Spotreba

Nový model

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx

Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Spotreba

Příspěvek od Cudro »

To su spotreby opisane z knizky. Ja mam tiez v Evande spotrebu v meste okolo 12 litrov. Za 9,5 litra v meste, tomu neverim. To som maval v Nubire a ta mala 1,6 litrovy motor.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Reklama
 

Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Re: Spotreba

Příspěvek od Janoo »

Ja ti tiež asi dam za pravdu...Ked som išiel v Epice tak sme mali spotrebu 9.9 l po meste a mimo sme dosiahli 8,7 ked sme sa s nou iba maznali a nešli rychlejšie
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Nazdar kolegáčku výtam ťa na fóre a som rád že už tu nie som sám z ...ňavy :lol: :lol: :lol: Jo a spotreba je u vetších áut pomalu menšia ako na malých :lol: Na Lege mám okolo 10 l v meste a na LPG okolo 11 l a vonku som dosiahol 7,49 taký my vyšiel priemer do Blavy a spať :D :D :D
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

da sa aj za menej

Příspěvek od mzprx »

Ja som urobil na 2,5l EPICE s automatom v meste spotrebu 6,6l... Mam svedka... 8,5-8,7 som mal len vtedy ked som sa snazil blbnut a sliapal som plyn po podlahu. Myslim, ze spotreba okolo 7-8 litrov sa da bez problemov dosiahnut.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

Ešte že má aj dieselovú variantu :lol: :lol: :lol: :lol:
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: da sa aj za menej

Příspěvek od milosh »

mzprx píše:Ja som urobil na 2,5l EPICE s automatom v meste spotrebu 6,6l... Mam svedka... 8,5-8,7 som mal len vtedy ked som sa snazil blbnut a sliapal som plyn po podlahu. Myslim, ze spotreba okolo 7-8 litrov sa da bez problemov dosiahnut.
Ja mam astru G automat a vcera cestou z nemecka mi to taky ukazovalo na palubaku 4 litry na 100 ale trosku to bylo z kopce no :)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Spotreba

Příspěvek od mzprx »

Ja mam benzin...a ticho (v aute aj vonku) a bez smradu z nafty.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: da sa aj za menej

Příspěvek od PeS »

mzprx píše:Ja som urobil na 2,5l EPICE s automatom v meste spotrebu 6,6l... Mam svedka... 8,5-8,7 som mal len vtedy ked som sa snazil blbnut a sliapal som plyn po podlahu. Myslim, ze spotreba okolo 7-8 litrov sa da bez problemov dosiahnut.
Chci se Tě zeptat - automat u dieselu je 4 kvalt nebo 5-ti kvalt? Dík
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Spotreba

Příspěvek od mzprx »

Je to 5 kvalt. (ak sa nemylim, tak japonska Aisin)
Teraz robia uz 6 kvalt (model 2009).
Ale tomu benzinovemu 2,5 litru je to v zasade jedno, lebo je velmi pruzny a tichy.
U dieselu s malym rozsahom pracovnych otacok, to moze mat velky vplyv na spravanie auta.
Ale do takeho auta skratka diesel nepatri, nestoji to za to, lebo rozdiel v spotrebe je minimalny,
rozdiel v cene za naftu sposobi, ze financne to vychadza rovnako a ten 6 valec v tom benzine je
extremne tichy a bez vibracii.
A navyse, ked chce clovek setrit, da sa tam dat LPG a jazdi sa za polovicu oproti tomu dieselu.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Spotreba

Příspěvek od mzprx »

Priemerna spotreba benzinovej 2,5R6ky na okruhu cca. 120km pri 80-90km/h.
Skusi niekto menej?
EPICA_benzin.JPG
EPICA_benzin.JPG (10.62 KiB) Zobrazeno 9164 x
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Spotreba

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

mzprx píše:Priemerna spotreba benzinovej 2,5R6ky na okruhu cca. 120km pri 80-90km/h.
Skusi niekto menej?
EPICA_benzin.JPG
Na Epice 2007 rv. teda ona je otcova nie moja...ale vozím sa na nej prevažne ja a po meste na 2.0 VCDI spravím bežnú spotrebu 5,8 v premávke a 5,2 v noci ked neni premávka.... a vôbec nejdem po otáčky ani jak pradedo :D Klasika plnulí rozbeh jednotku potočím na 2 tis z dvojky do trojky 2,2 tis. a z trojky do 4 zhruba pri 2 tis potom ešte trošičku dám nech má 4 aspon 1,5 tis otáčok. Rýchlosť mi tam vychádza zhruba 52-54 km/h takže ani na pokutu to neni :D a robím spotrebu jak lusk....
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Krtek »

Dimco: jenže mzprx zmiňuje benzínovej 2,5 litr. Tenhle motor bych MOC MOC MOC chtěl jenže s manuální převoovkou a to nedělaj. Ale ona by i ta 2.0 V6 mohla bejt hezká :-)
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Spotreba

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Krtek píše:Dimco: jenže mzprx zmiňuje benzínovej 2,5 litr. Tenhle motor bych MOC MOC MOC chtěl jenže s manuální převoovkou a to nedělaj. Ale ona by i ta 2.0 V6 mohla bejt hezká :-)
Ja viem :) a ten 2.0 6V som aj ja strašne chcel keď sme to kupovali... strašne som nenávidel diesele :D viem si predstaviť ten nádherný zvuk jaaaj :(...ale kedže ja osobne mám Daewoo Nubira a žerie to jak tank tak diesel už milujem :D Na Epice s dieselom spravím na 65 litrov v nádrži 1000 km +/- niejakých 50 km záleží aj od toho či jazdím krátke alebo dlhé trasy... lebo na krátke trasy sa tam nerobí dobre spotreba... chodíme na nej do práce čo je 18 km a než sa to zohreje spraví vyššiu spotrebu naspäť to isté a vychádza to niejakých 5,9-6,1 l/100km ale aj tak spokojnosť :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
dizl
Příspěvky: 117
Registrován: čtv dub 08, 2010 19:16

Re: Spotreba

Příspěvek od dizl »

:PP: to je pěkná spotřeba :PP: -i -i
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Spotreba

Příspěvek od Patrick »

Zdravím, mohl by prosím někdo z vás, kdo má Epicu 2.0 V6 napsat "pravdivou" spotřebu tohoto motoru? Já stále nemohu uvěřit tomu jak někdo píše spotřebu kolem 7l/100km nebo ještě míň. Já na Leganze se nedostanu pod 10l ve městě, ale je pravda, že motor je starší konstrukce a mám najeto přes 313 000km..ale to mám o dva válce mín..a průměr mám tak 8,5 jak kdy..ale určitě ne 7l a min :D

Docela se o toto auto zajímám a poslední dobou jezdím častěji po městě, tak mi jde hlavně o tu spotřebu a celkovou výdrž toho motoru a auta..Je mi jasné, že pokud chci jezdit za pár litrů tak si mám koupit třeba Aveo nebo něco slabšího a menšího, ale obsah motoru 2l mi připadá tak v normě..a nedokážu si představit jezdit s 1.2, když na Leganze jezdím skoro 7 let. Raději si připlatím o 2 litry na 100 km víc-v případě, že by Epica brala kolem 10l ve městě..samozřejmě mi jde o spotřebu při normálním stylu jízdy..žádné závodění ani žádné podtáčení.
Odpovědět

Zpět na „EPICA“