Klima - Desinfekce

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od Cudro »

Ja si tiez davam vycistit klimu raz do roka v servise. Najlepsie je to tek v maji, pred letom. Niekde pisu ze je to dobre urobit aj na jesen ale podla mna nic netreba prehanat. Ten smrad z vypnutej klimy je prakticky v kazdom aute, lebo vznika pri odparovani vlhkosi z prachu ktory primrzol na vymennik klimy pri cinnosti. Chvilu po vypnuti je to teda normalna vec. Ked to ale smrdi stale, treba to vycistit.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re:

Příspěvek od Slam »

Slam píše:Mne klima nijak extra nesmrdi, ale obcas se zapach ve specifickem pripade (tj. kdyz bezela klima, klimu vypnu a dam proudeni vzduchu zvenku, tak se nekdy na nejakou dobu objevi smrad). Jelikoz to je docela neprijemne, nechal jsem v Daewoo servise vymenit filtr a klimu vycistit. Prvni den to vonelo "po fialkach", no druhy den po vuni ani pamatka a smrad uplne stejny jako predtim, jen jsem byl lehci o 1,5 tisice Kc! :x Takze na nejake spreje a vonavky neverim a shanim firmu, ktera nabizi cisteni ultrazvukem. Bohuzel se mi nedari nic takoveho na inetu v HK a sirem okoli najit, do Prahy nebo Brna kvuli tomu jezdit nehodlam... Nevite nekdo o nejake firme v HK a okoli, prosim pekne? :?:

Shanim konkretne tuto technologii:
http://www.mistr.cz/article.asp?id=154
http://www.obnova-bicom.cz/autoservis-klimatizace.php
Abych zmírnil to nadšení a optimismus a dokončil, co jsem v roce 2007 nakousl, tak jsem provedl tyto úkony:

131 000 km 24.05.2007 výměna filtru klimatizace, dezinfekce klimatizace sprejem
131 800 km 03.08.2007 dezinfekce klimatizace ozónem (což by měl být ten vychvalovaný ultrazvuk)

...a výsledkem bylo, že se vůbec nic nezměnilo, tedy ani nezlepšilo, takže to od té doby to neřeším, protože se to mezitím ani nijak nezhoršilo...

Cudro píše:Ja si tiez davam vycistit klimu raz do roka v servise. Najlepsie je to tek v maji, pred letom. Niekde pisu ze je to dobre urobit aj na jesen ale podla mna nic netreba prehanat. Ten smrad z vypnutej klimy je prakticky v kazdom aute, lebo vznika pri odparovani vlhkosi z prachu ktory primrzol na vymennik klimy pri cinnosti. Chvilu po vypnuti je to teda normalna vec. Ked to ale smrdi stale, treba to vycistit.
Takže podle tohoto mi vlastně klima nikdy nesmrděla a já ji teda v tom roce 2007 zbytečně čistil a vyhazoval peníze?!? To mi tohle nemohl říct už někdo před těmi 2 lety? :-)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od hladolef »

Jeste si ale nerek jak dlouho!Mne to po nasprejovani drzi 6 mesicu za 3€(pokud mam klima filtr uhlikovy, pokud je jenom papirovy Tak to musim delat 2 krat za rok.)
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od ppp »

Na espere to kym nevymyslim filter klimatizacie nema vyznam dezinfikovat, ale stalo sa vam niekomu ze zamrzol vyparnik klimatizacie? Idem v sobotu cez salu ku podhajskejm usilovne chladim a zrazu je v aute neznesitelne horuco a dusno. Zistujem co je vo veci a z ofukov na 2, 3, 4 len slaby vanok a na 1 ani ten, akurat vetrak inak hucal. Kedze to aj tak nechladi tak vypinam klimu a po par minutach zrazu fukot az by mi vlasy viali, keby som dake mal (:lol: - anglicky travnik). Cize musel zamrznut vyparnik a neprepustit cerstvy vzduch.
Ako pikosku este dodam, ze ked som dosiel do ciela cesty tak domaci pan krici daco mamke a ta na mna hned vola ze mi tecie z auta. :lol: Sice som zahral hrdinu ze to je len klima ale radsej som to skontroloval a ono sa fakt z klimy pri parkovani na kranici vylialo snad pol litra vody, tieklo do az zozadu spod auta :lol: .
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od -peha- »

