Termostat - Ako zistit jeho funkcnost !!

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Termostat - Ako zistit jeho funkcnost !!

Příspěvek od kitt2002 »

No, ted sem natankoval plnou, vymenil bezny veci, co by mohly se spotrebou souviset, vyresetoval rid. jedn. a necham se prekvapit.
Mozna to bude delat termostat, nekdo tu psal, jak ho muzu vyzkouset, ale to uz je vetsi komplikace, nez do ktere bych se normalne pustil. Pokud je nekdo z okoli Plzne a vi jak na to, tak mi muze dat vedet. Budu rad.

Nejak mi to otevrelo novy tema, tak me nekamenujte :)
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

jednoduše nastartuj studenej motor nejlíp ráno a otevři si kapotu a dej si ruku na tu silnou hadici co vede do chladiče když stojíš před motorem vlevo a čekej můžeš přitom ještě občas přidat plyn a ta hadice musí být stále studená těsně u motoru může být lehce vlažná ale u chladiče né a pak až když se ti motor ohřeje tak najednou musí pustit teplou vodu touhle hadicí do chladiče jestli bude vlažná a teplota se bude zvyšovat postupně je špatnej termostat když se ohřeje naráz tak je termostat Ok ;)

http://www.lanosclub.com/view.php?cislo ... 2006071201
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

ještě pozor: moje zkušenost

koupil jsem nový termostat z Autodilykrc.cz

k tomu byly přiložený 2 těsnící kroužky (vnitřní a venkovní na makovici...)
jenže ten venkovní byl širší a hranatý (origo byl kulatý) a když jsem utahoval domek..nikde to neteklo, ale nedosedl domek na plochu a za 10km jízdy domek praskl!!! a je vyděláno- takže poučení, kupte si rovnou těsnění termostatu (10 a 12 korun) a je klid a ne jak já blbec....

On totiž ten termostat pasuje do hodně aut a tak tam bylo asi jiné těsnění
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

termostat

Příspěvek od Serpico »

to bolí a nase.. , díky za radu, měj se.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

ještě info na PETRM: Když jsem vyměnil termostat, teď se ohřívá znatelně rychleji.. ale teplota se drží stále mezi 1/4 a 1/2 blíž ke čtvrtině... myslíš, že je to vadným ukazatelem, snímačem teploty chl. kap. nebo čím to může být a nemá to vliv na ŘJ, která si myslí, že motor není úplně v provozní teplotě nebo je to jen blbost a mám na to hodit boba... topí normál, nehřeje se a za dva km je v provozce..
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
MilosB
Příspěvky: 31
Registrován: úte bře 29, 2005 21:13

Příspěvek od MilosB »

Nechej si scannerom změřit skutečnou teplotu chladící kapaliny. Já jsem jej taky měnil a úplně zbytečně. Teplota je správna, za provozu cca 90 st. C a teplomer ukazuje stale pod polovinu i u starého, i u nového termostatu. Lepe je na to nesahat a jezdit. Už to tady bylo probírané.

MilosB
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kitt2002 »

Jelikoz pomalu zacina nastupovat zima, tak si o to rychleji vsimam, jak to pomalu zacina topit. Zacinam si delat statistiky, kdy a jak to topi.

Pri teplote okolo 4 stupnu nad 0 to trva nejakych 10 km, nez se Nubira zahreje na provozni teplotu(pul dilku pred pulkou teploty,kdysi to bylo milimetr pred pulkou) a pomalu zacina topit, ale intenzita topeni nic moc. I moje stara felicie zacinala topit po 3 km pri - 20 st. a o to intenzivneji. Navic to zacina topit az je uz nejakou chvili na provozni teplote a az potom to pomalu zacina topit :(

Proto bych chtel vedet, jak sou na trom vase 2 litry pri tehle teplote. Pokus sou na tom o poznani lepe, tak bych to u me videl na termostat, kterej asi trochu propousti. Nechtel bych Nubiru degradovat na Š120 s kartonem pred chladicem :)

Nechci ani pomyslet, jak a hlavne kdy to zacne topit pri teplote - 20 st. :(
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

termostat

Příspěvek od Serpico »

.....trochu se přidám.....ne nexii po 2 - 3 km jsem na provozní teplotě....10km je moc....na nexii je vyznačena takovými dvěma neznatelnými tečkami na palivoměru ( zřejmě pro mechanika, který se umí podívat ) asi správná poloha pro provozní teplotu okolo poloviny stupnice ....obecně jízda s nezahřátým motorem na provozní teplotu - vyšší spotřeba a opotřebení motoru.....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Presunul som temu sem a je ako dolezita lebo sa tu pekne zhromazduju informacie z roznych daewoo modelov o termostate ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Panda
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 28, 2006 08:27
Bydliště: Plzen

Termostat

Příspěvek od Panda »

Ahoj Kitte jsem z Plzne a mam taky problém s Termostatem,ale sehnal jsem novej v plastovém domečku přes jednu šikovnou známou a vyjde na rovných 715kč,to jest cena pro mě.Takže kdybys cokoli tak se ozvy,platí pro všechny z clubu
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Termostat - Ako zistit jeho funkcnost !!

Příspěvek od Peterek »

Pro zajímavou možnost koupě pouze vlastního termostatu bez domečku. Jde v tomto případě o úsporu cca 1000,- Kč. http://www.nahradni-dily-zh.cz/zbozi/70 ... 0--2-2-16V
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat - Ako zistit jeho funkcnost !!

Příspěvek od palikx »

jasne a pri trosce stesti to bude i fungovat.problem byva v tom ze termostat funguje ale nedovira a nekdy se lehce zkrivi dosedaci plochy pro samotny termostat a kdyz tam date novy nemusi to tesnit stejne.
ale 200 na zkousku neni tak moc.
taky se da koupit cely termostat i s domeckem za cca 650.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“