Kvalita je otřesná

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od PeterF »

Ahoj Krtek a sedel si v novom sparku?
S tym trabantom ste mali stastie ale je divne ze takychto prihod s trabikom som pocul viac. :D
CHEVY SPARK 1,2LT biely
Reklama
 

Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od Peterek »

Docela jsem si počet a tak také něco přidám. Předem se omlouvám těm, kterých se dotknu, ale malý auta nemám rád.

Postřeh 1. Celá 90sátá léta jsem jezdil často služebně do portů Štětín a Swinoustí. A nikdy jsem neviděl v Pl na dálnici domorodce s F126. Až jednou a pochopil jsem. Zážitek obrovský. Nařed do dilatace zapadla přední kola pak fiatek nadskočil a za okamžik (podle rychlosti) zapadla zadní kola a opět nadskočil. Cestující museli být připoutání aby nevyskočili střechou.

Postřeh 2, Jsou tu diskuze o spolehlivosti obecně. Kolega je hrdým vlastníkem BMW r.v.2002. Nemohl z ničeho nic nastartovat - odtahovka do zn. servisu - resumé 53000,- Kč (vadné vstřikovací čerpadlo). Odmítl a na tyči jsem jej odtáhl zpět. Do garáže chtěl abych ho zatlačil, ale ne na zpátečku (já) ale čumák na čumák. Oba jsme bývalí profi ale přesto měl obavy o svůj BMW když já budu couvat a tlačit ho tam. Musel jsem jej zklamat poněvadž mé Daewoo nemá vpředu oko. Řekl jsem mu, že Leganzy mají oka pro tažení pouze vpředu, aby mohly odtahovat porouchné BMW a Mercedesy. Nevěřícně lehl pod předek Leganzy a dal mi za pravdu.

Mimochodem čerpadlo bylo OK pouze na něm vyhořela nějaká elektronika a oprava stála 8.000,- Kč.
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od alvin »

To je vecou šťastia,môj bývaly vedúci má BMW 325 Ci z r 2003 a on zas tvrdí,že to auto vôbec nepotrbuje servis,okrem bežných vecí,ja som mal problémy akurát so škodovkymi,ale žiadne iné normálne auto ma ešte nesklamalo,holt také veci,že nankujem na pumpre svinstvo v benzíne,za to auto naozaj nemôže :o) a voči menším autam som oveľa zhovievavejší,ako voči offroadom,ktorí by nás najradšej povtláčali z ciest,aspoň poniektorí -P
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od sandruš »

Každé autko má něco.Ať je za 1 000 000 ,- nebo za 200 000,- Mezi 1000ks aut se najde jeden nebo dva co jsou nepovedení no prostě zmetek :D :D :D .
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od Vazoun »

Zdravím všechny na foru a přeji hezký letní den ... :o) název tohoto téma ... zní : kvalita je otřesná ... to bohužel nemohu dost dobře posoudit :o) můj osm roků ježděný Matiz SE II/O.8 nemá, ještě moc najeto jenom něco přez 57.tk ... jinak má mimo kompletní výměny výfukové soustavy a vodního čerpadla ... vše originální díly. Pravidelně je servisován, výměny kapalin a filtrů dle seznamu činností při pravidelných kontrolách a termínech. Jak všichni zainteresovaní víte ... jezdíme s babí téměř pravidelně na každé hlavní srazy a také oblastní. Na Slovensko mne zaveze pod Tatry a zpět ... vždy bez problémů a spotřeba je na těchto trasách 5.2 - 5.8/100 v zimním období o litr více. Dovolím si tvrdit, že po dálnici nemá náš Matiz problém stačit po rovině ... leckterému autu i vyšší kubatury. V kopci nám ujede ale na rovině je zase dohoním. Kdo mi nevěří ... náš kolegáček " Pepino alias Peháčik " nám to dosvědčí ... :o) :lol: / to jenom pro ty ... :o) co se domnívají,že malý autíčko se třemi válci nemůže jet po dálnici i těch 140 ... a už několik roků takto jezdíme ... čau " Vazoun " :lol: :lol:
------------------
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE / II. 0.8 r.v.07/2002 - sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2012 -i
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od jamal89 »

no mna hlavne zaraaaaaaza ta spotreba podla mojho vkusu dost
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
n3oklan
Příspěvky: 423
Registrován: pon dub 10, 2006 23:41
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od n3oklan »