no to nezamrzol ale skôr máš málo chladiva už nás to potkalo viacerých aj mna proste ako som ju kúpil tak po spustení klima fachčila ale na dlhšiej trase z razu teplo presne ako popisuješ a po chvíly hup a zasa chladila no to sa mi prejavilo ješte raz a po doplnení je pokoj :D
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1024
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od vado »

Mne sa stava, ze zamrzne, hlavne pri dlhsej jazde a pomaly pustenom ventilatore. Pomaly prestava chladit a znizuje sa aj prietok vzduchu cez vydychy skoro az na nulu. Staci na chvilu (3-5 minut) vypnut klimu a potom zase chladi. Ze zamrza, som zistil tak, ze ked uz skoro vobec nefukalo, tak som zastavil, vypol klimu a o chvilu bola pod autom mlaka.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od -peha- »

mne to nemrzne ani na jednom aute Leega,Octavka,Superb a mláky po dlhšej jazde je pod každým a po ceste do Budapešti keď zastavím tak z Octy sa leje dosť vela a dlho :D
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od ppp »

vado->presne, pustal som vetrak len na 1 stupen, vtedy to chladilo akurat, nebolo treba primiesavat teply vzduch.
Peha-> zamzlo to, pretoze problem nebol v tom zeby to nechladilo ale ze to nevetralo a preto nechladilo ;)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od -peha- »

no mne to urobilo 2x na Legyne a 1x na O ctavke a po doplnení už druhý rok fungují klímy velmi dobre a to octa robí do týždna 3000 km a teraz skoro stále ide klíma :lol: no abych to uvedol na pravú mieru tak vetšinou sa ten úbitok média prejavuje šuštavím zvukom :D
Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od PeterF »

Ahojte mame u nas taky sprej od loctitu za 13eur na pulte dal som ho uz par kamaratom a vsetci chvalia.Funguje to tak ze pozatvaras okna zapnes klimu na vnutorny okruh a pootvaras vsetky fukare sprej odistis a das medzi sedacky.Dostane sa do okruhu a urobi co ma.Je to praca tak na 10 minut len potom treba chvilu vetrat lebo to vonia silno mentolom a ak hned sadnes a ides tak ta pomerne dost stipu oci :lol: :lol: :lol:
CHEVY SPARK 1,2LT biely
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od Hanzy »

Takze pro cleny clubu za 6€ :D Jj ja mam neco podobneho z Lidlu nekdy to tam mivaji a funguje to stejne ale pokud uz nekomu klima zapacha tak to chce vycistit ultrazvukem nebo jak se nadava tomu systemu s masinou...a zaden spray uz nepomuze ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od hladolef »

Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od -peha- »

Si dobrý ale Já rýchlejší ..... už som ho použil :lol: :lol: :lol: Zatial som spokojný -i
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od conpet »

To z Lidlu jsem už taky měl , asi 2x, vonělo to 2 dny a bylo to pryč :roll: No co bych chtěl za 65kč :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - Desinfekce

Příspěvek od -peha- »

Peťo to je normálné Já som malaj špeciál od Wurtu a to bolo to isté len cena 6 násobná takže ten LIDL je dobrý a na to aby si to aplikoval 2x do roka to stačí je to paráda.Mám aj dáky špeciál ale ten docela smrdí ako desinfekcia jo a používám jonizátor a či funguje neviem ale fakt už rok som z klímy necítil žiaden zápach.Kúpil som ho na aukru a mám pod pallubkou pri pedáloch dorobenú zásuvku zapalovača a tam ho mám zastrčený a funguje vždy keď je sepnutý klúčik :lol:

http://aukro.cz/item1279522716_ionizato ... cicka.html
Přílohy
1279522716.jpeg
1279522716.jpeg (42.97 KiB) Zobrazeno 10992 x
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“