Ztráta výkonu

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
jaruska
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 18, 2011 14:06

Ztráta výkonu

Příspěvek od jaruska »

ahoj! máme captivu 2.0 l diesel a poslední dobou se stává, že během jízdy auto úplně přestane táhnout, nepomůže podřazení ani přerušení jízdy. rozsvítí se kontrolka poruchy motoru. po delší přestávce je vše ok, kontrolka ale svítí dál. trochu se to chová, jako by byla voda v palivu, ale tankujeme na spolehlivé benzínce... před nedávnem jsme nechali auto vyladit, ale je to obecně spíše horší než před tím, paradoxně, mírně se zvětšila i spotřeba. pročítala jsem fórum, ale nenarazila jsem na nikoho, kdo by měl podobný problém... může to být způsobeno chybnou elektronikou, nebo to bude spíš nějaká vadná součástka? za případné reakce děkuji!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Hanzy »

Ahoj vitam te tady mezi nama ale v tom ti asi nikdo takhle neporadi a chce to servis a diagnostiku takze nejlip znackovy.
Napis odkud si a kdyz tak ti nejaky nekdo z nas v okoli doporuci ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
jaruska
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 18, 2011 14:06

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od jaruska »

díky :) jsem z okresu kroměříž, zlínský kraj. tak, já to zkouším, spíš jestli to už někdo náhodou nezažil... v takových autech aby se čert vyznal!
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Hanzy »

Byt tebou tak to resim v Kuninu zavolej tam co mas za problem a objednej se -i
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od tarale »

pozri hadicu od turba ci ju nemas precuchanu v mieste kde onu trie kryt motora,taha hruba cierna hadica ked otvoris kapotu tak na lavo hore...
Uživatelský avatar
Captiva9
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 24, 2009 09:44

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Captiva9 »

Ahoj. Tak ako to popisuješ, to môžu byť aj vstrekovače. Hlavne ak ti vzrástla spotreba paliva. Ihned doporučujem overiť :
Turbo, (hadice a pod.) a ako druhé diagnostika vstrekovačov prípadne čerpadla. Ak to dáva viac paliva tak to môže skončiť ak prepálaným piestom.....
jaruska
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 18, 2011 14:06

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od jaruska »

ahoj, díky všem za rady. hadice a turbo jsme kontrolovali, vypadají v pořádku. opravdu to více žere. takže nakonec se tomu servisu přeci jen nevyhneme. chjo, ty moderní auta. půjde prodat :)
lygos
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 13, 2011 23:27

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od lygos »

jaruska píše:ahoj! máme captivu 2.0 l diesel a poslední dobou se stává, že během jízdy auto úplně přestane táhnout, nepomůže podřazení ani přerušení jízdy. rozsvítí se kontrolka poruchy motoru. po delší přestávce je vše ok, kontrolka ale svítí dál. trochu se to chová, jako by byla voda v palivu, ale tankujeme na spolehlivé benzínce... před nedávnem jsme nechali auto vyladit, ale je to obecně spíše horší než před tím, paradoxně, mírně se zvětšila i spotřeba. pročítala jsem fórum, ale nenarazila jsem na nikoho, kdo by měl podobný problém... může to být způsobeno chybnou elektronikou, nebo to bude spíš nějaká vadná součástka? za případné reakce děkuji!


Mel jsem ten samy problem, pomohlo vzdy vypnout motor, vystoupit, zamknout auto, tak minutu pockat a znovu nastoupit, jen vypnout a zapnout motor nepomohlo, jak u blbejch ale fungovalo to :-)
Nekdy se pak zavada opakovala do pul hodiny, nekdy bylo nekolik dnu pokoj.

V servisu Auto Staiger v Praze mi pak vysvetlili, ze to jde opravdu o vadnou cast serie zapricinuje to nejaky konektor na plynovem pedalu. Podle servisniho postupu Chevroletu meseli nejprve vymenit konektor (rovnou mi ale rekli, ze na 90% to nepomuze ale Chevrolet to vyzaduje), nepomohlo, za tyden pak vymenilii plynovy pedal a opravdu to zavadu vyresilo.
ivsony
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 04, 2010 15:06

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od ivsony »

Zdravím,nastal mě tet podobný problém-ztráta výkonu při jizdě,cca po 1km,když zastavím chcipnu a zase nastartuju tak to jede v pohodě zase ccaa1km a zas ztráta výkonu,nákej názor čím by to mohlo bejt? dik
ivsony
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 04, 2010 15:06

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od ivsony »

Zdá se že závada pravděpodobně odstraněna,padalo to do nouzového režimu z toho důvodu že mě odešel brzdovej spinač na pedalu a pořád to svítilo,tak jsem konektor odpojil,tim pádem to asi hlásilo porochu do jednotky a motor šel do nouzového režimu
wolffi
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 16, 2011 16:27
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od wolffi »

ahoj pánové nemáte někdo zkušenost s elektromagnetickým ventilem na turbu u Captivy mám 110kw a prej odešel a novej se nedá sehnat jedině s turbem prosím poradte díky
Janazitnikova
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 20, 2017 18:58

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Janazitnikova »

Ahoj, prosím o radu.Mam Captivu 2.0diesel 2006,svítí mi kontrolka motoru a dvakrat během týdne se mi stalo, ze auto nemělo výkon, vubec nejelo za plynem, za odpovědi predem děkuji
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“