Daewoo Nexia GLE 1.5 8v

Ukažte ostatním vaše auto. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, Jajuska95

Odpovědět
holda
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 25, 2010 22:19

Daewoo Nexia GLE 1.5 8v

Příspěvek od holda »

Nazdar foristi, rozhodol som sa, ze sem pridam svoje auto.
Jedna sa o Daewoo Nexia 1.5 8v GLE sedan v tmavo-zelenej metalize, najazdenych km to ma 104 450, je tam origo radio, klima, 4x el. okna, auto mame od novoty 18ty rok v rodine, naucil som sa na nom soferovat, momentalne pripadlo mne, kedze sme kupili nove auto do rodiny. Nejsom nejaky Daewoo fanatik, Nexia mi moc nesedi, vela to zere, ale tak darovanemu konovi na zuby nekukaj :D + je to vcelku bezporuchove auto, co si pamatam tak nic zavazne neodislo, okrem spotrebneho materialu :)
Auticko ma zopar chybiciek, sice bolo garazovane(uz nie je, jeho miesto zabralo nove auto) ale 18rokov jazdenia sa na nom proste prejavi, lak pootlkany od kamienkov, mensie skrabanceky atd, vsak to poznate :) korozia zacina na podbehoch povrchova a na rohoch dveri, zatial nic strasne :) Pre mna najvacsim problemom je, ze to auto nebrzdi! Nie ze by uplne nebrzdilo, ale v porovnani s inymi autami to je fakt slabucke. Auto tak brzdi od kedy si pamatam, cez STK to prejde normalne legalne, ale ja mam stale pocit slabych brzd, ten prejav je strasne makky, urcite by som preferoval ostrejsi a skorsi nastup.

Ake mam s autom plany? Ja fakt netusim :D asi nejaky sportovy podvozok, nakolko ten seriovy je hrozny, nehovoriac o kombinacii so sedackami, proste jak keby som sedel v blate, neskutocne naklony, hodne sa hupe atd.. Trochu sa to zlepsilo ked som nahodil kolesa R15, s gumami 195/50, aj to zacalo zatacat, lebo na tych 175/70 r13 to strasne plavalo. kola su inak BBS RZ z VW 6.5jx15 et tusim 33. Dalej som zvazoval swap brzd zo 16V verzie, to by snad mohlo aspon ciastocne vyriesit problem s brzdami :)
Dost kecov, tu su nejake fotky auta.
Přílohy
IMAG0437.jpg
IMAG0443.jpg
IMAG0447.jpg
Reklama
 

Dodo_BA
Příspěvky: 127
Registrován: pon úno 27, 2012 09:24
Bydliště: Bratislava

Re: Daewoo Nexia GLE 1.5 8v

Příspěvek od Dodo_BA »

pekná a zachovalá -i podľa mňa najkrajšia farba na nexii :)
Cruze 1,6 LT Plus Hatch
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Daewoo Nexia GLE 1.5 8v

Příspěvek od kesko »

Tak Ťa tu vítam, na fotkach super na ten vek, a motor vlastne čerstvo po zábehu. -i
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo Nexia GLE 1.5 8v

Příspěvek od LordMMX »

Ahoj, tiež mam nexiu starú 18 rokov (včera oslávila), v rovnakej farbe, ale 16V model v plnej paráde...

K brzdám, určite nechoď do bŕzd zo 16V nexie, účinok nulový a iba vyhodené prachy. Osobne ti odporúčam poobzerať sa po brzdách z Vectry A alebo prvých Vectier B (do roku 1999), ako dopredu tak aj dozadu (popozeraj si fórum, ja som to riešil, ivan to riešil, jrd mclaren to riešil) , po takom swape zbadáš ako auto má skutočne brzdiť...

ja nexii nemám čo vytknúť, keď ju máš v takomto stave, pouvažuj nad ošetrením korózie a hlavne ( !!! ) si kúp plastové kryty pod zadné podblatníky, lebo ak ti tam bude lietať bordel z kolies a voda a všetko, tak veľmi rýchlo rozkvitneš.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
holda
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 25, 2010 22:19

Re: Daewoo Nexia GLE 1.5 8v

Příspěvek od holda »

Vdaka za uvitanie, a dik za rady, tak kaslem na tie 16v brzdy, pokukujem po brzdach z Oplu Kadett GSI, uvidim este, skusim pozriet aj tie podblatniky
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo Nexia GLE 1.5 8v

Příspěvek od LordMMX »

kadett gsi, astra gsi a tuším aj silnejšie vectry (1.8 16V a tak) majú brzdy pravdepodobne rovnaké...

plastové kryty:
http://aci.sk/8110455-zd-plastovy-podbe ... 42028.html
http://aci.sk/8110456-zd-plastovy-podbe ... 42029.html
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“