Spotreba

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Krtek »

hmm všechny co znam s podobnou spotřebou znam jenom z netu.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Stanleyk »

Vojta ako to robis ?????? Je to vazne ten isty motor ? v akych otackach ho drzis ? Pocuj.. nemas nahodou upchaty privod paliva ??? Alebo zle cerpadlo ??
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Spotreba

Příspěvek od Hynek »

;) No ono se to má asi tak. Zkuste si způsob jízdy, jako by jste neměli k dispozici brzdy.Snažte se využít setrvačnosti auta a třeba do křižovatek jen "dojíždět". To se budete divit, za kolik ten Váš mazlík dokáže jezdit!
Způsob jízdy ve smyslu toho, že 20 m před stopkou máte na tachometru 60km a opačně 30 metrů za stopkou tam máte 70 km svědčí pouze o tom, jak jsi špatný řidič. Každá křižovatka, projetá tímto způsobem tě stojí až dvě deci PHM. Teď si v hlavě promítni, kolikrát jsi dnes před křižovatkou brzdil, až ti lezly oči z důlků a při rozjezdu sis myslel třeba : " zapráskaná Škodovka, já ti ukážu jak mě jede ten můj kůň!" No a vo vo tom to je!!!!! :lol: :roll: :roll: :roll:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Krtek »

Hmm takže sem se nic novýho nedozvěděl :( Asi budem muset s žužlajzem za odborníkama nechat si to ukázat.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Vojta

Re: Spotreba

Příspěvek od Vojta »

Krtek píše:hmm všechny co znam s podobnou spotřebou znam jenom z netu.
Tak přijeď na nějaký větší sraz, někoho možná uvidíš i s autem :lol: :lol:
Vojta

Re: Spotreba

Příspěvek od Vojta »

Stanleyk píše:Vojta ako to robis ?????? Je to vazne ten isty motor ? v akych otackach ho drzis ? Pocuj.. nemas nahodou upchaty privod paliva ??? Alebo zle cerpadlo ??
Otáčkoměr nemám, tak nevím, ale vytáčím ho pěkně (a někdy i řidiče větších aut :lol: :lol: ).Nevím čím to je, ale u všech aut, se kterými jsem jezdil, jsem měl menší spotřebu než ostatní. Rozhodně ale víc používám šaltrpáku jak brzdu :lol: :lol:
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Stanleyk »

Tiez pouzivam brzdu co najmenej... odkedy vysli Ickove motory s riadenym vstrekovanim, brzdim motorom co najviac... ale s tou spotrebou sa mi to aj tak nedari :(
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Spotreba

Příspěvek od Muco »

Krtek píše:V příručce mam sice psáno myslim 2.0 nebo 2.1 ale cpu je u všech aut na 2.3-2.5
Ale namajú potom zimné pneu také účinky,aké majú mať? myslím tým,že ak dáš viac vzduchu do pneu(pokial nie si naložený),tým pádom sú tvrdšie,neleží uplne celý dezén na ceste a môže sa stať,že sa nevyškrabeš potom aj do kopca na snehu ,alebo je väčšie riziko dostať šmyk (to ako keby si bol v topánkach s vysokými apätkami)-povedal som blbosť :?: :?: :oops: :oops:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Krtek »

něco na tom bude ale na spotřebu by to mělo bejt spíš lepší
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Spotreba

Příspěvek od Muco »

Okrem toho,budeš z tej tvrdosti-spätnej väzby z dier a nerovností mať "roztrasené ruky"...Vieš ako to maslím -ako by som Ti to vysvetlil...ahaaa takto :... : Keď sa dlho opieraš na rukách s vystretými nohami -v polohe -ako keby si bol pripravený začať robiť kliki a nechceš na niekoho spadnúť celým telom,tak sa tiež po určitom čase celý roztrasieš,až to vzdáš a v nejlepšom prípade sa vtedy položíš na predlaktia...Vieš o akom podvozku je reč :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od alvin »

No, pri rychlejšej jazde,nad 110 km/h pri kvalite našich dialničnych povrchoch,už pene vibruje ten volant,lenže na zimákoch sa bežne nad 110 nejazdí :lol: :lol: ,tyh 2,5 sa ešte dá,na ibize som dával na 2,7,tiež kvôli spotrebe,ale tam to už pri rychlejšej jazde pekne drncalo,ako kedysi na trabante.Keď som ju predával,aby sa nový majiteľ nezľakol,znížil som tlak na 2,3 atp,tak poradím kompromis,komu vadia viac vibrácie pri rychlejšej jazde,nech stiahne dolu nejakú tú desatinku,kto nejazdí nad 110,môže hustiť aj na 2,5 a ešte trošku viac
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 302
Registrován: sob říj 18, 2003 21:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Pepe »

