skakanie / trhanie motora pri LPG

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
fonzie666
Příspěvky: 107
Registrován: čtv lis 01, 2012 09:35

skakanie / trhanie motora pri LPG

Příspěvek od fonzie666 »

čaute.. poraďte mi niekto ak máte skúsenosť s mojím problémom...
Mám Daewoo Evanda so splyňovačom BRC (namontované pred 2 rokmi a 3 mesiacmi)
Pred nejakou dobou mi začal motor blbnúť pri jazde na LPG a prejavuje sa to spôsobom, že pri preradení a následných nízkych otáčkach (~od 1500 - 2000ot/m) sa pri prudkom zošliapnutí plynového pedálu rozvibruje motor, resp silno začne s autom trhať/skákať... to sa prestane prejavovať keď motor dosiahne asi 1900-2000ot/m ... v prípade, keď preraďujem z predošlého stupňa a mám otáčky vytiahnuté natoľko, že pri preradení na vyšší stupeň mi ot. neklesnú pod 2000ot/m s motorom netrá... podotýkam, že toto nerobí pokiaľ jazdím na benzín a na LPG mám za tie 2 roky najazdených cca 48 000km
- zatiaľ som nič nepodnikol, chystám sa vymeniť sviečky..
teraz: Daewoo Evanda 2.0 16V CDX, 1/2005 LPG BRC
ex: Daewoo Lanos 1.5, 8/2000 LPG Lovato
Reklama
 

prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: skakanie / trhanie motora pri LPG

Příspěvek od prcek1 »

fonzie666 píše:čaute.. poraďte mi niekto ak máte skúsenosť s mojím problémom...
Mám Daewoo Evanda so splyňovačom BRC (namontované pred 2 rokmi a 3 mesiacmi)
Pred nejakou dobou mi začal motor blbnúť pri jazde na LPG a prejavuje sa to spôsobom, že pri preradení a následných nízkych otáčkach (~od 1500 - 2000ot/m) sa pri prudkom zošliapnutí plynového pedálu rozvibruje motor, resp silno začne s autom trhať/skákať... to sa prestane prejavovať keď motor dosiahne asi 1900-2000ot/m ... v prípade, keď preraďujem z predošlého stupňa a mám otáčky vytiahnuté natoľko, že pri preradení na vyšší stupeň mi ot. neklesnú pod 2000ot/m s motorom netrá... podotýkam, že toto nerobí pokiaľ jazdím na benzín a na LPG mám za tie 2 roky najazdených cca 48 000km
- zatiaľ som nič nepodnikol, chystám sa vymeniť sviečky..
Mě se to hodně podobně (Tacuma) chovalo s vadnou lambdou... taky jen na plyn.
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“