Lak - fleky

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
comte
Příspěvky: 42
Registrován: stř bře 07, 2012 10:47
Bydliště: Praha

Lak - fleky

Příspěvek od comte »

Ahoj,
píši s prosbou nebo možná spíše s dotazem. Mám stříbrné Orlando a čím dál víc se mi na laku objevují fleky, většinou otisky dětských rukou a i dospělých. Ani ruční profi mytí nepomáhá. Tvrdí mi, že je to tím, že když je auto rozpálené u moře, tak nakrémované ruce i sůl docílí tohoto "vpití" do laku. Nepřijde mi to zas tak nereálné.
Ale nevíte, čím to dostat zpět? Jedni v servisech tvrdí, rozboušením laku, další tvrdí, obyčejnou chemií na auta, někteří tvrdí, že to dolů nepůjde. Zatím jsem nic nezkusil.
Díky moc za radu.
A.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ+NAV Silver Ice, My12, 5MT
Reklama
 

Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: Lak - fleky

Příspěvek od BoroX »

skús napr. toto - ja to používam 10 rokov - https://www.chevroletclub.cz/download/f ... &mode=view
Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Lak - fleky

Příspěvek od Ondrapb »

Zkus na to
a) leštěnku např. viz BoroX, v praxi se jedná o vosky pro konzervaci novějších laků, bez abraziv. S lakem to nic neudělá ale mohlo by to ty fleky schovat.
b) leštěnky s abrazivy (např. červené Tempo na staré laky) - krom vosků obsahují abraziva, tudíž odstraní vrstvu zvětralého laku, ve kterém máš pravděpodobně ty fleky.

Začal bych u a), když nic tak b).. A ono konkrétně to červené tempo je sice profláklé ale velmi dobré.
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
comte
Příspěvky: 42
Registrován: stř bře 07, 2012 10:47
Bydliště: Praha

Re: Lak - fleky

Příspěvek od comte »

Děkuji Vám oběma.
šlo mi oto, lak nepoškrábat,ale koupím to,
dík,
A.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ+NAV Silver Ice, My12, 5MT
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Lak - fleky

Příspěvek od Ondrapb »

Hele, já na 17 let staré Tacumě a 16 let starém Passatovi Tempo používám vcelku běžně. Když se nějakej kokot otře nárazníkem, odstraní to škrábance u madel dveří atd...
On ten lak vydrží opravdu dost, ty madla jsem dělal už hodněkrát a nikam jsem se neproleštil.. :mrgreen:
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“