CAPTIVA r. 2007 prosím o zkušenosti

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
carolbaj
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 17, 2012 09:36

CAPTIVA r. 2007 prosím o zkušenosti

Příspěvek od carolbaj »

Dobrý den,

velice uvažuji nad koupí Captiva r.v.2007/2008. Toto auto se mi líbí jak po designové stránce, velikostí a hlavně cenová nabídka je zajímavá. Potřebuji větší auto (další ve výběru mám Ford Mondeo 2008 combi)
Bohužel jako žena autům moc nerozumím a proto bych Vás chtěla poprosit o rady/porady, jaké jsou klady a zápory, do jakého motoru jít a na co si dát třeba pozor při koupi?
Chtěla bych něco do 100.000 km najeto.

Velice děkuji za případné poznatky, moc mi tím pomůžete v rozhodování.


Carol
Reklama
 

Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Re: CAPTIVA rok výroby 2007 prosím o zkušenosti

Příspěvek od Bullmastiff »

V zásadě OK.
Drobné chybky se najdou, ale kde ne :-)
Jinak doporučuji si pročíst tyto diskuze - problémy jsou diskutovány.

Co si vzpomínám tak problémy byly:
- senzory ABS
- plováky v nádrži
- motor od stěračů
- senzory tlaku a teploty u DPF
- po očipování - regenerace DPF a životnost oleje
- běžné opotřebení - brzdy, stabilizátory, silentbloky u přední nápravy, geometrie apod.
ivsony
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 04, 2010 15:06

Re: CAPTIVA rok výroby 2007 prosím o zkušenosti

Příspěvek od ivsony »

Zdravím ,vlastním captivu rok 2007 v naftě,koupil jsem ji před 3rokama mám tet najeto 70000,a žadnej problém-teda akorát 2krát jsem měnil žárovku ve světle :) ,za sebe můžu říct solidní auto za hodně dobrou cenu,kdybych se měl rozhodovat dnes jestli kupovat 3letou captivu třeba s 50ti km,nebo náký německý suv 6 let starý s 200tikm-coš je běžné za stejnou cenu tak je pro mě jasná volba opět captiva :)
PolarSVK
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 18, 2007 09:45

Re: CAPTIVA rok výroby 2007 prosím o zkušenosti

Příspěvek od PolarSVK »

Ahoj, mam starsiu CAPTIVU 2007 od nova v celku nema nejake extremne nedostatky, ale urcite by sa nejake nasli konkretne u mna:

- menena bateria (sudruhovia tam dali od serie 60 Ah pri zapnuti ohrevu zadneho okna vyskakovala chyba, servis to riesil skoro pol roka, diagnostika, menene snimace a stale nic nepomohlo.
Po vymene za ovela silnejsiu bateriu problem zazrakom zmizol)
- meneny snimac ABS
- trosku ospale brzdy (caste menenie dosticiek aj pri kvalitnych znackovych)
- kazda starsia CAPTIVA bola zvolana do servisu, bola tam chyba v software, ktoru opravili nahranim noveho (malo by to byt v servisnom zazname)
- katastrofalny servis aspon tu v SR (Poprad, Presov, Roznava atd. doslova musi clovek robit natlak aby to bolo tip top.)
- na vymenu prednej ziarovky treba trosku sikovnosti a trva to dlhsie (no popravde ani u bmw si nepomozete sami)

Par rad odomna:
- ak kupit tak 4x4 v zime to dost pomoze a zas taky rozdiel tam nieje
- jednoznacne diesel 150k a samozrejme manual (automat hruza)
- chipovanu by som nekupil (regenerace DPF a celkovo veci okolo toho maju aj tak co robit nie to este s chipom)
- ak sa to bude priblizovat k 120 000 km rataj s vymenov rozvodov a urcite kontrola turba (radsej skocit na prehliadku za par eur ako potom lutovat)
- teraz tie auto stoja podstatne menej ako niekedy a fakt za rozumnu cenu, keby som tu napisal povodnu cenu asi mi neuverite :)


