Kvalita je otřesná

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od Vazoun »

-peha- píše:Lega má aj v predu aj vzadu ťažné oko a to vždy v strede no nakolko je posunuté troška dozadu tak ho takmer nevidno ale je tam :lol:
Fotogalerie 656.JPG
Fotogalerie 656.JPG (87.29 KiB) Zobrazeno 11145 x
Nezlobte se na mne ... :o) " Peháčik " má určitě pravdu ... :o) ale já ho tam to oko ... nevidím :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od st_Andy »

ty jo kluci, to nikto nic, ziadna reakcia na moj prispevok? :D Myslel som ze sa ma ako novacika aspon niekto chyti a poradi ake kable a aky olej.. Ak tu na to mate vlakna milerad privitam aj link.. -i
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od -peha- »

No takto Já preferujem káble od TESLY :D
http://www.tesla-blatna.cz/cs/zapalovac ... 6,1961,651

A olej no to je na tebe ale vždy len kvalitný čiže žiaden LIDL a spol :D čiže 5-30,5-40, a podobne no a značku si už popísal :D


Jo a mimochodom to VOLVO aj s tým motorom čo máš v podpise mi tu stojí v garáži :lol: Je to automat v striebornej farbe dovezený vo full výbave z Californie :lol:
A nevboj nováčik dlho nebudeš :lol:
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od st_Andy »

-i -i Dakujem pekne za link, slo hlavne o kod alebo cislo sady ;) Fuha, takze hovoris ze eRko ma strieborneho brata hned vedla v Roznave? :PP: Aky mas presne typ??
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od -peha- »

No je to ročník 2004 a ten istý motor + automat ako máš Ty :lol: Inak je môjho kamoša ale vetšinou spolu s mojou parkujú :lol:
Přílohy
VOLVO (6).jpg
VOLVO (6).jpg (92.61 KiB) Zobrazeno 11114 x
VOLVO (2).jpg
VOLVO (2).jpg (94.68 KiB) Zobrazeno 11114 x
DSC07650.jpg
DSC07650.jpg (70.22 KiB) Zobrazeno 11114 x
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od st_Andy »

-i pekne pekne, V70 II je kralovske auto a volvatka to je moje, kamos chodi aj na ceske alebo slovenske Volvo forum alebo na zrazy?? Ja sa zial o Chevyho sa zacinam zaujimat az teraz a dohnat vsetko zameskane kedze prichadza do stredneho veku :mrgreen: ale zatial sluzi ukazkovo (dufam ze to nezakriknem)

toto je moj 240 konovy Yin zlatak: http://www.garaget.org/?car=164062 je to ten starsi model do r.v. 00.
Sparka mam ako Yang do mesta a okruhov do 200km :PP: s prenadhernou 4x nizsou spotrebou v meste a schopnostou vopchat sa do kazdej skarocky :D
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od Peterek »

Docent II. píše:
Peterek píše:Musel jsem jej zklamat poněvadž mé Daewoo nemá vpředu oko. Řekl jsem mu, že Leganzy mají oka pro tažení pouze vpředu
Nějak nejsem v obraze... Tak mají Leganzy vpředu oko nebo nemají :roll: ?
Oprava překlepu chtěl jsem napsat "pouze vzadu". Peha uvedl správně že je i vpředu uprostřed. Podrobně jsem zkoumal na kanále a našel stopy po oku. Zřejmně předchozí majitel mu pomohl. Musím to dát příležitostně do pořádku. Jeden nikdy neví kdy ho bude potřebovat. :lol:
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
BaronVonCzech
Příspěvky: 8
Registrován: pon úno 20, 2012 13:47

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od BaronVonCzech »

Mám chevroleta Sparka 0,8...na krátké vzdálenosti do 50 km mám spotřebu 5,5...pokud jedu víc jak 200-250 km mám spotřebu 4,5 i míň podle toho jestli držím těch 3000 otáček a neblbnu protože u Sparka je to hned..4000 ot. a to se pak zvedá spotřeba i na 6-6,5 i víc!! U Sparka je vše na stylu jízdy a je to znát!!
Martinkutka
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 16, 2013 15:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od Martinkutka »

Zdravím,

moje máma má matize už asi osm let. První rok s nim měla hrozný problémy, několikrát jí to nechalo na dálnici a tak.. Dala za to tenkrát všechny našetřený peníze, no prostě hrůza. Po roce problémů jí tam ale nahráli novej software a o té doby je s tim autem naprosto spokojená. A to jezdí denně po praze a docela mu dává zabrat..
http://www.rogi-ploty.cz/
bohouš
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 11, 2011 13:18

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od bohouš »

Zdravím Spárkaře r.v.2007-od začátku jsem ho moc nešetřil a asi jsem udělal dobře,byl jsem jenom na dvou garančkách!!!další by byly vyhozené peníze,závady co jsem měl byl nefunkční ERG ventil a prorezl palivový filtr.Jezdím olej Castrol 5W-40,benzín Euro Oil,Benzina-nikdy problém,letos po zimě koupě nového obutí,na původních Kumho najeto 62 000km,byl jsem s ním i v Chorvatsku(Omiš),v zimě stojí venku-nikdy problém se startem,nyní najeto 65000km-u mě spokojenost...
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od st_Andy »

bohouš píše:Zdravím Spárkaře r.v.2007-od začátku jsem ho moc nešetřil a asi jsem udělal dobře,byl jsem jenom na dvou garančkách!!!další by byly vyhozené peníze,závady co jsem měl byl nefunkční ERG ventil a prorezl palivový filtr....
fuha, som netusil ze Sparcik ma EGR ventil :idea: bol upchaty? alebo neotvaral? Ako sa prejavovala porucha?

