Nejde sundat olejová vana

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
SirTnT
Příspěvky: 39
Registrován: ned bře 06, 2011 23:50

Nejde sundat olejová vana

Příspěvek od SirTnT »

Zdravím,
dneska jsem chtěl přetěsnit olejovou vanu, ale drží tam jak blázen :(
Všechny šrouby jsem sundal (i ty co jsou za takovým tím půlkruhem u setrvačníku) ale vana nešla dolů. Zkoušel jsem to kladivem, zapáčit, nahřát horkovzduškou (660 stupnu přibližně) a nehla se ani o 1mm! Nemá někdo nějakou fintu jak s ní dolů? Nebo případně stačilo by to jedno místo skrze které protýká přetěsnit tmelem na motory? Co nejvíce to roztáhnout dookola toho místa? Děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde sundat olejová vana

Příspěvek od JRD McLAREN »

je prilepena tesniacim tmelom...
ked nechce povolit, treba ju odsekat spachtlou.. ci podrezat nozikom.. etc.

si si isty ze tece vana ..??
a ne viko ventilov, simering a pod...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde sundat olejová vana

Příspěvek od Docent II. »

Kde nepomůže kladivo, pomůže ještě větší kladivo ;) .
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nejde sundat olejová vana

Příspěvek od Serpico »

...to JRD McLaren samovulkanizující gumou nikoli silikonem ten tam nedávat pouze tedy zase LOCTITE, proto nelíná
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
hustoles
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 13, 2012 13:39

Re: Nejde sundat olejová vana

Příspěvek od hustoles »

Serpico píše:...to JRD McLaren samovulkanizující gumou nikoli silikonem ten tam nedávat pouze tedy zase LOCTITE, proto nelíná
Třeba na vany a těsnění plochy se používá Loctite 5910 -je to v základu silikon ale aditivovaný, né ten běžný. Pěkně mi těsní i při vibracích. Máme to na obráběčce, takové netipické použití, ale spokojenost. Jen se to musí nechat dýl vytvrdnout.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nejde sundat olejová vana

Příspěvek od Serpico »

...jo hustoles to jsem nevěděl, na mě to dělalo dojem samo-vulkanizující gumy ale dnes se v chemii už nevyznám, dodal jsi to i s číslem a ještě dodám je to pěkně drahé malá tuba a 350Kč i více, běžný silikon nedotáhneš, prostě při stlačení klouže...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
SirTnT
Příspěvky: 39
Registrován: ned bře 06, 2011 23:50

Re: Nejde sundat olejová vana

Příspěvek od SirTnT »

Omlouvám se, že jsem nezdvořile neodpověděl, ale řešil jsem teď pro změnu nefungující regulátor v alternátoru. Skončil jsem 150 km od hranic v polsku. Nepříjemný zážitek. Ono to původně teklo předkem přes vanu, ale teď to teče z boku. Jako by zpod toho půlměsíčku co je u převodovky. A to protože se mi tam nepovedlo pořádně dotáhnout zpět šroub. Moc to neteče. Po 500km je jen trošku mokrá převodovka (ano je to určitě olej z motoru). Jinak já používám na vše tmel starline a zatím nebyl problém. Víko ventilů i převodovku zatím těsní na jiných autech. Tak věřím, že na vanu taky bude stačit. Ale je to o tom to umět napatlat ten tmel. Poprvé jsem víko ventilu přetěsňoval 3krát a až na potřetí ani kapka. A když ne tak to hold rozeberu podruhé, ale zrovna teď nemám peníze na dražší tmel. Jde o to, že špachtlí jsem to zkoušel, ale nemám ji tam jak narvat prostě. Není kudma. Hold to zkusím znova. Není možné aby nešla dolů.
Uživatelský avatar
linkin1
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 17, 2015 10:59
Bydliště: Děčín

Re: Nejde sundat olejová vana

Příspěvek od linkin1 »

Mám prosbu(jak jinak) - měnil jsem ve sparkovi olej a vlhčí mi výpustný šroub. Dal jsem ho tam tak jak byl. Nějak jsem pozapoměl, že by se mělo dát pod něj nové těsnění. Prosím tedy - jaký rozměr má to těsnění. Dá se někde koupit? (odkaz atd.)
Děkuji za rady..
Chevrolet Spark r.v.2011 / 1.0i / 50kW
Odpovědět

Zpět na „SPARK“