žlutá kontrolka motoru

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od 18lukin18 »

Pánové a dámy,jsem si vědom že se určo na to někdo už asik ptal ale já potřebuji urgentně pomoci,moje šikovná maminka projela se Sparkem docela asik hlubokou kaluž a někde se to asi dostalo do motoru,protože se rozsvítila žlutá kontrolka a motor začal cukat,prosím Vás všechny o radu co stím,auto není už není v záruce,takže potřebuji i vědět jestli se do toho může sednout a odjet na dílnu a zkontrolovat diagnosticky.Předem děkuji za Vaše rychlé odpovědi
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Reklama
 

Luking
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 26, 2011 20:08

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od Luking »

cuká motor stále ? nebo po projetí to jede normálně ? jestli je vše v pořádku tak se pouze kontrolka zruší přes diagnostiku, takovou maličkost by mohli udělat zdarma .
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od 18lukin18 »

motor stále cuká,kontrolka zhasla druhý den sama v pátek jsem objednaný do servisu,tak uvidíme co to odneslo
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
olawson
Příspěvky: 13
Registrován: pát zář 17, 2010 22:18

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od olawson »

Dobry den. Mam tez problem se zlutou kontrolkou moturu. Jak je motor studeny tak hodne cuka ze se nemuzu ani royzjet ale jak se zahreje tak uz to je lepsi ale furt to sem tam cukne a kontrolka nekdy zhasne a pak se zase rosviti. tak se chci zaptat v cem byl problem.
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od st_Andy »

u jednoho hrnce to nedopaluje zrejme
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
Uživatelský avatar
olawson
Příspěvky: 13
Registrován: pát zář 17, 2010 22:18

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od olawson »

Tak ze civka?
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od st_Andy »

chtelo by to napichnout na diag at se vi ktery hrnec strajkuje, nebo si pred tim doma prejit kabely jestli ti nezateklo, at zbytecne nemenis co ani neni treba
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
Uživatelský avatar
olawson
Příspěvky: 13
Registrován: pát zář 17, 2010 22:18

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od olawson »

Tak dneska sem byl v servisu. Na diagnostiku to ani nenapojil ale sundal vicko na olej na viku motoru a pry mam ventili zanesene carbonem tak to musi rozebrat a vycistit. Tak sem zvedavi.
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od st_Andy »

tak at ti tam hlavne pak nenalejou Castrol, to je hodne spolehlivej "karbonizer" :roll: -P
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
Luking
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 26, 2011 20:08

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od Luking »

olawson píše:Tak dneska sem byl v servisu. Na diagnostiku to ani nenapojil ale sundal vicko na olej na viku motoru a pry mam ventili zanesene carbonem tak to musi rozebrat a vycistit. Tak sem zvedavi.
u sparka sranda na 2dny , čistit hlavu ..
BaronVonCzech
Příspěvky: 8
Registrován: pon úno 20, 2012 13:47

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od BaronVonCzech »

Mám stejný problém najeto jen 40 tis v záruce a nejede jak má. Za studena se na 2 stupeň rozkucká a rosvítí se kontrolka. Po zahrátí cuká při 2500 otáčkách až do 3000 tis a netáhne. Pak začne táhnout. Ale spotřeba vzrostla na 7 litrů. V autorizivaném servisu tvrdí, že necuká a že je to normální, že táhne až ve 3000 tis. Když svítí kontrolka zývady na diagnostice ji jen zhasli a závadu prý nenašli. "Co by jste chtěl s obsahem 0,8 ?" Tvrdím že 3000 je doporučená rychlost na 5 stupeň je to 90 km/h na 4 stupeň 70 km/h na 3 stupeň 50 km/h a on mi tvrdá že mám podřadit!!! copak při 50 mám jet na dvojku?? A co ta spotřeba kde je těch 5,2 l ?? "To nesmíte všemu věřit co píšou!!!" Fak mě serou teda. Člověk platí leasing jak blbej, záruka končí reklamuju to 2 roky a nic!!! :((
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od lomngi »

pošli ich do prdele Otravuj vymen servis a daj ho spraviť. Otravuj a Otravuj a Otravuj ,kým je v záruke..
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od rastom1556 »

Tak ako píše lomngi. Otravovať servis a nedať pokoj. Ja som volal pravidelne, chodil som do servisu ako na hodiny klavíra a stále sa závada objavovala. Samozrejme servis všetko máte vporiadku. Po 3 návšteve som prestal tlačiť na servis a začal som volať do Prahy na GM. Škaredo som im vynadal aby presne vedeli ako sa cítim. Pri každej závade som volal do GM.
V servise, že prečo im to robím. (komunikácia, kedy pristaviť vozidlo, čo sa bude robiť, je opravene, a pod. všetko len cez GM v servise skoro ani slovo z mojej strany). Moja odpoveď bola a prečo to robíte vy mne, je to len reakcia na Vašu prácu.
Nakoniec mi v GM odporučili servis MGM Topoľčany. Super servis, prístup, závada odstránená, takto majú pracovať profesionáli. Servisné prehliadky dávam robiť tam.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Perner
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 26, 2013 10:01

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od Perner »

Mě cukal Spark 0,8 z r. 2009, většinou za studena a někdy svítila "žlutá kontrolka motoru". Dva různí mechanici po diagnostice řekli, že to je řídící jednotka zapalování (trojitá cívka), jelikož kabely i svíčky jsem preventivně vyměnil. Například prý mikroskopické trhlinky v zalitém dnu cívky, kam se dostává vzdušná vlhkost a cívka probíjí na kostru. Cívku jsem 24 hodin sušil na topení a pak jsem dno cívky zalil "Resistinem ML" a natřel i okraje cívky i okolo konektoru a nechal zaschnout. Už 14 dní necukám, uvidím, jak dlouho to vydrží. Cívka stojí 5000,-Kč.
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: žlutá kontrolka motoru

Příspěvek od st_Andy »

Perner píše:Mě cukal Spark 0,8 z r. 2009, většinou za studena a někdy svítila "žlutá kontrolka motoru". Dva různí mechanici po diagnostice řekli, že to je řídící jednotka zapalování (trojitá cívka), jelikož kabely i svíčky jsem preventivně vyměnil. Například prý mikroskopické trhlinky v zalitém dnu cívky, kam se dostává vzdušná vlhkost a cívka probíjí na kostru. Cívku jsem 24 hodin sušil na topení a pak jsem dno cívky zalil "Resistinem ML" a natřel i okraje cívky i okolo konektoru a nechal zaschnout. Už 14 dní necukám, uvidím, jak dlouho to vydrží. Cívka stojí 5000,-Kč.
docela slusnej navod -i 8) za studena pri prudkem rozjezdu si taky obcas cuknu, ale zatim myslim ze je to jenom prechlastanim, bo s tim neumim jezdit klobouka :mrgreen: ale ty zimni volnobezni otacky si taky umim predstavit i plynulejsi a to jsem v 60tis. jiz po svickach i kabelech ;)
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
Odpovědět

Zpět na „SPARK“