Klepání na přední náprvě SPARK 0.8 2007

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
xpi3rr3x
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 19, 2014 01:07

Klepání na přední náprvě SPARK 0.8 2007

Příspěvek od xpi3rr3x »

Zdravím, asi před týdnem mi začal Spark vydávat "klepavý" zvuk s přední nápravy. Děje se tak při prudším brždění, ozve se klepnutí, nebo občas při rozjezdu a při přejezdu nerovnosti na silnici, např. retardér. Může tam být nějaká vůle, nebo vadné tlumiče? Problematice aut nerozumím, takže se obracím sem, než s tím pojedu do servisu, kde mi to rádi opraví za přemrštěnou cenu.

ročník 2007
najeto 78tis. km
motorizace 0.8 38kw

Děkuji za pomoc :)
Reklama
 

Berseg
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 22, 2014 11:31
Bydliště: Ostrava

Re: Klepání na přední náprvě SPARK 0.8 2007

Příspěvek od Berseg »

Měl jsem stejný problém. S největší pravděpodobností to bude hlavní čep na nápravě. Ten se u Sparka mění i s ramenem, je to zalysované v jednom kuse. Mám nalítáno 100.000 a už mám vyměněné obě ramena. Za výměnu levého i s prací jsem dal před 2 měsíci 1.700 Kč.
Jinak příznaky jsem měl stejné, při prudkém dobrždění nebo rozjezdu v tom luplo, na nerovnostech v tom klepalo a když jsem vzal svižněji zatáčku měly gumy tendeci pískat. Po výměně O.K.
jiira
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 03, 2020 14:55

Re: Klepání na přední náprvě SPARK 0.8 2007

Příspěvek od jiira »

Mi se stalo něco jiného..
Ozývá se mi lupání při jakékoli díře, změnou rychlosti a tak. Při plynulé jízdě to nedělá.
Zjistil jsem, že mi nedosedá horní uložení tlumiče. Vidno v motoru pod nádrží chlad.kapaliny a za baterií. Matice s uložením bývá až 1cm nad rámem.
Měl jsem rozebranou pravou stranu, ale na zjevnou závadu jsem nepřišel.
Myslím si, že je to unavenou pružinou.
Pokud se povede, tak o víkendu vyměním pružiny i tlumiče a dám vědět, jak to dopadlo.
Najeto cca 95tisíc
Odpovědět

Zpět na „SPARK“