Svítící kontrolka ruční brzdy

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítící kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od LordMMX »

Slame a trubka z Evandy nemôže pasovať keď ty máš Legu po fl?
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Svítící kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od Slam »

@conpet: Jako vždy, já jsem věrný. ;) Ale nebudu jen chválit - včera mě vyrazili z STK bez známky (předevčírem mě vyrazili také, že prý už ten den není místo, když jsem tam dorazil ve 14:00 a měli do 18:00 :evil:). Nejdřív po kontrole spodku, že je to tam vše pěkné, pak ale na válci, že LZ kolo skoro nebrzdí (rozdíl účinku oproti druhému kolu asi 34 %). Ale při jizdě jsem nic nepoznal. Tak jsem se do servisu vrátil a prý byla rozpadlá gumička ve třmenu (který předtím nerozdělávali, zadní kotouče a destičky byly měněné loni v červnu). :oops:

@LordMMX: Radši nekupuji díly podle názvu auta, ale podle VINu a čísla dílu. Nicméně zrovna tuhle trubku, co jsem neměl, naohýbali z jiné, jak jsem už psal.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítící kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od conpet »

Zadní brzdy nepoznáš , taky jsem na nich tenkrát vyhořel. Ty třmeny chce tak jednou ročně rozhýbat a je klid. Byl jsi na stk ve Smiřicích ?
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Svítící kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od Scorpion.11 »

Na STK se dá už objednat přece, takže by se pak nemělo stát, že tam pojedu zbytečně. Se divím, že ti na STK nenechali celou udělat a nenapsali ti všechny závady, které máš odstranit, nežli tam jezdit a nechávat se vyhazovat :-(
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Svítící kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od Slam »

V civilizovaných městech možná: :oops:

https://www.autoregina.cz/online-rezerv ... sobni-vozy

V HK jsou 2, na jedné nevedou rezervace a na druhé byl na začátku týdne volný až pátek.
Já jezdím na tu bez rezervací (mám věrnostní slevu :roll:) a až letos poprvé mě nevzali, že mají plno do konce dne. Dnes na opakovanou se už nečeká ve frontě, ale jde se rovnou. 8)

Nicméně potěšen jsem moc nebyl, v servisu jsem nechal přes tisíc za vyměněnou opravnou sadu (guma+pístek ve třmenu), ale na STK to bylo jen nepatrně lepší než ptředtím (už to aspoň nešlo přes 30 % :oops: :oops: :oops: ), tak se nade mnou asi slitovali... :? Asi budu muset příště dát nové třmeny vzadu. Kdyby to prý bylo kostkama, tak svítí ABS, mi řekli... :roll: Jinak u předních byla odchylka jen asi 3 % maximálně. Autem jezdím jen vyjímečně, což asi brzdám obecně nesvědčí, jinak stojí před barákem...

A do Smiřic nechodím od doby, co prudili kvůli nižšímu rychlostnímu limitu zimních pneu a vyhodili mě pro málo oražové zadní blinkry. :roll: Tady tohle neřeší (i kdy letos na pneumatiky koukal - minule jsem je měl sjeté a nikomu to nevadilo, dokonce ani to, že mám na čelním skle asi 20 cm prasklinu).
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítící kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od conpet »

Do Smiřic už také nejezdím. Přístup nic moc. Hlavně zaplatit. Od doby co jsem v autě nechal kameru a viděl jak s autem zachází. Nikdy víc.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítící kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od LordMMX »

som rád, že na STK kam chodím mám dvoch známych (jeden je dokonca vedúci) a vždy sa môžem pozerať ako s autom zaobchádzajú. a vždy je to priam v rukavičkách.

evandou som neprešiel len preto, že v dobe keď som STK/EK potreboval, tam kam bežne chodím ešte nerobili EK na LPG tak som s tým išiel inde a samozrejme, technik príjemný ako mrtvica, zaobchádzanie s autom a motorom také že keby som mohol tak mu asi dám "přes držku" a bol som tam skoro hodinu a len kvôli EK.

evandu som teda odstavil na mesiac a pol kým začali chalani robiť aj LPG a keď som tam prišiel tak mi EK urobil za necelé 2 minúty, dal nový papier, nálepku na okno a išiel som domov. bez úplatku.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Svítící kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak kam jezdím já s autem sám najíždím jak na emise i do STK a stále jsem u auta. Technik si sedne do auta až když najíždí na brzdové válce a pak z nich sjede k měření světel :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Svítící kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od Slam »

Jsem na tom byl vždy úplně stejně jako Scorpion.11. -i

Co se týká EK - do předpředminule jsem jezdil také na EK, kde jsem pokaždé čekal přes hodinu. :(
Když jsem tam byl předposledně s Leganzou, tak mi bušili do OBD konektoru kladivem a že prý ho mám rozbitý, ať si ho do příště dám opravit! :roll: Ale známku mi dali. Když jsem tam byl naposled, už jsem byl připraven, měl jsem vytištěn kus jejich vlastní metodické příručky, kde jasně stálo, že moje auto je z přechodného období, kdy sice má OBD konektor, ale není v něm zapojeno to, co chtějí kontrolovat.
Dokumenty si přečetli, chvíli se v tom konektoru hrabali jako předtím a pak mě suše vyhodili, i když jsem jim ukazoval, že minule jsem na stejném místě prošel. :evil: Tak bacha, pokud máte Daewoo kolem roku 2000 nebo nemáte půl dne zbytečného času, tak se této EK raději vyhněte obloukem:
https://www.autoregina.cz/stk-a-mereni- ... ec-kralove

No nakonec jsem byl rád, že mě vyhodili - od té doby jezdím na EK, kterou mám blíž, kde čekají oni na mě (online objednání), ne já na ně, jsou levnější, a bez váhání pochopili psané slovo a grafy v tom dokumentu. Dokonce si mě tam už i pamatují (byl jsem tam s Leganzou letos už potřetí). 8)

Paradoxně do Reginy jezdím na TP, zatím celkem rozumný přístup měli, i když mě letos naštvali, když mě poslali v poledne domů, že už nemají volno (měli otevřeno do 18 hodin!) a druhý den vyhodily kvůli brzdě na LZ kole a navíc pokaždé tam strávím minimálně hodinu a půl. :? Asi zkusím příště Třebechovice, minimálně jsou tam levnější... :oops:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítící kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od conpet »

Sovětice už asi 6 roků. Auto musí být v pořádku o tom žádná , ale je to o přístupu. Na emisích Leganzu připojil jen na Aku a možná na jednu svíčku klešťákem. OBD konektor ho vůbec nezajímal. Ten software co tam měl mu přímo ukazoval co má u toho auta napojit. Když jsem tam byl s Matizem r.v. 2003 tak toho normálně na OBD napojil.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Svítící kontrolka ruční brzdy

Příspěvek od Slam »

Dík za tip! -i
Sice TK o 20 Kč dražší, ale o 900 metrů blíž. ;)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“