Chevrolet Epica

Nový model

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 79
Registrován: pon úno 12, 2007 07:54
Bydliště: Havířov - Šumbark

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od Lucas »

Epica je nedoceněné auto.
A vypadá skvěle.
viz bratrova svadba.
Přílohy
Untitled-rayscale-01_-_Copy.jpg
Untitled-rayscale-01_-_Copy.jpg (64.65 KiB) Zobrazeno 12649 x
Aveo 5dv. 1,4 LT
Ex:Daewoo Lanos
člen AVEO fanklubu
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od Krtek »

No tak ta tam fakt sedne.
Takovej HHR v černý barvě je zas jako pěknej pohřebáček :D
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 79
Registrován: pon úno 12, 2007 07:54
Bydliště: Havířov - Šumbark

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od Lucas »

:P
Aveo 5dv. 1,4 LT
Ex:Daewoo Lanos
člen AVEO fanklubu
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od mzprx »

Hlavne ked s nim naburas do stlpa pod mostom....
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od mzprx »

Epica šla do sveta, nech žije MALÝ BU !
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od ChevyEpica »

Dnes sem přezouval na zimní kola a zjistil sem že mám prasklou vnější manžetu na LP. Hned zítra nebo ve středu musím do servisu až ji vymění, mám ale strach aby nebyl v háji i kloub, protože poslední dobou při rozjezdu se zatočenyma koly slyším takové přerušované bouchaní. Manžeta stojí kolem 600 kč ale kloub je pouze origo za 4900 kč :(
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Jackrik
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 22, 2012 10:14

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od Jackrik »

Ahojuz delsi dobu tu neni zadny prispevek tak snad se nekdo koukne :-) chci se zeptat zda nekdo nemenil olej a filtr v automatu mam rv.2007 5kvalt prevodovka aisin 55-51 teoreticky vim jak na to ale prakticky se mi do toho nechce a do servisu kdyz vim jak to chodi mam strach to dat. Podle vseho se bude muset prevodovka vyndat protoze olejovavana neni.klasicky na spodku ale vpredu takze pro kompletni vymenu by mela jit ven....jestli mate nekdo zkusenost nebo jste si to nekde nechali udelat tak bych byl.moc tad za jakekoliv info(cena,cas,vysledek). Diky......
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od ChevyEpica »

Ahoj, mám sice 2.5 V6 2006 ale převodovku taky Aisin. Jak už sem tady někdy dříve psal, olej sem si nechal měnit u http://www.zp-automatic.cz/ před cca 2 lety a nyní musím opět na výměnu, zase k nim. Olej se mění po 50-55 tis km.
Žádná převodovka se nedemontuje, mají na to spešl mašinu, co starý olej vysaje a nahradí novým, výhoda je že starého oleje nezůstane v převodovce ani kapka. Výměnu udělají na počkání cca do hodiny po předchozího objednání, platil sem 5500 Kč
Super je přístup mechaniků, než auto vezmou do dílny, tak autem dána cca 5 km zkušební jízdu, kde mechanik pozná, zda převodovka je v pořádku a stačí vyměnit pouze olej nebo je potřeba nějaká větší oprava.
Pokud by si sundal vanu tak 2/3 starého ti zustane v měniči tak tento způsob nemá absolutně cenu dělat. ZP-Automatik mohu jen doporučit
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Jackrik
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 22, 2012 10:14

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od Jackrik »

ChevyEpica píše:Ahoj, mám sice 2.5 V6 2006 ale převodovku taky Aisin. Jak už sem tady někdy dříve psal, olej sem si nechal měnit u http://www.zp-automatic.cz/ před cca 2 lety a nyní musím opět na výměnu, zase k nim. Olej se mění po 50-55 tis km.
Žádná převodovka se nedemontuje, mají na to spešl mašinu, co starý olej vysaje a nahradí novým, výhoda je že starého oleje nezůstane v převodovce ani kapka. Výměnu udělají na počkání cca do hodiny po předchozího objednání, platil sem 5500 Kč
Super je přístup mechaniků, než auto vezmou do dílny, tak autem dána cca 5 km zkušební jízdu, kde mechanik pozná, zda převodovka je v pořádku a stačí vyměnit pouze olej nebo je potřeba nějaká větší oprava.
Pokud by si sundal vanu tak 2/3 starého ti zustane v měniči tak tento způsob nemá absolutně cenu dělat. ZP-Automatik mohu jen doporučit
Teda nečekal jsem tu nějakou odpověď, natož ještě takhle rychle :), jenom mi řekni máš taky 5kvalt ? Předpokládam že jo podle toho roku výroby. Cena by byla super ale co filtr(v original servisu 3500 včetně DPH) ten ti tam teda museli nechat a provést výměnu tzv. výplachem. Ale dobrá i to by bylo fajne :) sic to mam trochu z ruky ale co lepší než pak dávat převodovku novou :-D
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od ChevyEpica »

