Nový klíč s čipem a dálkovým ovládáním

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Nový klíč s čipem a dálkovým ovládáním

Příspěvek od Slam »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je nějaký problém zhotovit nový náhradní klíč DAEWOO s imobilizérem a dálkovým ovládáním, když mám původní originální funkční klíč a nový originální "polotovar" tohoto klíče?

Můžu s tím zajít do místního klíčového centra, kde toto nabízí ("autoklíče – obyčejné, čipované (pevné čipy, plovoucí), čipované klíče s autem i bez auta") a holedbají se referencemi mj. od České Pošty, Policie ČR, Armády ČR apod. nebo musím do značkové servisu, který dnes ale už nejspíš nikde v okolí nenajdu?

Jedná se mi o oblast Královéhradecka, děkuji předem za tipy a informace.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: Nový klíč s čipem a dálkovým ovládáním

Příspěvek od vagascan »

Ak rozumeiem - mas obal, a tycku - ktoru chces dat vyfrezovat podla predlohy, z predlohy vybrat creva a dat do "obalu " ?

Mne sa urazil kluc s autom :D a nechcel komunikovat - v autorizovanom servise mi to spravili za 27 € . Fan Car - byvaly predajca chevroletov v BA .. skus pozriet byvalych predajcov chevroletu vo svojom okoli a zavolaj tam (: . V BA maju velmi ochotny personal.

Daj vediet ako si dopadol.
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nový klíč s čipem a dálkovým ovládáním

Příspěvek od Slam »

Ještě jsem nedopadl (čekám na doručení klíče), ale není to tak, jak píšeš - ten nový klíč má i střeva (prázdná samozřejmě) a ptal jsem se právě na obtíže s přehráním jejich obsahu z toho starého, co mám (někde jsem četl, že prosté naklonování obsahu někdy může zlobit apod.). :oops:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: Nový klíč s čipem a dálkovým ovládáním

Příspěvek od vagascan »

dufam ze mas ustretovy servis, tak ako ja v BA. tzn. ak vadu neopravia, nediagnostikuju - navsteva je zadarmo.

Skus to obdobne s klucom u svojich servisakov. (: Platit iba za 100% pracu.
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nový klíč s čipem a dálkovým ovládáním

Příspěvek od Slam »

Tak jsem začal v jednom místním Klíčovem centru, kde toto dělají (a dělali mi už klíč a zámky na Fordu).
Klíč mi sice vyřezali, ale co se týče čipu, tak buďto jim šlo nastartovat starým klíčem nebo novým, oba zároveň se po 2 hodinách nepovedlo (akorát mi vyflákali baterku).

Neví náhodou někdo znalý, jestli lze vůbec mít 2 klíče s imobilizérem zároveň k jednomu autu? Nebo kde je problém? :(
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový klíč s čipem a dálkovým ovládáním

Příspěvek od LordMMX »

musi. oba kľúče majú v sebe "čipešek" (vypadá to ako kus magnetu) bez ktorého auto buď s kľučom nenaštartuješ alebo naštartuješ na 5 sekúnd (opel vectra napríklad). snímač imobilizeru je priamo pod krytom s nápisom O I II III :) . ďalšie riešenie je proste vybrať z kľúča ten čip a prilepiť ho k snímaču sekundovým a mať po starostiach (kým ti auto niekto neukradne čo sa pri Daewoo nestáva takmer vôbec).

Obrázek
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nový klíč s čipem a dálkovým ovládáním

Příspěvek od Slam »

Jak jsem psal, problém je, že nastartovat s imobilizérem jde buďto s jedním nebo druhým, ne s oběma naráz (tj. aby fungovaly oba), jak bych chtěl. Chlap byl připojenej na OBD v autě... :oops:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nový klíč s čipem a dálkovým ovládáním

Příspěvek od Slam »

Tak už mám 3 plně (a společně) funkční klíče k mému autu (všechny s imobilizérem, 2 s dálkovým ovládáním). 8)
Nakonec jsem byl v Autosalonu Dědek v Náchodě a tam mi na počkání do pár minut nakódovali oba klíče, které nebyly spárované s autem (a vyšlo to navíc pro oba klíče levněji, než by mě to stálo za jeden klíč u těch patlalů v zámečnictví). -i
Příjemným bonusem u toho nového s dálkou (který je jinak identický s tím, co jsem měl a používal) je, že dálka na něm funguje minimálně na 15 metrů, kdežto u toho původního to vždy bylo a je maximálně 1 metr od auta. :roll:
Přitom do obou klíčů jsem teď ve stejný moment dal stejnou novou baterii (zn. Panasonic jako byla původní) a jak jsem napsal, oba jsou vizuálně identické (model RK-700EU)! :o

Obrázek


@LordMMX: Čip stejného tvaru mám v náhradním klíči ke Cliu (je starší než Leganza), v novějším klíči (jak pro Clio, tak pro mou Leganzu) to takhle jednoduše už nefunguje (a ani se tam ten čip nevejde). Rozhodně je k tomu potřeba originální Daewoo diagnostika na spárování.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“