V zavere je to dobre auto s beznymi problemami ostatnych aut, v zime sa s tym na chatu dostanem, ale predsa len nieje to OFFROAD, dlhodoba spotreba sa pohybuje okolo 8,2l +/-
Co sa tyka pohodlia je to vyzsie auto na cestovanie vpohode, nalozis tam toho dost, odkladacich miest je tam kopec. Ak to mal slusny majitel nie nejaky zver a za dobre peniaze urcite
neurobis chybu. Tolko moj nazor, snad pomohol.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: CAPTIVA r. 2007 prosím o zkušenosti

Příspěvek od mzprx »

Jednoznacne automat, manual je hruza... (manual diesel zdochne aj skusenemu soferovi pri malom plyne pri rozbiehani - potencialne velmi nebezpecna vec) Spomen si na to, ked budes stat so zdochnutym motorom na zeleznicnom priecesti, alebo v strede rusnej krizovatky.
Pre zenu je urcite lepsi automat, to nie je podcenovanie, to je realita.
Skus este uvazit benzin 2,4l, nema ziadne problemy s DPF (kedze ho nema), spotreba je o cca. 1 liter vyssia, ale zas cena auta je nizsia.
Nehrozia tu ziadne problemy s turbom, cize naklady na udrzbu budu minimalne. A tento taha "odspodu" (ako diesel).
Naposledy upravil(a) mzprx dne sob srp 25, 2012 11:44, celkem upraveno 2 x.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: CAPTIVA r. 2007 prosím o zkušenosti

Příspěvek od Matsonic »

mzprx píše:Jednoznacne automat, manual je hruza... (manual zdochne aj skusenemu soferovi pri malom plyne pri rozbiehani - potencialne velmi nebezpecna vec)
:roll:
Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Re: CAPTIVA r. 2007 prosím o zkušenosti

Příspěvek od Bullmastiff »

Ještě doplním diskuzi manuál vs automat a chip.

Dá se tu dohledat, že manuály u Captiv měly problémy se spojkou. U automatů jsem problém nezaznamenal. Sám jezdím s automatem a mohu porovnávat s DSG od ShadeWerke ve spojení s benzínovým motorem, pro český trh neuvěřitelný objem, pro trhy za velkou louží takový motorek do zahradního traktůrku :-).

U Captivy mi převodovka přijde obdobně reagující, necouvne, neškube při rozjezdu a hlavně když chci přidat, přidá a ne že 1-2 vteiny rozpojí převody roztáčí motor a pak zabere. Na jízdní komfort by bodla 6ka až 7mička, ale ta tam není tuším ani v manuálu (u Shade je alespoň ta 6ka). Tj. automatu u Captivy bych se nebál.

Ohledně chipování - mám druhý chip, první měněn cca 2-3 měsíce po instalaci. Instalace byla zaštítěna oficiálním Chevrolet servisem včetně následní výměny. Druhý chip i díky změně jízdních podmínek - z dlouhých cest na krátké popojíždění občas (cca 2x za rok) zvládnul rozsvítit kontrolku o nutnosti regenerace filtru. Zároveň se mírně zkrátil regenerační interval (dle informací z kontroly vozu servisem). Ale zas taková tragédie to není a auto je trochu živější (první chip dával víc, ale byly s ním problémy). Spotřeba možná při pár delších cestách padla, ale těžko se to pouzuje, díky radikální změně jízdního rožimu auta.
radekjni
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 05, 2021 16:56

Re: CAPTIVA r. 2006prosím o radu

Příspěvek od radekjni »

Vlastním captivu 2.0 D 2006 začala chcipat při jízdě velmy nepříjemné po zastavení a rozsvítí se oranžová kontrolka motoru asi po minutě nastartuju a jedu dál ale bohužel se tato porucha stává už hodně často i několikrát denně diagnostika hlásí poruchu P0089 a bylo mě řečeno že to může být hodně věcí proto vás žádám o radu moc děkuji Radek
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“