Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamier,

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Ondrapb »

Funguje to jak píše Richard, možná bych dodal -
a) nevím jak jsi vysokej ale třeba kámoš (198cm) už přes zpětné zrc. se záznamem špatně vidí, opravdu to zabírá dost výhled. Já se 178 cm takovej problém nemám, mě zas zhoršuje výhled na semafory tak musím kroutit krk :)
b) S těma baterkama je to marast, zvlášť přes zimu to nevydrží. malé jsou i z důvodů váhy - těžké zrcátko se kroutí na držáku a vibruje.
c)S tím čidlem jako takovým bývá problém s nastavením citlivosti - než jsem si s tím vyhrál tak mi to spouštělo při lehčím bouchnutím dveří, kufru.. Nakonec jsem to vypl úplně, to ťuknutí tam stejně nebude, má to prodlevu několika sekund...
d) v létě bývá problém s vypínáním - když je venku 38 a ještě na to celý den svítí Oskar, je lepší to odpojit a připojit to k napájení až máš auto vyfoukáno na 25´, v opač. případě se to seká a záznam blbne. Ty čipy holt při 70´ + vlastní ohřev prostě nefungují, chlazení vnitřním větrákem to nemá a na čipech chladič není. A jak psal Richard - má to zápis ze dvou kamer ve FULL/HD...

Zpětně bych to možná řešil spíš něčím 2DIN s android + čelní kamery(samotnej snímač) se vyrábí i pro umístění do masky chladiče/zadní kamera v osvětlení SPZ(cca 8 USD)...
Navíc je to všechno zastavěný, nepálí na to tak slunko, není problém za to hodit větrák...
Ale samozřejmě je to otázka peněz a ochoty se v tom nimrat...
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Reklama
 

Vavera
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 17, 2017 14:20

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Vavera »

Tak už mi přišla a jsem s ní v celku spokojenej. Já nejsem tak náročnej, abych musel mít něco extra. Myslím, že tohle pro normálního uživatele v klidu postačí. Uvidíme, jak v létě no, ale myslím, že problém s přehříváním má asi každá auto kamera když na ní svítí sluníčko. Každopádně díky za pomoc.
Moonka
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 10, 2017 10:44

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Moonka »

Vavera píše:Tak už mi přišla a jsem s ní v celku spokojenej. Já nejsem tak náročnej, abych musel mít něco extra. Myslím, že tohle pro normálního uživatele v klidu postačí. Uvidíme, jak v létě no, ale myslím, že problém s přehříváním má asi každá auto kamera když na ní svítí sluníčko. Každopádně díky za pomoc.
Také o ní přemýšlím. Myslíte, že ji zvládnu namontovat sama jako ženská? Nebo to budu muset nechat na odborníkovi? díky
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od lomngi »

Šikovná ženská zvládne viac ako muž...
A keby že predsa máš pochybnosti, príď na zraz na Olšovec a osobne Ti to namontujem.
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Damek »

Ja som pred rokom tiez kupil kameru Lamax duo do Fabie. V cruzovi by ma hnevalo obetovanie automatickeho zatmavovania spätneho zrkadla.

Par veci mi ale nefungovalo tak, ako som si povodne predstavoval. Jak konkretne mate zapojenu tu zadnu kameru. Su tam tri draty. Jeden je na pripojenie prudu, ten druhy na pripojenie do zrkadla a ten treti? Myslel som, ze to bude fungovat ako cuvacka, ale bud je zapnuta stale, alebo vobec.
Fabiu sme predali a teraz idem kameru montovat do citigo, tak by som to eventualne mohol namontovat spravne :lol:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Richard »

no s tou zadní kamerou to mám já takhle:
Jeden asi 6 m kabel a na konci je zřejmě 2,5 jack který se zapojuje do konektoru v zrcátku a pak tam mám červený tenký kabík asi 2 m dlouhý a ten se připojuje na zadní couvací světlomety. Pokud tedy zařadíš zpátečku objeví se ti na displeji zrcátka ten couvací žebřík a navíc si v nastavení můžeš zrcadlově obrátit ten obraz z kamery aby tě to v zrcátku nemátlo....

Zatím jsem ale tu zadní nenamontoval, čekám až bude tepleji a plasty nebudou tak křehké....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Damek »

Sorry, zle som si to pamätal. Bol som sa na to teraz znova pozriet. Aj ja tam mam len dva kable. Mal som to i tak zapojene ako ty. Teda jeden kabel bol v kamere a ten cerveny som pripol na cuvacky. Ale fungovalo to preste tak isto, ako ked nebol zapojeny. Ziaden rozdiel tam nebol.Kameru som musel zapnut manualne tlacitkom a ziadne ciary sa nezobrazovali Tak neviem, ci tam mam nejaky blby softver :?
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Ondrapb »

Taky to tak mám... 6m jack přímo do zrcátka - ostatní netřeba zapojovat, zadní kamera má napájení přes ten 6m kabel přímo ze zrcátka.
Dál mám dvojlinku pro napojení na světlo zpátečky - nezapojoval jsem, pro mě zbytečný, kameru mám nastavenou tak, že vidím hranu nárazníku, parkuju na cm přesně...

Zadní kameru mám: https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.ef645i

ale bral bych radši: https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.zMwSny

edit: ještě to musíš na parkovací kameru nastavit v menu, pak žebřík bude. To napojení je hlavně kvůli přísvitu, jestli to kameru display zapne netuším...
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Moonka
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 10, 2017 10:44

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Moonka »

lomngi píše:Šikovná ženská zvládne viac ako muž...
A keby že predsa máš pochybnosti, príď na zraz na Olšovec a osobne Ti to namontujem.
Tak jsem se asi trochu přecenila a nakonec radši na zapojení zajela do servisu, jsem se bála aby to pak fungovalo :). Ale jinak kamera dobrý :).
Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od nahox »

ja som nainstaloval takuto zostavu , je to cina montaz som robil sam . trochu som musel porozoberat interier akedze som nechcel wirles verziu
Přílohy
18622495_10208982392012826_8964847344212670560_n.jpg
18619964_10208982391652817_3617491598004209771_n.jpg
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Scorpion.11 »

Super práce a ještě odkaz na kameru jsi mohl dát -i :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od BoroX »

Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
black20
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 16, 2017 10:32

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od black20 »

Ahoj, má smysl kupovat kamery roadhawk? Jako jestli, když nemám více aut, jestli využiju ty funkce? Třeba ten základní modelhttps://www.trakm8.cz/sprava-vozoveho-p ... bni-kamery mi přijde celkem fajn, jen bude asi pekelně drahý...
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Scorpion.11 »

RoadHawk DC-2 Dash Cam 1080p HD In Car Camera


https://www.ebay.com/itm/RoadHawk-DC-2- ... SwKoRZZ~yp
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Ondrapb »

Možná bych bral něco s displayem, u toho aspoň víš že se něco posralo... Takhle bych se bál že když mě někdo sundá tak kamera bude už měsíc po smrti :D
A jestli Black myslel vyloženě do trucku kamery všechny strany - na Ali jsou celý sety - black box na HDD nebo 4 x SD kartu, displey do kabiny a 4, případně 6, 8 kamer vč. kabelů do cca 200 USD?
Dolar mám teď za 22,30.. Případně si to člověk může seskládat z komponent sám, samotný boxy mají od nějakých 60 USD..
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“