DPF

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF

Příspěvek od Krtek »

To chápu a dávno vim. Ale nechápu že když auto zapne klimu a výhřev zadního skla proč někam montovat další LEDky. Ono to nerozsvítí původní kontrolky k tomu určený ? To bych asi reklamoval aby mi něco běželo samovolně bez rozsvícených kontrolek, když je to k tomu má..
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Marek_LTZ
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 30, 2013 22:08

Re: DPF

Příspěvek od Marek_LTZ »

Zdravím kolegy, nevím, kdo z Vás zkoušel aditiva do nafty na lepší vypalování DPF filtru, moje zkušenost je takováto :

Nejdřív jsem koupil http://www.cistic-dpf.cz/cistic-dpf/ - na webovkách najdete dávkování atd. - já jsem po použití toho aditiva nepozoroval vůbec žádné zlepšení, minimálně jednou za nádrž rozsvícená kontrolka, prostě stejně jako bych tam nic nelil.

Pokus č. 2 : Wynns DPF regenerator - nalil jsem to tam a o čištění nevím, zdá se že to funguje. V porovnání s výše uvedeným přípravkem to má výrazně vyšší, respektive častější dávkování, ale i na benzínce, kde jsem to kupoval, mi říkali, že si to řidiči berou a chválej, že to fakt pomáhá.
HonzaKLE
Příspěvky: 104
Registrován: čtv říj 20, 2011 22:22

Re: DPF

Příspěvek od HonzaKLE »

Zdravím kolegy.
Také jsem míval problémy s DPF viz. starší příspěvky. Kontrolka vypalování svítila velmi často.
Tvrzení servisu že špatně jezdím jsem bral jako místní kolorit. :D
Po výměně čidla diferenčních tlaků (na diagnostice nevykazovalo žádnou chybu) najeto 10 tis. km a kontrolku jsem neviděl.
Začal jsem také tankovat naftu místo šmakulády resp. čistou naftu na EuroOilu (Optimal diesel) místo směsné nafty na Benzině (VERVA). Sám si přidávám VIF pro klidné spaní. :D
Vypalování po cca 800 km a trvá 20 km.
Hezké články o DPF jsou v aktuálním Světu motorů - speciál DIESEL, obzvláště o funkci, diagnostice a čištění.
Hezké jaro všem, Honza.
Chevrolet Captiva LTZ 2,2D
VW Touran 1,9 TDI
kawasaki KLE
Škoda Octavia II 4x4 1,9 TDI
Škoda Felicia kombi
Škoda 100, 110, 105

ČZ 125/476
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: DPF

Příspěvek od dandy2004 »

Ahoj, chystáme se koupit Captivu 2.0 rv 2009 autpmat. Většinou během týdne jezdíme do práce a to je cca 15km. Delší cesty jsou o víkendu tak jednounebo 2x za 14 dnů. Bude to velký problém s DPF pokud jezdíme převážně tyto krátké vzdálenosti?
Díky moc za rychlé odpovědi. Koupě už je na spadnutí :-)
jirzi9
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 06, 2014 14:31

Re: DPF

Příspěvek od jirzi9 »

Zdravim,
budu muset filtr vymenit. Shanim nejakeho prodejce s kterym mate dobre skusenosti nebo eshop s kvalitnima filtrama. Vite o necem? Muze byt i slovensky prodejce.
Diky moc
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF

Příspěvek od Petr S. »

dandy2004 píše:Ahoj, chystáme se koupit Captivu 2.0 rv 2009 autpmat. Většinou během týdne jezdíme do práce a to je cca 15km. Delší cesty jsou o víkendu tak jednounebo 2x za 14 dnů. Bude to velký problém s DPF pokud jezdíme převážně tyto krátké vzdálenosti?
Díky moc za rychlé odpovědi. Koupě už je na spadnutí :-)
2009 pokud je koupená v Čechách by ještě nemusela mít DPF.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: DPF

Příspěvek od JTR »

Teda nechci se hádat, ale měl jsem i první Captivu (starý motor diesel 5 kvalt koupena cca 2007 - 2008) v manuálu a ta filtr 100% měla a byla koupena v ČR
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: DPF

Příspěvek od Dannik91 »

Těžko říct, kdy začala instalace DPF i na Captivu, ale obecně propukl boom filtrů už v roce 2003.

Já osobně (sice mám Cruze, ale diesel s filtrem), jsem měl zezačátku velké problémy, ve 2500 km jsem již musel měnit olej, nechtělo se dokončovat vypalování, odešla lambda sonda, přitom jsem jezdil více méně jen dlouhé trasy mimo město, byl jsem otrokem svého auta. V Chevroletu mi řekli, že jezdím špatně, ale co je špatně a co je dobře mi už říct nechtěli. To mě přestalo bavit, tak jsem si řekl, že dokud to pojede, tak budu jezdit. :D V současné době jezdím téměř z 90% jen ve městě, pouze když zjistím, že vypaluji, tak vypalování řádně dokončím (udělám si menší výlet) a 2 roky už nemám problém. :)
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Palo2222
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 08, 2014 14:48

Re: DPF

Příspěvek od Palo2222 »

