Zanesený filtr pevných částic

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Domak
Nováček
Nováček

Zanesený filtr pevných částic

Příspěvek od Domak » sob zář 05, 2020 07:27

Zdravím všechny nemáte někdo zkušenosti s čištěním filtru pevných částic ? Mám 2,2 diesel z roku 2012, najeto 152000,- několikrát se mi rozsvítila kontrolka regenerace filtru a vždycky pak zhasla, ve čtvrtek zhasla ale rozsvítila se mi kontrolka motoru na levé straně přístrojovky a pak kontrolka poruchy motoru na pravé straně přístrojovky. Diagnostika mi načetla že je zanesený filtr pevných částic. Domluvil jsem se se svým mechanikem že filtr vyndá a nechá vyčistit.
Budu rád když mi někdo napíše nejaké zkušenosti, já pak dám vědět jak to dopadlo.
Petr

Reklama

Mefisto
Chevy master
Chevy master

Re: Zanesený filtr pevných částic

Příspěvek od Mefisto » sob zář 12, 2020 17:17

Koupil jsem novy

Domak
Nováček
Nováček

Příspěvek od Domak » sob zář 19, 2020 07:18

Tak jsem filtr nechal vyčistit, stálo to 6300 a za odpoledne bylo hotovo. Dostal jsem k tomu záruku na 100.000 km a protokoly z diagnostiky a měření tlaku ve filtru pře vyčištěním a po vyčištění. Za necelý týden a ujetých asi 300 km se zase rozsvítila kontrolka že se dělá regenerace fitru a už nezhasla i když jsem jel dlouho po dálnici a v otáčkách nad 2000. Tak jsem zajel do servisu kde dělali čištění a ti zjistili diagnostikou že je vadná váha vzduchu a čidlo teploty spalin. Protože mám svého mechanika přes ulici tak jsem mu auto dal a ten si udělal podrobnou diagnostiku a žádnou chybu nezjistil ani když s autem jezdil celé dopoledne v různých režimech - město, dálnice. Tak jsme zatím žádná čidla neměnili a čekám jestli se závada zase projeví. Zatím jsem za výměnu čidel ušetřil cca 10.000,-. Tak uvidím.

Domák

Mefisto
Chevy master
Chevy master

Příspěvek od Mefisto » sob zář 19, 2020 11:30

Tak kdyz filtr se da sehnat za castku neco pres 9000, tak jsem cisteni neresil. Navic ohlasy na cisteni nebyly 100%pozitivni,nekteri na technicke, co to ted domrvili neprosli. Kokoti zprisnili limit pod hodnoty uvedene v TP

JardaB
Pokročilý
Pokročilý
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JardaB » sob zář 19, 2020 16:44

Jo ... za tu cenu je to fake DPF fitr nejspíše z Polska. Katalyzátor v tom není (neobsahuje to platinu), žádné saze se v tom proto nevypálí a ucpané to bude po pár km a následovat bude bludné kolečko.

Nechápu odpor k origo DPF !!! Nevím jestli jsou řidiči nemocní na hlavu nebo neumí počítat :-). V nákladech je to za hubičku srovnatelnou s STK, výměnou pneu, výměnou oleje.

Odhadné náklady:
Náklady na pneu na km ... 12 tis/40 tis.km = 30 hal/km
STK při nájezdu 10 tisíc ... 2.000/20 tis.km = 50 hal/ km
Olej 3000/10.000 = 30 hal/km
DPF 80.tisíc na 200 tis.km = 40 hal/km
JardaB
-----------------
Trabant, Dacia, Felicia, Fabia, Focus, ...
-----------------------------------
Orlando LT+ VCDi 2.0 160 Silver ICE

Mefisto
Chevy master
Chevy master

Příspěvek od Mefisto » pon zář 21, 2020 15:58

Tak jsi nas pobavil, mas tam jeste neco srandovniho?

Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“