Vazoun píše:Dovolím si tvrdit, že po dálnici nemá náš Matiz problém stačit po rovině ... leckterému autu i vyšší kubatury. V kopci nám ujede ale na rovině je zase dohoním.
Sice je to vyssi kubatura (litrik tusim), ale mohu to jen potvrdit... Fotka je z cesty na Plumlov pred dvema lety... V klidu jsem si padil 130km/h po D1 v Jesterce a ejhle, matyzek vedle me :lol:
Obrázek
UPDATE - Škoda Octavia TOUR 1.9 TDi-PD
Ještěrka ][. aka "baby-jaguar" má najeto poctivých 138 tKm (k mání) a Ješterka I. je definitivně po smrti... R.I.P holka... :(
Jezdím s TomTom GO730 a Prestigio MultiPhone 4500T DUO.
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od PETO »

Vazoun píše:Zdravím všechny na foru a přeji hezký letní den ... :o) název tohoto téma ... zní : kvalita je otřesná ... to bohužel nemohu dost dobře posoudit :o) můj osm roků ježděný Matiz SE II/O.8 nemá, ještě moc najeto jenom něco přez 57.tk ... jinak má mimo kompletní výměny výfukové soustavy a vodního čerpadla ... vše originální díly. Pravidelně je servisován, výměny kapalin a filtrů dle seznamu činností při pravidelných kontrolách a termínech. Jak všichni zainteresovaní víte ... jezdíme s babí téměř pravidelně na každé hlavní srazy a také oblastní. Na Slovensko mne zaveze pod Tatry a zpět ... vždy bez problémů a spotřeba je na těchto trasách 5.2 - 5.8/100 v zimním období o litr více. Dovolím si tvrdit, že po dálnici nemá náš Matiz problém stačit po rovině ... leckterému autu i vyšší kubatury. V kopci nám ujede ale na rovině je zase dohoním. Kdo mi nevěří ... náš kolegáček " Pepino alias Peháčik " nám to dosvědčí ... :o) :lol: / to jenom pro ty ... :o) co se domnívají,že malý autíčko se třemi válci nemůže jet po dálnici i těch 140 ... a už několik roků takto jezdíme ... čau " Vazoun " :lol: :lol:
------------------
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE / II. 0.8 r.v.07/2002 - sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2012 -i


:D :D :D ;) -i
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3598
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od conpet »

Zelenou ještěrku na D1 předjel J.Bad a Bohdanka :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od -peha- »

Kdyby klokan nemnel tak zasvinený vokna tak by J Badíka s Bohdulinkou poznal :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od st_Andy »

kukam kukam panove a rozmyslam ze som to ani nemal citat, mam Sparka 0.8i so 41tis. km a to auto ma dve jedine chyby od nova ktore sa nemenia.. za studena zarachtanie spojky a spominana slaba diera v plyne okolo 2000 otacok. Od zaciatku sa vytacalo s cielom dobreho zabehu a ten motor ide doteraz stale rovnako perfektne do otacok. Auto sa slusne zajazdilo a mysicky s nim dokazu krasne spestrit den :D Casto jazdim mesto, do prace, z prace, do obchodu, domov, necham ho (pomyselne) zohriat a tocim v priemere na 3000-4000 otackach :idea: Spotrebu mam v meste okolo 6L a pri 110 Kmh 4,5 litra spotrebu ktora sa nemeni.

Tesim sa na rady do zivota, auticko po zohriati slape ako nove, brzdi, tlmice perfekt, v prevodovke novy olej a servis podla knizky.

Poradite najlepsi motorovy olej chlopi? U Volva som zvyknuty na MObil, Castrol ani zadara, co lejete vy?? 8)
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od Docent II. »

Peterek píše:Musel jsem jej zklamat poněvadž mé Daewoo nemá vpředu oko. Řekl jsem mu, že Leganzy mají oka pro tažení pouze vpředu
Nějak nejsem v obraze... Tak mají Leganzy vpředu oko nebo nemají :roll: ?
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od Vazoun »

jamal89 píše:no mna hlavne zaraaaaaaza ta spotreba podla mojho vkusu dost
......................
To proto ... :o) " jamal89 " že spotřebu nezkresluji a uvádím skutečnou spotřebu ... :o) a navíc mám těžkou nohu a tím se to projevuje ... :lol: ale jinak OK
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od Vazoun »

Docent II. píše:
Peterek píše:Musel jsem jej zklamat poněvadž mé Daewoo nemá vpředu oko. Řekl jsem mu, že Leganzy mají oka pro tažení pouze vpředu
Nějak nejsem v obraze... Tak mají Leganzy vpředu oko nebo nemají :roll: ?
-----------------
Nejsem si tak úplně jistý ... :o) kolego " DocenteII." --- ale u Pehovo Legíny jsem tažné oko neviděl a ani skrytou zátku na předku, tak jak to má např.můj Matiz ... :lol:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita je otřesná

Příspěvek od -peha- »

Lega má aj v predu aj vzadu ťažné oko a to vždy v strede no nakolko je posunuté troška dozadu tak ho takmer nevidno ale je tam :lol:
Odpovědět

Zpět na „SPARK“