žlutá kontrolka motoru

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

rministr
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 02, 2013 21:00

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od rministr »

Ahoj,

jsem novy uzivatel Chevrolet Spark 0,8 r.v. 2007 s LPG (BRC) a mam nasledujici zavadu. Kdyz je prepnuto na benzi, sviti zluta kontrolka motoru (stale). Kdyz prepnu na LPG, zacne kontrolka blikat a auto cuka. Nme s tim nekdo zkousenosti, prosim? Dekuji moc za odpoved a omlouvam se, ze otravuji s necim, co je uz mozna nekde reseno.
Reklama
 

Uživatelský avatar
evca
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 11, 2014 13:18
Bydliště: Únanov/Znojmo

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od evca »

Zdravím, taky mi teď začal spark(0,8) cukat, vůbec to nechtělo jet, jen to pořád poskakovalo na 2 stupeň. Takhle mi to dělalo asi 2 dny a pak se mi rozsvítila kontrolka ,,závada motoru". Dala jsem to do servisu, tam to napíchli na diagnostiku a nic nezjistili :? tak vyměnili svíčky a filtr, protože už to bylo potřeba. Pak jeden den v pohodě a druhý už to zase začalo cukat a zase se mi rozsvítila kontrolka. Dneska jsem to zkusila a zase nesvítí :roll: tak už teda vážně nevím čím to může být...
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od 18lukin18 »

Ahoj
stačí koupit Aditivum a nalít to do benzínu,protože tam budeš mít vodu -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
evca
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 11, 2014 13:18
Bydliště: Únanov/Znojmo

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od evca »

To už jsem taky udělala, jak jsem přijela ze servisu. Tam mi řekli, že to mám nalít do nádrže až mi začne svítit rezerva a zkusit to co nejvíc vyjet. Tak jsem to tak udělala. Včera jsem nastartovala, nechala běžet motor a šla si oškrábat skla, pak vlezu zpět do auta, že pojedu a kontrolka svítila :roll: a dneska po nastartování zhasla.
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od 18lukin18 »

Odkud jsi prosím tě :?: :?:
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
evca
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 11, 2014 13:18
Bydliště: Únanov/Znojmo

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od evca »

Od Znojma
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od 18lukin18 »

Tak to nic.
Tak bych zkusil změnit benzinku -i
Anebo ještě jiný servis -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Berseg
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 22, 2014 11:31
Bydliště: Ostrava

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od Berseg »

Nejsem odborník, ale zrovna řeším obdobný problém a myslím, že to benzínem není. Podle mě je buď vadná cívka zapalování nebo nějaký vstřik.
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od 18lukin18 »

mi měli problém v benzínu (voda) vypustila se nádrž,propláchla a nalil se benzín namíchaný s aditivem a od té doby šlape jako hodinky -i -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
BaronVonCzech
Příspěvky: 8
Registrován: pon úno 20, 2012 13:47

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od BaronVonCzech »

Měl jsem to samý, a už je to v poho, jednoznačně vadný vstřik (vidět i na svíčce!)
petr1122
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 08, 2016 22:22

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od petr1122 »

Ahoj. Jsem tu nový, tak se omlouvám, jestli už je to tu někde popsané. Spark 0,8.
Někdy svítí, někdy bliká kontrolka motoru.Většinou jede na dva válce. Diagnostika OBD píše vynechání zapalování. svíčky vyměněny, cívky včetně kabelů vyměněny, vstřiky jsem vytáhl ze sání a všěchny tři práší. Tlaky ve válcích: první 11,5 druhý 11 a třetí 10. paradoxně nejde první válec.
už se s tímto někdo setkal? Já už nevím...

Dík za reakce.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od JRD McLAREN »

ano ..
su podpalene ventily ..
pripadne ostavaju viset...

..
deje sa ti to len pri teplom motore ..?? predpokladam..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
vladost
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 04, 2015 23:19

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od vladost »

Ahojte, tiež som mal problém s kontrolkou motora. Bol som v autoriz.servise, dal to na Tester, zistil a poradil, vraj občas aby som motor prehnal na nižšom stupni rýchlosti z 5 na 4 stupeň a išiel aspoň 1-3 km. To preto aby sa motor prehrial a karbón vypálil na hlave a ventiloch. Potom vypadá von výfukovým potrubím. A ono to aj pomohlo. Keď my začala svietiť žlta kontrolka, motor som trocha prehnal vo vyšších otáčkach a kontrolka zhasla. Možno, že na tom je niečo pravdy. Občas kúpim na prečistenie benzínovej sústavy zmes ktorú nalejem do benzínu. Nemám stým už také problémy. Vlado.
ab021
Příspěvky: 10
Registrován: sob bře 26, 2016 16:13

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od ab021 »

Dobrý deň. Mám problém so žltou kontrolkou na Chevrolete Matíz(2008)0,8. Rozsvietila sa mi kontrolka poruchy. Bol som v servise a tam diagnostikovali poruchu obtoku škrtiacej klapky. Vyčistili, vynulovali poruchu. Po troch dňoch sa kontrolka rozsvietila opäť, po natankovaní benzínu. V servise povedali, že je to nejaká závada v zapaľovaní. Závadu vynulovali a s vozidlom som bez problémov urobil 150 km. Asi hodinu po príchode domov som auto išiel dať do garáže, naštartoval som motor a ten sa rozbehol na 3500 otáčok, žltá kontrolka nezhasla a svieti stále. Otáčky motora klesli asi po minúte. Skúšal som, či nie je zaseknutá škrtiaca klapka, ale nebola. Kde prosím hľadať chybu. Ďakujem
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od Scorpion.11 »

Asi je to stejný co některým dělá i na Aveu, tak jako i mě to dělalo s otáčkami jak tobě. Tak asi i rada bude stejná, takže asi nejdřív zkontrolovat, vyčistit, vyfoukat a nebo vyměnit vzduchový filtr. Potom sundat sací hadici ze škrtící klapky a vyfoukat a jako bylo doporučeno i mě na srazu, protože mě to neukazuje žádný kód, tak více jezdit na vyšších otáčkách a občas vypálit bordel ze škrtící klapky, potom vyčistit škrtící klapku a když nepomůže, tak zakoupit spray na škrtící klapku, vystříkat a vyčistit. :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „SPARK“