Spark a cukání

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

PRCEK
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 29, 2010 13:24

Spark a cukání

Příspěvek od PRCEK »

Ahoj všichni. Vlastníme Sparka 2008, obsah 0,8-34 kw. Trápí nás občasné cukání po přidání plynu, kdy je chvíli díra pak zacuká a chytí se. Za studena je problém s rozjetím do kopce, má snahu chcípnout. Někdo nám poradil po nastartování prošlápnout plyn, asi to funguje, jede to. Máme najeto 19000 km.(koupili jsme ho při 15000 km). Jednou nám v servisu mazali chybu. Prý nic, asi špatný benzín. Teď se to rozsvítilo znovu(asi po 3000 km). Po delší jízdě, asi 60km, to samo zhaslo. Má někdo stejné problémy a jak jste to řešili. Někdo psal, že je problém s dvěma Lambda sondami. _?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Chevychachar
Příspěvky: 14
Registrován: pát črc 23, 2010 13:33
Bydliště: Ostrava

Re: Spark a cukání

Příspěvek od Chevychachar »

Pokud můžu, opravdu zkus tankovat na lepších benziách a nalít do toho aditivum na čištění ventilů..., vyměnit svíčky a pořádně protáhnout motor... jinka to vypadá na spatné spalování a mohlo by dojít i k sundání hlavy a čištění... ale to je až krajní řešení...
Aveo 1,4 16V 69kW r.v. 2008 Zvláštní poznavací znamení: koRn na zadních dveřích :-)
PRCEK
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 29, 2010 13:24

Re: Spark a cukání

Příspěvek od PRCEK »

Díky.Taky jsem myslel nálít nějaké ty kapky. Tankujeme u OMV, benzín snad dobrej. Vyměnil jsem už palivový filtr, asi kouknu na svíčky. Neví někdo jaké svíčky na tento model ?
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Spark a cukání

Příspěvek od ladinek »

19 000tis kilometrů ale není žádná dálka.Tam bude chyba si myslím ne v benzínu ,ale někde jinde na elektronice možná skrytá já bych bombardoval servis a řečima o benzínu by mě nedostali to auto má ještě prt najeto ;)
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Spark a cukání

Příspěvek od Jajuska95 »

Ahojky, takový problém jsem měla u Matize, jednalo se o výměnu hadičky, špatné vstřikování benzínu.. ;)
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
LubosekZUsti
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 17, 2010 20:53

Re: Spark a cukání

Příspěvek od LubosekZUsti »

Já tuhle závadu znám důvěrně - u Chevroleta to neřeší, prý co byste chtěli po autě za 200000? Jinak to bylo způsobeno výrobní vadou - nedoléhavostí trubky k EGR ventilu - přisávalo to vzduch. Našel to až můj známý - PAN automechanik, ne vyměňovač olejů. Jinak tady doporučuju vyměnit ty katastrofální originální šmejdkabely od svíček za jiné (od Tesly se dají sehnat za cca 149 Kč celá sada! - mnohem lepší!). Hodně štěstí a šťastných kilometrů dámy a pánové!
Tonny1
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 09, 2010 21:19

Re: Spark a cukání

Příspěvek od Tonny1 »

Cukání za stude u tohoto vozu je většinou zapříčiněno buď špatným seřízením vůle ventilů a nebo ti odchází nějaký vstřik paliva.
PRCEK
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 29, 2010 13:24

Re: Spark a cukání

Příspěvek od PRCEK »

Tak jsem vyměnil svíčky (BOSCH), dal jsem nové zapal.kabely (TESLA). Vymazal jsem chybu:P0300$11RANDOM/MULTIPLE CYLINDER MISTIFIRE DETECTED.
Něco jako nahodilý,nepravidelný, neurčitý zážeh ve válci _?
Auto jede, jde za plynem. Včera po celodenním ježdění tam trochu zacukalo (při rozjezdu do kopce), rosvítila se diagnostika. Dnes po ujetí cca 10 km diagnostika zhasla. Počítám, že tam bude zaznamenaná stejná chyba jako vždycky.
Tak nevím. Možná cívka-zapal.modul.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Spark a cukání

Příspěvek od ladinek »

no ale zapalovací modul není nic levnýho,píšeš rok výroby 2008 tak to dej do servisu mě modul vyhořel na feldě a nejelo to vůbec a ŘJ nepoznala že je modul ani špatný já bych je uháněl :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Spark a cukání

Příspěvek od Jajuska95 »

Hlavně nekupuj zapalovací modul, mi na diagnostice řekli, že to je zapalovací modul a nebyl!! Zbytečně mi teď trčí v komoře.. Jak říkám, to cukání vypadá na ten špatný přívod benzínu.. ;)
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Spark a cukání

Příspěvek od Hanzy »

Vstrikovac benzinu ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
PRCEK
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 29, 2010 13:24

Re: Spark a cukání

Příspěvek od PRCEK »

Já mám docela obavu se dohadovat se se servisem, kde je chyba. Vždycky to uhrají na to, co potřebují a ty platíš a platíš. A nehledě na to, že jsme nebyli na servisu u nich a poslední výměnu oleje jsem provedl sám. Že by to ten vstřikovač prováděl nepravidelně, zasra... elektronika. Diagnostika nesvítí, zkusíme jezdit a uvidíme.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Spark a cukání

Příspěvek od Hanzy »

Musis jezdit do servisu ke kteremu mas duveru a neplatis za to za co nemas ;)
Jinak vyzkousej jeste cistic vstriku primes do benzinu a lepsi benzin u matize jsou citlive vstrikovace na kvalitu benzinu i cerpadlo....
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: Spark a cukání

Příspěvek od st_Andy »

Zdar pani, pritulka jazdi na Sparku 2005 od nova a ta diera je tam od zaciatku ako sa to auto kupilo, proste okolo 2000 otacok je tam fuga po 2200 a potom to uz je opat hladne po otackach, preto pod touto hranicou ani nejazdime, mame 41tis. :PP:

Urcite vymenim kable ale ktory diel presne je ta benzinova hadicka? nejaky obrazok? -i
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Spark a cukání

Příspěvek od palikx »

no
ze by prisavala trubka od egru je teoreticky mozne je tam trochu divne spojeni.
dal se mi objevuje vadny map senzor na 2 matizu a sparkovi je stejny a uz jsem jich par menil.
dalsi problem se mi objevil ted s kalosem -vadny pcv ventilek(maly plastovy mezikus na hadicce co vede od hadice sani do vika ventilu a zaroven do plastu sani),dal tato hadicka byla taky praskla
dal pokud to pise nahodne vynechani valce tak je nekdy doplneno o kod ktery valec vynechava.pokud neni definovan valec mohlo by to byt palivem ale od OMW neni spatny benzin a je divny ze by to na nej zlobilo.
takze nastavit vuli ventilu a
doporucuju zmerit komprese motoru pro vylouceni vyrobni vady -zkroucena sedla ventilu-uz jsem par takovych videl.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „SPARK“