezproblémovým nakódovaním kľúčov. Lenže dnes sme išli nakódovať kľúče a bol najprv problém že chcelo bezpečnostný kód ktorému sme sa nevedeli dopátrať ale nakoniec sme sa k nemu nejak dostali ale aj tak neviem či bol správny ale riadiacu jednotku to otvoril a povolilo nám nakódovať kľúče. Problém vznikol keď sme kódovali tak originál kľúč prepísalo všetko vpohode a vypýtalo si dať ten druhý kľúč dali sme kódovalo ale nič sa nestalo proste kódovalo a nič nenakódovalo 3 hodiny sa kódoval ten kľúč ale bez úspechu a chyba tam naďalej zostala. Preto sa chcem spýtať či ste niečo také zažili a vedeli poradiť ako to vyriešiť. Elektrikár povedal že je viacej možností ako by to išlo len že treba nájsť tú správnu metódu ako na to. Povedal že by bolo fajn nejako uzavrieť ten program kódovania že aj to to môže robiť lenže nevie ako to uzatvoriť. Druhá možnosť je že ten kľúč nechce zobrať lebo nieje originál k autu. Že asi budeme musieť kúpiť taký istý kľúč ako máme ten prvý. Preto sa chcem spýtať na vaše rady čo mi viete ponúknuť a problém vyriešiť. Lebo už sme mali problém že riadiacej jednotke zašibalo a nechcela pustiť štartovať ten dobrý kľúč museli sme vykonať reset auta (odpojiť baterku).
Keby niekto chcel hľadať ten bezpečnostný kód na riadiacú jednotku tak auto je Chevrolet Captiva r.v. 2008 (od roku 2006) 110KW 2L

Vopred ďakujem za vaše odpovede a nesmierne si cením vašej pomoci. Prajem pekný deň
Reklama
 

Peter1234
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 07, 2017 19:13

Re: Chybová hláška DTC B3031

Příspěvek od Peter1234 »

No tak som si to vyriešil v autorizovanom servise kde mi na to povedali tieto veci a ktoré sa vám možno budú hodiť...

Chevrolet používa tak zvanú ochranu Imobilizér kde jeho súčasťou alebo teda riadiacej jednotky sú 2 Original kľúče lenže ja keď som kupoval auto tak som dostal 1 original a druhý bol nejaký obyčajný rezervný proste nič v ňom nebolo... Technik mi povedal že v chevroletoch to majú spravené tak že musia byť obydva kľúče original lebo ich riadiaca jednotka nenaprogramuje lebo že vraj to nejako komunikuje aj s tým diaľkovým ovládaním a podľa toho to pozná... Pokiaľ začnete programovanie a nemáte správne kľúče tak ani neprogramujte lebo Vám zostane svietiť kontrolka imobilizéru s chybovou hláškou DTC B3031 čož znamená učiaci režim aktivovaný a bude svietiť do vtedy dokedy nenaprogramuje tie kľúče preto vzniká problém lebo pokiaľ vy odomknete riadiacu jednotku tak už zostane odomknutá dokým nenaprogramuje čož vzniká problém že imobilizér je vám naprd lebo jakmile tam niekto strčí kľúč tak mu ho naprogramuje a môže odísť aj bez toho aby musel niečo robiť...

Takže záver: Na správne nakódovanie kľúčov potrebujete 2x Original kľúč na Chevrolet tak aby vám to nakódovalo a mohli ste to mať v poriadku... Potom stačí už len zapnúť učenie Remote key a podržať odomykanie a zamykanie súčasne na 10 sekúnd a máte naprogramované aj diaľkové a hotovo. tým ukončíte, uzamknete kódovanie a riadiacu jednotku, a Imobilizér je zase opäť funkčný.

Poznámka: Pokiaľ Vám svieti kontrolka imobilizéru (DTC B3031) tak sa stáva že niekedy imobilizér tak zblbne že neodomkne auto a nenaštartujete a riadiaca jednotka zamrzne že budete musieť na chvíľku odpojiť baterku tak aby sa to celé zresetovalo.