Klidas píše:Zdravím všechny majitele Captivy, mám jeden dotaz vlastním Captivu 2,0 r.v. 2007, najeto 47000 km a nedávno se mi rozsvítila kontrolka č. 15 dle manualu ( kontrolka závady ). V servisu jednoduše odstraněno diagnostikou, nejspíše zapřičiněno filtrem pevných částic. Chci se zeptat jakou máte vy zkušenost s DPF a jestli již si někdo nechal tento nesmysl z auta odstranit a na kolik to přijde. Díky
Vzhľdom na počet najazdených km, by nemal byť poškodený DPF, skúšal si "vypaľovanie" za jazdy podľa návodu v manuáli? To by malo stačiť. Problém môže byť nájsť cestu na predpísanú rýchlosť a vzdialenosť. Mne to pomohlo. Moja captiva ma 190 tis. km a stalo sa mi to raz a po "vypálení" všekto OK.
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: DPF

Příspěvek od dandy2004 »

Petr S. píše:
dandy2004 píše:Ahoj, chystáme se koupit Captivu 2.0 rv 2009 autpmat. Většinou během týdne jezdíme do práce a to je cca 15km. Delší cesty jsou o víkendu tak jednounebo 2x za 14 dnů. Bude to velký problém s DPF pokud jezdíme převážně tyto krátké vzdálenosti?
Díky moc za rychlé odpovědi. Koupě už je na spadnutí :-)
2009 pokud je koupená v Čechách by ještě nemusela mít DPF.
Tak podle technika filtr má, alespoň kontrolku v budících jsem viděl taky :-)
Už jsme se doma rozhodli, že do ní jdeme, takže koncem týdne bude doma. Ještě k tomu vypalování filtru. Vadí hodně, když vypalovací program začne a já zrovna budu končit jízdu? Tím, že jezdíme většinou krátké vzdálenosti, tak se mi nechce jet někam dál po Praze, když zrovna budu muset zastavit v cíli cesty a nepočkám aby se proces vypalování dokončil. To bych udělal až při další cestě, kdy bych s tím už počítal. Díky za info.
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: DPF

Příspěvek od Dannik91 »

dandy2004 píše:Tak podle technika filtr má, alespoň kontrolku v budících jsem viděl taky :-)
Už jsme se doma rozhodli, že do ní jdeme, takže koncem týdne bude doma. Ještě k tomu vypalování filtru. Vadí hodně, když vypalovací program začne a já zrovna budu končit jízdu? Tím, že jezdíme většinou krátké vzdálenosti, tak se mi nechce jet někam dál po Praze, když zrovna budu muset zastavit v cíli cesty a nepočkám aby se proces vypalování dokončil. To bych udělal až při další cestě, kdy bych s tím už počítal. Díky za info.
Také přispěji ze svého soudku. :) Leč mám Cruze, naftový motor s filtrem mám také, takže mám stejné radosti/starosti.
Auto jsem pořídil jako úplně nové, již ve 2500 km se proces vypalování nechtěl dokončovat, jako začátečník jsem toho moc nevěděl. Navštívil jsem tedy servis a po překontrolování vozu mi zakázali odjet. Filtr byl zaplněný z 90% a oleje jsem měl o několik litrů navíc, neboť byl ohromně naředěný naftou z nedokončených regenerací. Navíc jsem v tu dobu jezdil ze 70% dlouhé trasy mimo Prahu... Po výměně oleje Cruze opět zlobil, zvažoval jsem i odstranění filtru. Vše mě přestalo po nějaké době bavit a řekl jsem si, že nebudu dál otrokem auta a budu jezdit dokud to půjde.
Dnes mám o 20tis. km více z 90% jezdím jen po Praze a vypaluji cca po 800-1000 km, netankuji žádnou "super" naftu, nepřidávám žádné "čističe" filtru a další aditiva. Od té doby, co tankuji pouze na Lukoilu se situace zlepšila, nestresuji se nějakými dlouhými trasami. Pouze řádně dokončuji každé vypalování, holt i přímo před domem se musím někdy otočit a vystřelit na teplickou dálnici. Ale těch 10-15 min navíc, jako prevence problémů, za to stojí.

Odkládání vypalování párkrát nevadí, někdy člověk nemůže jet na "výlet", ale jako pravidlo ho rozhodně nedoporučuji. Čím víc regenerací, tím víc nafty v oleji a častější výměna oleje.
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: DPF

Příspěvek od dandy2004 »

Problémy už od nového auta? No tos mne nepotěšil, se toho filtru už bojím jak čert kříže :-)
A jak se ta nafta do oleje může dostat? To jsou přeci úplně jiné okruhy? Nafta palivové potrubí, spalovací část a olej je ve vaně motoru a maže tam vše co se hejbe :-) To jsou mi záhady :-)
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: DPF

Příspěvek od Honza K. »

Při vypalování řídicí jednotka vstříkne naftu do motoru na konci pracovního cyklu, aby se nespálená nafta dostala do DPF a shořela tam a tím filtr vypálila. No a kolem pístů je vždy nějaká netěsnost a v okamžiku vstřiku vysoký tlak, takže část té nafty se dostane po stěnách válce do motorového prostoru - vany.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: DPF

Příspěvek od dandy2004 »

Honza K. píše:Při vypalování řídicí jednotka vstříkne naftu do motoru na konci pracovního cyklu, aby se nespálená nafta dostala do DPF a shořela tam a tím filtr vypálila. No a kolem pístů je vždy nějaká netěsnost a v okamžiku vstřiku vysoký tlak, takže část té nafty se dostane po stěnách válce do motorového prostoru - vany.
Supr, díky moc za stručný a dokonalý výklad. -i
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: DPF

Příspěvek od Dannik91 »

Odborně a rychle. Díky Honzo -i .
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“