Ahoj kolego, mám taky 5-ti kvalt. Místo filtru je tam prý jen nějaké jemné síto které se vyčistí tím proplachem, mění se to pouze pokud se rozdelava převodovka, tohle mi bylo řečeno v tom servise, nemám důvod jim nevěřit. Já to k nim mám 100 km tam a 100 km zpět, ale aspoň vím že sem pro převodovku udělal maximum
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Jackrik
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 22, 2012 10:14

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od Jackrik »

ChevyEpica píše:Ahoj kolego, mám taky 5-ti kvalt. Místo filtru je tam prý jen nějaké jemné síto které se vyčistí tím proplachem, mění se to pouze pokud se rozdelava převodovka, tohle mi bylo řečeno v tom servise, nemám důvod jim nevěřit. Já to k nim mám 100 km tam a 100 km zpět, ale aspoň vím že sem pro převodovku udělal maximum
Super moc děkuji za info. Hrozně mi to pomohlo. Právě me to s tim filtrem bylo divný, protože jsem našel video kompletního rozebrání této převodovky a podle všeho filtr byl ukryt až po rozebrání celé převodovky uvnitř. Našel jsem si servis v Praze kde dělají automaty všeho druhu a po dotazu by cena měla být 4500-4900(tuším že to bude bez DPH) takže to tam mám také 100km příští týden se objednám tak dám když tak vědět jak to dopadlo hlavně cenově a přístupem :) Dělají to také na počkání takže by to mělo proběhnout stejně jako u tebe.
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od Honza K. »

V Praze jsem byl 2x v http://www.prevodovka.cz/, nebyl problém. Myslím, že i cenově je to na Prahu OK.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Jackrik
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 22, 2012 10:14

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od Jackrik »

Ahoj tak vymena privedena zde http://najisto.centrum.cz/353178/josef-soukal/ no pristup byl v celku prijemny a ptal jsem se jestli to budou delat tim vyplachem a bylo mi receno ze pouze vysajou olej stary kompletne a nalejou novy protoze tim vyplachem pokud se neda vymenit filtr jakoze u epici je filtr uvnitr prevodovky tak se pry tou strojni vymenou uvolni ty necistoty z toho filtru do prevodovky a pak to dela peknej bordel...coz jsem usoudil logicky ze to tak byt muze......nicmene platil jsem 5300,- trvalo to cca hodinu a snad to bude ok :-D prevodovka nijak nezlobi naopak se mi zda ze se trochu zlepsilo zareni takze snad to bude dobry. Takze diky za nazory rady atd. dost mi to pomohlo.
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od Slam »

ChevyEpica píše:Dnes sem přezouval na zimní kola a zjistil sem že mám prasklou vnější manžetu na LP. Hned zítra nebo ve středu musím do servisu až ji vymění, mám ale strach aby nebyl v háji i kloub, protože poslední dobou při rozjezdu se zatočenyma koly slyším takové přerušované bouchaní. Manžeta stojí kolem 600 kč ale kloub je pouze origo za 4900 kč :(
Já už vím, že manžetu jedině originál! Před časem jsem ji na Leganze měnil asi 4x a libovolný neoriginál (různé značky) vydržel sotva 2 měsíce. :oops: Jakmile jsem tam nechal dát originály, tak je (zatím) druhým rokem pokoj. -i
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Chevrolet Epica

Příspěvek od ChevyEpica »

Pánové kdo z vás měl 2,5 V6?
Měl bych otázku, bralo vám to olej, případně kolik?
Díky
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Odpovědět

Zpět na „EPICA“