Tento návod patrí k Chevrolet Captiva každému ročníku. Malo by to aj tak platiť pri ostatných Chevroletoch a tak isto asi aj pri S-Oploch.
Michal Mečiar
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 01, 2018 10:27

Re: Chybová hláška DTC B3031

Příspěvek od Michal Mečiar »

Ja by som sa chcel spýtať nakoľko mám podobný problém. Vždy keď odpojím baterku sa mi zablokuje imobilizér a nedá sa naštartovať. Zatiaľ sa mi nepodarilo zistiť ako na to (stalo sa mi to druhýkrát), prvý krát to spravili v servise v Topoľčanoch ale nič bližšie mi nechceli povedať. Teraz to mám znovu a budem ho tam asi musieť zas odviezť ak sa mi nepodarí zistiť či sa to dá aj nejako inak. Kto by vedel s tým poradiť bol by som vďačný.
PS: prečo sa to zablokuje
Peter1234
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 07, 2017 19:13

Re: Chybová hláška DTC B3031

Příspěvek od Peter1234 »

Michal Mečiar píše:Ja by som sa chcel spýtať nakoľko mám podobný problém. Vždy keď odpojím baterku sa mi zablokuje imobilizér a nedá sa naštartovať. Zatiaľ sa mi nepodarilo zistiť ako na to (stalo sa mi to druhýkrát), prvý krát to spravili v servise v Topoľčanoch ale nič bližšie mi nechceli povedať. Teraz to mám znovu a budem ho tam asi musieť zas odviezť ak sa mi nepodarí zistiť či sa to dá aj nejako inak. Kto by vedel s tým poradiť bol by som vďačný.
PS: prečo sa to zablokuje
Viem približne o čom hovoríš... Stáva sa to pri výmene baterky že auto nejakým spôsobom komunikuje s baterkou a keď sa zmení baterka tak niektoré funkcie auta sa bloknú na diagnostike ľubi hodiť chybu veľké alebo nízke napätie... Spýtam sa takto svieti ti kontrolka imobilizéra (červená zámok s autom) nie oranžová kľúč s autom... 1. Pokiaľ svieti červená (pokiaľ svieti!) tak to znamená že chce učiť nový kľúč to znamená cez diagnostiku uzatvoriť program kódovania nových kľúčov... 2. Pokiaľ kontrolka bliká znamená že nedokáže načítať kľúč, vyskúšal by som druhý kľúč čo to povie... ak to pôjde s druhým kľúčom je potrebné vymeniť čip v pôvodnom ovládači a nechať ich spoločne aj s druhým kľúčom preprogramovať... 3. Pokiaľ kontrolka nesvieti a len nejde naštartovať tak na diagnostike by malo hodiť chybu štartéra nízke alebo veľke napätie tento problém sa dá vyriešiť kovou trubkou búchať po štartéry (jemnejšie :) ) a počas klepania štartovať (ľúby sa spamätať) 4. Pokiaľ svieti kontrolka oranžová kontrolka auta a kľúča je potrebné to hodiť na diagostiku tam ti povie čo a ako... 5. Pokiaľ sa nič nedeje a nejde iba naštarovať a po otočení kľúčom na polohu štart začne blikať imobilizér tak je možnosť porúchy v riadiacej jednotke...

Napísal som cca 5 bodov tak vyskúšaj alebo prípadne skús priblížiť čo sa deje.. aká kontrolka svieti alebo čo sa presne deje od pripojenia baterky po štart... prípadne aké kontrolky svietia... Možno by som vedel poradiť čo ďalej... lebo takto môžem iba dedukovať čo stým je...
Michal Mečiar
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 01, 2018 10:27

Re: Chybová hláška DTC B3031

Příspěvek od Michal Mečiar »

Ďakujem za odpoveď. Je to presne to, že svieti červená kontrolka imobilizéra. Raz vôbec nenaštartuje a raz chytí a hneď zhasne. Skúsim to tak len neviem či to ide cez hocijakú diagnostiku (máme u nás na firme takú čo vie diagnostikovať chyby ale asi nie čo vie zapisovať) alebo musí byť riadne v servise (som len užívateľ vôbec sa autu nerozumiem)
Peter1234
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 07, 2017 19:13

Re: Chybová hláška DTC B3031

Příspěvek od Peter1234 »

Pokiaľ svieti a raz za čas chytí že naštartuje tak by som skúsil druhý kľúč čo to povie lebo možno bude pokazený čip v kľúči... o diagnostiku nejde ako také programovanie zabezpečuje riadiaca jednotka a nie diagnostika tam stačí len zapnúť programovanie a zadať bezpečnostný kód a už podľa pokynov auta pokračovať... programovanie trvá cca 2hodiny... 1 hodinu jeden kľúč 2 hodinu druhý kľúč...
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“