Mno, přátelé, můj Rudý ďáblík má najeto cca 10 000 km se mnou za volantem, takže už můžu trošku hodnotit s odstupem
- na tachu je 60k - absolvoval jsem povinou prohlídku (je ještě v záruce, do dubna) - cena 3700,- Kč
- máme už i šrámy na duši, resp na těle - nějakej chytrolín s dodávkou mi na parkovišti při couvání pochroumal blatník, dveře a zrcátko - zrovna řeším havarijní pojistku a následnou opravu (sice málo, nechci přijít o záruku na kastli)
- co se spotřeby týká, aktuální spotřeba na zimních gumách (nafuněno na 2,3) je 5,8 l/100km, styl jízdy - co to dá (dlouhé rovinky 110-120km/h, po městě spořádaně, když se zadaří - rád spraskám i vochcáfku, ať má chlapec splín na duši (neumíte si představit, jak se pak musí za každou cenu dostat zase dopředu, bo to psychicky neunese od malýho méněcennýho auta)
- dlouhodobá spotřeba - nijak to nepočítám, jen průběžně kontroluju kolik ujedu na nádrž, bo tankuju 1x týdně plnou, nicméně nejhorsí spotřeba kterou jsem zatím docílil je 5,9l/100km - po dálnici Nové Strašecí ---> Jihlava a zpět při poctivé rychlosti 130 km/h podle GPS
Krtku promiň, ale prostě se mi asi povedl, a to tankuju téměř výlučně u ONO benál označený jako 95 (i když někdy pochybuju že je má), tankovat u Shellu půjdu o 2 deci níž :)
V aktivní službě:
Hyundai i30 - r.v.2012 1,4 LPG - český sen z Nošovic :)
Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium S - r.v.2010
Chevrolet Spark 0.8 STAR - r.v.2006 od 5.2012 v LPG - na prodej
Ford Mondeo 1.8 TCDi Turnier Trend - r.v.2000 - prodán
Uživatelský avatar
raven20
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 23, 2009 21:11
Bydliště: Vrchovnice

Re: Spotreba

Příspěvek od raven20 »

Ahoj mám Spark 0,8 od listopadu loňského roku,najel sem zatím 6000 km zatím jen do práce a po nákupech takže po okreskách a ve městě.Včera sem měnil pneu tak sem si zkusmo spočítal spotřebu a dostal sem se na průměr 4,7 l na 100 km.K tomu teploměru,taky mě docela chybí byl sem na něj zvyklej ze škodovky.Sem snim na výsost spokojenej a dost mě vytáčej blbci co se mě zeptaj co sem si to koupil za mrzáčka.
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Vazoun »

raven20 píše:Ahoj mám Spark 0,8 od listopadu loňského roku,najel sem zatím 6000 km zatím jen do práce a po nákupech takže po okreskách a ve městě.Včera sem měnil pneu tak sem si zkusmo spočítal spotřebu a dostal sem se na průměr 4,7 l na 100 km.K tomu teploměru,taky mě docela chybí byl sem na něj zvyklej ze škodovky.Sem snim na výsost spokojenej a dost mě vytáčej blbci co se mě zeptaj co sem si to koupil za mrzáčka.
---------------------
Ahoj všem - tak to " ravene20 " jezdíš se Sparkem lépe nežli " Vazoun " s Matizem SE 0.8 :o) po 7mi letém provozu jezdím průměr o 1lt více jak ty se Sparkem a to na spotřebu naříkáte :?: Mám zatím najeto 53.000km a už se :o) mi zdá, že můj Matiz je do kopců stále línější a dýchavičnější. :lol: Asi se poohlédnu po Sparku 1.0 protože Matize 1.0 nemají ani v bazarech.
Alespon ne v našem okolí :o) zdraví " Vazoun " :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Spotreba

Příspěvek od Jajuska95 »

Měla jsem Matizka 0.8, r.v. 2003, nikdy jsem neměla vysokou spotřebu, nejméně mi sežral 3,5l/100km, nejvíce 5l/100km... byla jsem s ním nadmíru spokojená.. Možná si ho časem pořídíme jako druhé auto.. ;)
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Odpovědět

Zpět na „SPARK“