Captiva diesel průser nestartuje prosím o pomoc!!!

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Captiva diesel průser nestartuje prosím o pomoc!!!

Příspěvek od Mefisto »

Kdyz se netoci, nemuze byt problem s kontaktem na spojce? Bez toho taky starter netoci
Reklama
 

HonzaKLE
Příspěvky: 104
Registrován: čtv říj 20, 2011 22:22

Re: Captiva diesel průser nestartuje prosím o pomoc!!!

Příspěvek od HonzaKLE »

Takže po cca měsíci zkoušení musím konstatovat že špatné startování způsobovalo vadné relé. Bohužel se špatné startování projevovalo zcela náhodně, diagnostika byla nemožná. Po výměně za relé pro zadní okno (jsou stejné) občas nešel spustit stěrač zadního skla. Zakoupeno nové relé za 230 Kč.
Pokud nebude někomu startovat auto, mrněte na toto relé ve skříňce v motorovém prostoru.
Ať vám to jezdí! :D
Chevrolet Captiva LTZ 2,2D
VW Touran 1,9 TDI
kawasaki KLE
Škoda Octavia II 4x4 1,9 TDI
Škoda Felicia kombi
Škoda 100, 110, 105

ČZ 125/476
Dandic
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 17, 2017 09:02

Re: Captiva diesel průser nestartuje prosím o pomoc!!!

Příspěvek od Dandic »

Řešil jsem teď hodně podobný problém,

přijdu k autu, nažhavím, chci nastratovat - bylo slyšet pouze cvaknutí a nic víc. Baterka nová. Vyndal jsem starter, rozebral zkontroloval - byl OK. Vypadá to že byl problém v ukostření motoru, které je hned vedle starteru. Je to tam udělaný pěkně debilně, ukostření motoru je na dvou místech hned za chladičem, kterým když prochází vzduch - v zimě se solí - sůl se usazuje mimo jiné právě na těchto šroubech s ukostřovacími očkami a ty oxidují. Výsledkem je rychlejší start. Před tím bylo znát že startér neměl správný švih ale protože jsem Captivu již v takovém stavu koupil a neměl zkušenost tak jsem tomu nevěnoval dostatečnou pozornost - výsledkem bylo že jsem postupně nenastartoval. OD té doby - cca 30 startů bez problému....tak předpokládám že je problém vyřešen.

Captiva 2007 2.0D 110kW 4x4
Martin H
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 01, 2019 13:01

Re: Captiva diesel průser nestartuje prosím o pomoc!!!

Příspěvek od Martin H »

Ahoj, kámoš měl stejný problém a dělala to lambda sonda. :)
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“