garancky som dal tiez iba dve a dost! tiez moc nesetrim ale je aspon svizne zajazdeny a zatial slape bez zavady ako hodinky, sme na 66 tis. momentalne.
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
Berseg
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 22, 2014 11:31
Bydliště: Ostrava

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od Berseg »

Tak se taky přidám se zkušenostmi. Mám Sparka 0,8 od roku 2008. Ročně najedu cca. 12.0000 Km (aktuální stav 85.000 Km). Servisovaný pravidelně (výměna oleje a jiných provozních kapalin dle servisní knížky). Po třech letech negativních zkušeností z ofiko servisem, jsem si našel jiného mechanika a cenově a hlavně kvalitativně naprostá spokojenost. Do ofiko servisu už nikdy nepojedu.

Výpis závad:
1. Ještě v záruce asi po 1,5 roce výměna jednoho přicpaného vstřiku. To mě netrápilo, nic jsem neplatil. Po záruce se rozsvítila kontrolka motoru. V ofiko servisu na diagnostice řekly vadný EGR ventil, výměna 4.500 Kč. Na to jsem se jim vykašlal, vyčištění EGR ventilu mě stálo pár stovek a funguje dodnes (od vyčištění najeto cca. 40.000 Km).
2. Pátým rokem se začal projevovat problém s výfukem, občas urezl nějaký ten úchyt, jednoduché zavaření to spravilo. Šestý rok povolilo těšnění výfuku hned u motoru (prdělo to jak traktor). Takže jsem nechal vyměnit těsnění, vyměnil se vlnovec (pružná část výfuku) a navařily se komplet nové úchytu výfuku. To vše do 1.000 Kč. Už zase přede jak koťátko ;)
3. Najeto cca. 60.000 Km. Netěsnost kolem olejové vany = únik oleje. Při té příležitosti se vyměnily i rozvody. Cena kolem 5.000 Kč.
4. Po 70.000 km, se přes zimu objevil problém se startováním. Ono to vždy nastartovalo, ale třeba až na druhý nebo třetí pokus + rozsvítila se kontrolka motoru. Výsledek, vadné čidlo vačkové hřídele. Oprava cca. 1.000 Kč. Dodnes v pohodě.
5. Najeto 80.00, výměna pravého ramene nápravy. Byl tam vymlácený čep a je to v jednom kuse. Rameno stojí cca. 1.000 Kč + práce.
6. Aktuálně se mi projevilo tady zmiňované škubání motoru, ztráta výkonu, doprovázeno blikáním kontrolky motoru. Výměna svíček a kabelů to sice zlepšila, ale diagnóza je, špatná cívka zapalování. Zatím jsem neměnil, ale asi se tomu nevyhnu. Za diagnostiku, svíčky a kabely jsem zaplatil cca. 800 Kč a ještě mě teda bude čekat ta cívka, která stojí cca. 3.500 Kč.

Sparka nijak nešetříme, po dálnici umí i 150, ale 75% jízd je ve městě. Dlouhodobá průměrná spotřeba je 5,6 litrů (stojí na ulici za každého počasí). Momentálně, kvůli problémům s cukáním je zvýšená, tipuji tak 6,5 l. Ze začátku jsem se s tím nijak nemazlil, a když byl Sparky nový (asi 3 měsíce), vzali jsme ho na výlet do Říma. Ujel na jeden zátah 1.600 km tam a to stejné zpátky. To vše po dálnicích v rychlostech kolem 140 Km při otáčkách 5.500 a víc. Takhle jel několik hodin v kuse, občas jen zastávka na občerstvení. Myslím, že i díky tady tomu „drastickému“ zajetí šlape do dnes docela slušně. Křižovatku opouštím mezi prvními a na rovinkách se taky slušně drží, v kopcích samozřejmě výkon chybí. Nikdy nás nenechal ve štychu, vždy jsme dojeli, kam jsme potřebovali. S autem spokojenost (je to lepší než moje předchozí Škoda 120), ale upřímně už bych si ho nekoupil. Ty opravy se sice dají snést, ale hodně mě to obtěžuje. Otec si ve stejné době koupil Chevrolet Aveo 1.2 (sedan), má najeto 97.000 Kč a do dnešního dne, kromě pravidelné výměny oleje, neřešil žádnou závadu. To je to co jsem od nového auta očekával, bohužel se Sparkem jsem v servisu jak doma.
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od 18lukin18 »

Ahoj a vítám tě tu -i -i
Pěkná recenze,jen škoda že jsi natrefil na ,,1 kus ze 100 špatných"
Ano autorizovaný servis se vyplácí při reklamaci,jinak velice natahujou jak umí -i -i
Doplň si prosím bydliště (stačí i okres ;) )
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Jenda21
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 09, 2014 21:10

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od Jenda21 »

Zdravím, známá přemýšlí o koupi Sparka, má vybrané tyto dva http://www.tipcars.com/chevrolet-spark/ ... 42021.html a http://www.tipcars.com/chevrolet-spark/ ... 42021.html. Jezdí pouze ve městě. Je lepší koupit silnější motor, nebo postačí 0,8? Díky moc za odpověĎ.
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od Viper54 »

Osmikilo stačí bohatě,je to lehoučký,takže živý.
Matiz 0,8 (2003)
Odpovědět

Zpět na „SPARK“