Spojka - Captiva 2,4i 4X4

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
BigBoos
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 11, 2021 14:53

Spojka - Captiva 2,4i 4X4

Příspěvek od BigBoos »

Zdravím všechny,

měl bych takovej dotaz. Nemá tu někdo zkušenost s výměnou spojky? Lecos zvládnu ale nemám zvedák, tak se do demontáže převodovky sám pouštět nechci.

Zajímalo by mě tedy jestli to někdo dělal (případně, by to nechtěl dělat znovu? :D ) díly si zajistím.

Cenový rozsah mám zatím od dvou servisů Opel jeden díly za 17 + 12 práce, no a druhý 15 komplet :D
A vzhledem k tomu že třeba komplet sachs vyjde na 4,5, zdá se mi 10 za práci "celkem dost", tím ale nechci říct že bych to chtěl zadarmo.

Pokud máte nějaký tip kdo má teď čas a chuť ideálně v okolí cca 60km Hradce Králové, prosím o info.

Děkuji.
Chevrolet Captiva 2.4i 4x4 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - Captiva 2,4i 4X4

Příspěvek od conpet »

Dělal jsem ji doma na dvoře před měsícem. Taky bez zvedáku. Je to nevděčný. Když to děláš pro sebe tak nespěcháš a vymazlíš si to. Pro druhýho je to jiný. Honem honem a co nejvíc peněz. Mě řekli v servisu 12500. Takže jsem to za dva víkendy zvládnul sám jen za materiál.
Obrázek
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
BigBoos
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 11, 2021 14:53

Re: Spojka - Captiva 2,4i 4X4

Příspěvek od BigBoos »

Já už mám na dvorku od září rozebranou Mazdu :D takže už jsem jedno auto mínus. A potřebujem dvě.
Proto bych to klidně někomu dal když budu vědět že to potrvá 3 dny tak si auto zařídím.

Přinejhorším to vezmu do toho autorizáku, ale myslel jsem že bych dal vydělat někomu kdo z toho bude mít radost :D
Chevrolet Captiva 2.4i 4x4 LPG
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - Captiva 2,4i 4X4

Příspěvek od conpet »

Rozumím, jen jsem chtěl demonstrovat že to jde i když sněží a bez zvedáku. Tak hodně štěstí 👍
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
BigBoos
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 11, 2021 14:53

Re: Spojka - Captiva 2,4i 4X4

Příspěvek od BigBoos »

Tak jen aby se dostalo rozhřešení.

Jsem nakonec rád že sem se do toho nepustil doma.
Výměna obnáší demontáž výfuku což je v pohodě, pak taky kardanu a mezinápravovýho diferenciálu což by asi taky nemusel být problém až na tu spojku která má kolem 120kg a to bych sám asi nedal.

Bohužel neskončilo to jen u spojky a přítlačáku ale šlo to i s ložiskem a dvouhmotou, ta byla celá fialová a byly tam vyhoblovaný nejty z lamely. Co do samotné životnosti dvouhmoty (podle nějakého měření) by byla životnost ještě tak 30-50tis. Začínali povolovat pružiny.

K tomu ještě sem teda nechal vyměnit náplň v převodovce a měnili i náplň pro ovládání spojky.

Se vším všudy to bylo za 25 a týden v servisu.

Nájezd auta je 155tis s tím že za posledních 70tis auto navozilo troufnu si říct něco přes 100tun na vleku, takže jestli současná spojka vydrží dalších 150tis tak to bude asi fajn :)
Chevrolet Captiva 2.4i 4x4 LPG
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“