Spotreba

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Tony M píše:Ale teplomer oleja som videl iba na šesťkových Peugeotoch.
Blbost, já ho měl na stovkový Škodovce :roll: . A k tomu teploměru chladicí kapaliny - nikdo tady netvrdí, že když teploměr vyleze do půlky, že už je ohřátý motor. Ale pokud tam ten teploměr není, tak v létě nepoznám, že odešel termostat a okruh je trvale otevřený, tudíž motor studený. A pokud odejde v kontrolce žárovka, tak pro změnu nepoznám, že mám přehřáto.
Reklama
 

Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Docent píše:
Tony M píše:Ale teplomer oleja som videl iba na šesťkových Peugeotoch.
Blbost, já ho měl na stovkový Škodovce :roll: . A k tomu teploměru chladicí kapaliny - nikdo tady netvrdí, že když teploměr vyleze do půlky, že už je ohřátý motor. Ale pokud tam ten teploměr není, tak v létě nepoznám, že odešel termostat a okruh je trvale otevřený, tudíž motor studený. A pokud odejde v kontrolce žárovka, tak pro změnu nepoznám, že mám přehřáto.
Prehriatie zbadáš ked začne vrieť voda a spod kapoty ide para.
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Hej, lenže už je vtedy neskoro. Keby človek videl, že sa začína prehrievať tak zapne kúrenie, ale keď to nevidí tak to príjemné nie je. Hlavne pri dajakom stúpaní do kopca. :lol:
favorit94
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 07, 2007 11:57

Příspěvek od favorit94 »

keszi píše:...tak zapne kúrenie...
Kurenie můžeš zapnout, ale nepomůže ti to, páč regulace teploty vzduchu v topení je na straně vzduchu (je tam klapka ovládaná regulátorem teploty, která míchá teplý vzduch z vložky topení se vzduchem nasávaným z okolí), nikoliv vody, takže ikdyž máš regulátor teploty stažený na minimum, vložka topení je horká na maximum.....

Hold už to není 120 nebo Favo, tam to ještě pomohlo, dnes se preferují jednoduchá levná řešení.....
parokp
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 31, 2009 11:39

spotřeba

Příspěvek od parokp »

Mám sparka0.8 a zrovna jsem se vrátil z dovolené na Vysočině. Ujel sem 1000 km a spotřeboval 45 litrů benzínu. Takže spotřeba super. :D Jinak po městě mám zatím spotřebu kolem 5.5 litrů.
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 302
Registrován: sob říj 18, 2003 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepe »

Tak jsem právě dnes projel svoji první nádrž na novém Rudém ďáblíku. Moc ho nešetřím - prvních 300 km ve 4 lidech a pokusy co to dá, dálnice 130 km/h, ostatní svižná jízda "abych nezdržoval" - seznámení s novým vozem. Další provoz pak táden 40 km do práce (po ránu minimálmí provoz, tak 1/2 cesty 105-110 km/h, 1/2 cesty v kopcovitém terénu, tedy za 3-5,m svižná jízda ... jsem prostě línej vstávat dřív :) ), odpoledne cesta domů provoz jak *CENZORED*, max 80 km/k , ale reálně tak spíš 50-60km/h, na 3-4, za 5 jen místy.

Spotřeba 5,58 l / 100 km.
Uvidím jak se to bude vyvíjet dále, majitelka s ním jezdila udajně dlouhodobě za 4,9 l/ 100 km.
V aktivní službě:
Hyundai i30 - r.v.2012 1,4 LPG - český sen z Nošovic :)
Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium S - r.v.2010
Chevrolet Spark 0.8 STAR - r.v.2006 od 5.2012 v LPG - na prodej
Ford Mondeo 1.8 TCDi Turnier Trend - r.v.2000 - prodán
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

To jsou mi zázračný čísla... Mladá má rekord v zimně kolem 9,5 a pod 6,5 se snad ještě nedostala
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 302
Registrován: sob říj 18, 2003 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepe »

Má těžkou nohu a moc ho točí .... taky mi trvalo než jsem si zvykl, že se ta malá mrcha točí jak divá. Na rovince, popř mírně z vršku teď jezdím stylem 2,3,5 a ten motor to dává docela dobře, a dá si líbit i jízdu na velký kvalt s malýma otáčkama.
Ideální je držet ho na otáčkách mezi 2000 a 3000 (platí pro motor 0.8, 1.0 neznám, nikdy jsem s ním nejel). Při těch 110 km/h to sice už točí cca 3500, ale myslím že i to se dá.
V aktivní službě:
Hyundai i30 - r.v.2012 1,4 LPG - český sen z Nošovic :)
Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium S - r.v.2010
Chevrolet Spark 0.8 STAR - r.v.2006 od 5.2012 v LPG - na prodej
Ford Mondeo 1.8 TCDi Turnier Trend - r.v.2000 - prodán
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

točí ? To bych právě neřek. Pokaždý rostu když jí vidim řadit ještě pod 3 tis otáčkama.
Je teda fakt že u KIe mně upozorňovali, že Saprk žere jako kráva oproti Picantu.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Stanleyk »

Cafte all, mame ten isty model ako Krtek.. Litrovy motor... A spotreba... mno neviem na taky maly motor mi to pripada dost... sice iba zaciname, je zima, jazdime kratke trate, ale aj tak mi 8 pripada dost... Kde su optimalne otacky ? testovali ste to uz niekto ? Mne sa zda ze medzi 3 a 4 tisic by to mohlo byt take optimalne... uvidime dalsie merania, no zatial ma to nemilo prekvapilo.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Krtek »

jo do 3 tis mi připadá jak lemra. zatim máme najeto cca 10 tis km a průměr se hbitě šplhá přez 7 litrů :shock: Pod nějakecjh 6,5 na jedno natankování se nedostanu ani kdybych ho táh za Soptíkem. :D Ale což, platí to mladá a hlavně že je hezkej :D
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Stanleyk »

Mno mame dalsie tankovanie a posledna nadrz vysla na 7,5... hmmmmm
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od alvin »

divili by ste sa,ale pri zimných gumách urobí aj tlak svoje,doporučujem hustiť na 2,5 atp všetky 4
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Krtek »

V příručce mam sice psáno myslim 2.0 nebo 2.1 ale cpu je u všech aut na 2.3-2.5
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Vojta

Re: Spotreba

Příspěvek od Vojta »

Tak pročítám příspěvky o spotřebě litrového Sparka a nestačím se divit. Já mám Matýska s litrovým motorem (je stejný jako u Sparka) a sedmi litrům jsem se nepřiblížil ani náhodou. A to v poslední době jezdím jenom do práce (12,5 tam, 12,5 zpět, polovička do kopce a jezdíme tři). A spotřeba za poslední tři měsíce 5,95 - 6,18/100km. V létě na delší štreky od 4,8 do 5,3 podle toho, jak se mi chce divočit. :lol:
Odpovědět

Zpět na „SPARK“