Po vymene rozvodov ukazuje chybu P 0016, HELP please !

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Po vymene rozvodov ukazuje chybu P 0016, HELP please !

Příspěvek od Richard »

No vono je to asi kvůli vylepšení emisí o spoustě dalších "kurvítek" Já v Nubiře měl 2 vačky 2 pevná ozubená kola, rozvody si vyměním po 70000km s prstem v nose a auto jezdí. O ventily se nestarám to dělaj hydroštely ;-) A tak jezdím, měním olej, za čas rozvody a kochám se..... Dneska hydraulické natáčení vaček (proměnné nastavování ventilů) místo hydroštelů jsou u ventilů jen podložky - tedy další starost :roll: Je tam přidaných spoustu navzájem ovlivňujících kurvítek, že jde všem hlava kolem.
A výsledek ? Možná menší spotřeba třeba o 1/2 litru, stojí to za to ???????
Teď je populární "dieselgate" ale hledáme vždy problém tam kde je? Když mám bohatou směs - mám hodně CO když ji ochudím mám hodně NOx z tohodle není jednoduchá cesta ven a jediný kdo toto chápe je normální člověk co tyhle blbiny navíc ještě platí....
Mrkněte se na na Flightradar co se po Evropě potuluje letadel a tam se taky spaluje ropný produkt, katalyzátor tam zcela jistě není a spalujou se tuny paliva.
Tuhle jsem v noci jel přes Velké hamry v noci. Musel jsem zapnout vnitřní cirkulaci, protože se venku nedalo dýchat..... Auta nikde, akorát všichni v tom údolí topí "nevím čím" každopádně nechtěl bych tam bydlet ani omylem. Takže mobilita ano, ale s rozumem, myslíte že děda ve starým Favoritu bez Euro který jede 2x v měsíci nakoupit a 1x měsíčně k doktorovi způsobí globální katastrofu? Kdo asi víc poškodí živ. prostředí, ten děda, nebo manager s autem sice EU6 ale který ujede s autem 10000 měsíčně a jezdí s ním i na hajzl :roll:
Sorry asi to sem nepatří, ale musím se někde vykecat :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Po vymene rozvodov ukazuje chybu P 0016, HELP please !

Příspěvek od Scorpion.11 »

K tomu není co dodat -i :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Po vymene rozvodov ukazuje chybu P 0016, HELP please !

Příspěvek od Laco71 »

Takže chyba P0365 znamená chybu okruhu ,teda ,že niečo zapojené do CAN-bus v TOM istom OKRUHU ako tie snimače vačiek vykazuje chybu, tak tu chybu tam bude stale rozsvecovať a vyhadzovať ...

A ta chyba vobec nemusí sa týkať motora, a ani byť v motorovom priestore...ale pracu motora ovplyvńovať bude....

Konkretne je podozrenie, že to robí odídený mikrospínač otvarania zadných dverí.....

To je logika ... ČO ???
Naposledy upravil(a) Laco71 dne čtv dub 13, 2017 04:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Po vymene rozvodov ukazuje chybu P 0016, HELP please !

Příspěvek od honza72 »

Laco, prosím Tě. Nepodceňuj vývojáře motorů a elektroniky aut, včetně CAN, protože tyto bludy, ohledně chyby P0365 snad nemyslíš ani vážně. Pokud tato chyba nastane, jedná se o poziční senzor CAMSHAFTU, to snad víš co je. A tento je připojen do ECU motoru!!! Nikoliv do hlavní palubní jednotky vozidla v kabině, která má nízkorychlostní CAN a obstarává právě osvětlení, dveře, okna, stěrače, zamykání, atd.... Takže, tak. Pokud byste uměli používat servisní dokumentaci, která tu byla nebo i je ke stažení a "nebludili" v elektrice auta, které má svou logiku, tak polovinu problému máš za sebou!!! On tu většinou každý druhý mlátí prázdnou slámu. Ale CAN je za poslední desetiletí největší a nejlepší pokrok v autech, včetně jasně daných chybových hlášek a věř tomu, že to pozná i zkraty a svody, přepětí apod. Jenže to chce přizvat ke "kováři", který na to vše jde postaru "barborou" i autotronika, který ví, na co CAN je a umí číst v servisních manuálech.... Takže, tak.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Po vymene rozvodov ukazuje chybu P 0016, HELP please !

Příspěvek od Hanzy »

Laco já to vidím na 100% na problém v podhuštěných pneumatikách na jedné straně tím padem je problém ve snímači náklonu.Dále bude problém ve snímači pod kapotou motoru na kontrolu vstupu nekvalifikovaných amatéru a svítit poslední varování před dalším kutilským zásahem s výstrahou uplného zastavením motoru! :lol: :lol: :lol: :PP: :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Po vymene rozvodov ukazuje chybu P 0016, HELP please !

Příspěvek od rudla »

Ahoj Hanzy, tuším, že si doma v Karlovicích a těšíš se na Velikonoce :PP: Chtěl jsem jenom říci, že mě na Tacumě svítil check motoru a já jsem se přesto odhodlal na jízdu do Chorvatska.Nic se motoru po 2500 km nestalo a pak check motoru zhasl sám. U těch nových motorů se to asi nestane.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Po vymene rozvodov ukazuje chybu P 0016, HELP please !

Příspěvek od Laco71 »

Takže ,
pre tých,ktorých auto postihne podobná chyba a budú googliť
pridávam informaciu, že bola správna indicia, ktorú uviedol zakladateľ podobnej témy témy "bowl"
hned na začiatku , /P0014/
zistil som ,že sú špatné ,resp.nefunkčné solenoidy ovladania hydrauliky v aktuatoroch

po výmene kolesa aktuatora vyf.vačkového hriadeľa sa situacia malinko zlepšila, no chyba naďalej pretrváva, potrebuje to ešte regulaciu od tých solenoidov, ktoré su aktualne mrtve
zistil som to tak,že som odpojil oba konektory od solenoidov a skušal pojazdiť,
na praci motora sa nič nezmenilo.
Chyba P0365 tam zostava, teda ako tu bolo správne vysvetlené tato chyba je chyba OKRUHU a okruh netvoria len viditeľné drotiky,ale tiež všetky elektrické kontakty vnutri sučiastok,ktore su do tohto okruhu zapojené.

V utorok pridu oba solenoidy , tak ich vymenim a dufam, že sem napíšem , čo sa zmenilo.

Svojpomocným opravam ZDAR !

Laco.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“