Spotreba

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Vazoun »

Jajuska95 píše:Měla jsem Matizka 0.8, r.v. 2003, nikdy jsem neměla vysokou spotřebu, nejméně mi sežral 3,5l/100km, nejvíce 5l/100km... byla jsem s ním nadmíru spokojená.. Možná si ho časem pořídíme jako druhé auto.. ;)
--------------------
Tak to Ti " Jajuško " držím pěsti a k té spotřebě upřimně gratuluje dědy " Vazoun" :lol: :lol: měj se hezky -i
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Spotreba

Příspěvek od Jajuska95 »

Děkuji Vazounku ;) líbí se nám Spark, tak jestli se nám bude dařit, tak by jsme si ho pořídili.. Jinak ta spotřeba byla fantastická.. u Nubi taky není moc vysoká, snažím se ji držet do maximálně 8-9l/100km..tak snad se mi bude dařit i přes zimu.. ;) :D
Vazoun píše:
Jajuska95 píše:Měla jsem Matizka 0.8, r.v. 2003, nikdy jsem neměla vysokou spotřebu, nejméně mi sežral 3,5l/100km, nejvíce 5l/100km... byla jsem s ním nadmíru spokojená.. Možná si ho časem pořídíme jako druhé auto.. ;)
--------------------
Tak to Ti " Jajuško " držím pěsti a k té spotřebě upřimně gratuluje dědy " Vazoun" :lol: :lol: měj se hezky -i
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Uživatelský avatar
raven20
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 23, 2009 21:11
Bydliště: Vrchovnice

Re: Spotreba

Příspěvek od raven20 »

raven20 píše:Ahoj mám Spark 0,8 od listopadu loňského roku,najel sem zatím 6000 km zatím jen do práce a po nákupech takže po okreskách a ve městě.Včera sem měnil pneu tak sem si zkusmo spočítal spotřebu a dostal sem se na průměr 4,7 l na 100 km.K tomu teploměru,taky mě docela chybí byl sem na něj zvyklej ze škodovky.Sem snim na výsost spokojenej a dost mě vytáčej blbci co se mě zeptaj co sem si to koupil za mrzáčka.

Tak musím upřesnit tu moji spořebu,za rok ježdění najeto 14 500 a průměrná spotřeba vyšla na 5,29l na 100km spokojenost.
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Vazoun »

raven20 píše:
raven20 píše:Ahoj mám Spark 0,8 od listopadu loňského roku,najel sem zatím 6000 km zatím jen do práce a po nákupech takže po okreskách a ve městě.Včera sem měnil pneu tak sem si zkusmo spočítal spotřebu a dostal sem se na průměr 4,7 l na 100 km.K tomu teploměru,taky mě docela chybí byl sem na něj zvyklej ze škodovky.Sem snim na výsost spokojenej a dost mě vytáčej blbci co se mě zeptaj co sem si to koupil za mrzáčka.

Tak musím upřesnit tu moji spořebu,za rok ježdění najeto 14 500 a průměrná spotřeba vyšla na 5,29l na 100km spokojenost.
--------------------
To máš kolego " ravene20 " pěknou spotřebu :o) lepší jako já na Matizkovi :o) asi je to tím že jezdím dravě :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Ivoš »

Zatím najeto 1000 km a spotřeba syrového motoru je cca 6,5 litrů na trase Ostrava - Pardubice (dálnice až do Mohelnice a pak kopce a silnice 1. třídy) ;) Řadíme okolo 3 až 3 500 otáček, dálnice okolo 130 - 140 km/h.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
PepaB.
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 11, 2010 21:33

Re: Spotreba

Příspěvek od PepaB. »

máte někdo i Sparka 0.8 v automatu? zatím nám totiž spotřeba čisté město dělá 7,5-8 litrů :roll:
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Krtek »

To bych řek že může i odpovídat. My máme sice s litrákem a manuál ale kombinovanou lehce přez 7
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Spotreba

Příspěvek od milosh »

pepo, nechapu ze si nekdo koupi tak slabe auto s automatem, mame doma automaty 2 (astra g a astra h) a opravdu dobry vykon ma az novejsi model s 92kw !!!! astra g ma 74kw a to je opravdu malo i kdyz to zene staci do mesta, nechapu co to muze delat s tim sparkem -P

Ale spotrebe se nedivim, motor je slaby a abys ten automat "popohnal" musis na to vic slapnout no.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
PepaB.
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 11, 2010 21:33

Re: Spotreba

Příspěvek od PepaB. »

milosh píše:pepo, nechapu ze si nekdo koupi tak slabe auto s automatem, mame doma automaty 2 (astra g a astra h) a opravdu dobry vykon ma az novejsi model s 92kw !!!! astra g ma 74kw a to je opravdu malo i kdyz to zene staci do mesta, nechapu co to muze delat s tim sparkem -P

Ale spotrebe se nedivim, motor je slaby a abys ten automat "popohnal" musis na to vic slapnout no.
..a divil by ses, jak je to po městě živý, dálnice pak 120-140km/h (při spotřebě 7 litrů)
..proč automat? Druhé auto do rodiny pro manželku :lol:
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: Spotreba

Příspěvek od File12 »

Tam je čtyřstupen ne? Já myslim že ta spotřeba odpovídá. Chápu důvody že někdo chce automat, ale musí s tím počítat ;) S automatem ten papírový výkon opravdu pocitově klesne hodně.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
PepaB.
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 11, 2010 21:33

Re: Spotreba

Příspěvek od PepaB. »

File12 píše:Tam je čtyřstupen ne? Já myslim že ta spotřeba odpovídá. Chápu důvody že někdo chce automat, ale musí s tím počítat ;) S automatem ten papírový výkon opravdu pocitově klesne hodně.
..spotřeba odpovídá hodnotám v techničáku, jen jsem se chtěl zeptat, jak jsou na tom ostatní, teda jestli má někdo Sparka v automatu. JJ, je tam 4stupňová automatická převodovka.
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: Spotreba

Příspěvek od Rastos »

To ze je ten automat 4-stupnovy nema az taky vplyv na spotrebu, pretoze na 4 stupni toci podobne otacky ako manual na 5 stupni. Spotreba je vyssia kvoli hydrodynamickemu menicu, kvoli ktoremu papa viacej na prvych troch stupnoch (jazdy v meste).
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
janík
Příspěvky: 14
Registrován: pon dub 05, 2010 22:08
Bydliště: Praha

Re: Spotreba

Příspěvek od janík »

Konečně po 3000 km už se spotřeba pohybuje cca 5,5. Doufám, že to ještě klesne (kurnik, benzín je stále dražší :roll:)
Janík
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Spotreba

Příspěvek od Hanzy »

Rastos píše:To ze je ten automat 4-stupnovy nema az taky vplyv na spotrebu, pretoze na 4 stupni toci podobne otacky ako manual na 5 stupni. Spotreba je vyssia kvoli hydrodynamickemu menicu, kvoli ktoremu papa viacej na prvych troch stupnoch (jazdy v meste).
Ja mam automat taky 4 stupnovy ale pak je tam jeste tzv.rychlobezka a ta je jako 5 stupen ale jeste je delsi nebo ve srovnani s manualem toci min otacek.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: Spotreba

Příspěvek od PeterF »

Ahojte ja uz tiez olizujem 3000km a spotreba je okolo 5,3-5,5 litra a to uz to vobec nesetrim uvidime ako sa ustali po vymene oleja a po par upravach ktore chystam :lol:
CHEVY SPARK 1,2LT biely
Odpovědět

Zpět na „SPARK“