Ruční brzda a stk

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Mort
Příspěvky: 39
Registrován: čtv srp 25, 2011 21:57
Bydliště: Perníkovice u Mechova

Ruční brzda a stk

Příspěvek od Mort »

Anabáze po servisech.. v podstatě kravina, ale už mě to vytáčí. Před asi půlrokem, výměna brzd, nejdřív přední, pak zadní (pístky, kotouče, destičky, bubny) - "joo pane, samostavy jsou tento, ouplně zarezlý, vůbec nereagujou, ale brzdí vám to a je to ok. Výhledově radši vyměnit lanovody."

A na stk - málo málo panáčku vám to brzdí, na pravé straně skoro vůbec, znovu a lépe!

Neb mi v tom sevisu zaprasili potahy od oleje, nezadělali rozkuchaný interiér a ještě na podlaze nechali nějaké staré nářadí a jiný bordel, řekl jsem si nikdy více a šel jsem do jiného servisu taktéž v Holicích. Dával jsem to tam s tím, ať se hlavně podívají na ty lanovody, jestli nejsou vytahané.
Vzali si 500 a pravili - někdo se vám v tom hrabal, nejsou tam samostavy, seřídili jsme to a brzdí to ok. Na dotaz, jestli to teda nějak obešli a dali to napevno, jestli to časem nebude slábnout a že bych to rád vyměnil rovnou. Samostavy jen na objednání a že to není potřeba, stk že to prej projde.

A zase houno. Na válcích to bylo jen o něco silnější a s každým dalším zatažením to sláblo. Nakopal bych je do zadnic..

Teď už vážně nevím, co s tím, nejradši bych si to spravil sám, ale poslkádat to bez vzoru původního asi nesvedu.Servisáci jsou jak tataři, něco jim vykládám, všechno odkejvou a pak na to hodí bobek.


Co na té ručce může být ještě špatně, krom samostavů a lanovodů?
Znáte někdo dobrý servis na kolem Hk či Pardubic? Už mě ta loterie se servisy vážně sejří..
Nubira combi ´99, 1,6 78kw LPG
Reklama
 

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Ruční brzda a stk

Příspěvek od kesko »

Pokiaľ nemáš v poriadku samoštely, nikdy to nebude poriadne brzdiť. Po kúpe matizka tiež brzdil vlažnejšie, a po pokuse o výmenu kamoš zistil že už to niekto robil a nedal nejaké podložky a samoštely prestali fungovať. Doplnil ich a autko brzdí super. Niekde sú tu servisné manuály, tak skús pohladať.
Skús napisať SZ kolegovi ,, ppp ,, on tu o tých brzdách písal, možno má fotky, alebo poradí.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Ruční brzda a stk

Příspěvek od ppp »

Nevyzeralo nieco z toho bordelu takto?
samostav.jpg
samostav.jpg (28.01 KiB) Zobrazeno 9395 x
Teda ked si odmyslis pozinkovanie a predstavis si hrdzu.

Ak tam skutocne nedali samostavy tak to sice kvapalinovou brzdou brzdit asi moze, ale vela by som za take brzdenie nedal.
brzdy.jpg
brzdy.jpg (150.92 KiB) Zobrazeno 9395 x
Ako vidis na obrazku, tak samostavy (to strieborne pod brzdovym prasiatkom) drzia pakne od seba tak aby sa este nedotykali bubnov ale aby piestiky v brzdovom prasiatku nemuseli prekonavat dlhu drahu nez opru pakne o bubon. Ak ich tam nedali tak to proste brzdit normalne nemoze, teoreticky mozno, ale rucna v ziadnom pripade, ta sa nema o co opriet.

Obrazky su z allegra. Tam sa daju lacno kupit komplet brzdy, za co u nas kupis v dieloch len jednu stranu, mozno ani to.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3598
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda a stk

Příspěvek od conpet »

Buď rád že nemáš vzadu kotouče, ručka alá Leganza znamená velkou potřebu mít známého na STK aby jsi s ručkou vůbec prošel :D tohle je prkotina na jedno odpoledne -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ruční brzda a stk

Příspěvek od Slam »

conpet píše:Buď rád že nemáš vzadu kotouče, ručka alá Leganza znamená velkou potřebu mít známého na STK aby jsi s ručkou vůbec prošel :D
Nesouhlas, auto jsem koupil v únoru 2006 sice s nefungující ručkou, ale po opravě v již zaniklém značkovém servisu funguje dodnes jako břitva, aniž by na ni bylo víc jak 6 let potřeba servisně sáhnout. 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3598
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda a stk

Příspěvek od conpet »

nojo , tak pardon , Slam je vyjímka :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Ruční brzda a stk

Příspěvek od 32jaja »

A máš to už hotový ty samostavy??
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda a stk

Příspěvek od Petr S. »

conpet píše:nojo , tak pardon , Slam je vyjímka :lol:
Proč,mě to taky brzdí. A na stk dokonce valil oči,jak pěkně mi to brzdí. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda a stk

Příspěvek od sandruš »

Taky řeším na Tacumě ten samí problém.Svíti mi kontrolka od ruční a ktemu mi brzdí jedno kolo víc a druhé míň ale u stk mito před 2 roky prošlo..Ale letos byto asik neprošlo.Tak to nechávám opravit
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Mort
Příspěvky: 39
Registrován: čtv srp 25, 2011 21:57
Bydliště: Perníkovice u Mechova

Re: Ruční brzda a stk

Příspěvek od Mort »

Nedlouho potom jsem nechal dát i ty samostavy, ale v tom jiném servise, kam jsem to dal, se tuze divili, cože za prase to vymáchalo destičky v oleji....
Nubira combi ´99, 1,6 78kw LPG
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Ruční brzda a stk

Příspěvek od johns »

no ci nahodou tie zaolejovane dosticky niesu mastne od unikajucej kvapaliny... mimochodom preco nejdes s tym protokolom z stk naspat do servisu?
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Mort
Příspěvky: 39
Registrován: čtv srp 25, 2011 21:57
Bydliště: Perníkovice u Mechova

Re: Ruční brzda a stk

Příspěvek od Mort »

johns píše:no ci nahodou tie zaolejovane dosticky niesu mastne od unikajucej kvapaliny... mimochodom preco nejdes s tym protokolom z stk naspat do servisu?
Někdo tu psal něco o úniku? Žádný únik nikde nebyl a mimochodem, je to dva roky starý příspěvek, ale i tak nechápu, proč bych jim měl ukazovat nějaký protokol, že by si z něj sedli na zadek a uznali svoji předchozí lemplovskou práci? Uznali i bez protokolu, ale opravu si chtěli zase nechat zaplatit... takže :evil: :arrow:
Nubira combi ´99, 1,6 78kw LPG
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Ruční brzda a stk

Příspěvek od johns »

Nie, o uniku zatial nepisal nikto, spomenul som to ako moznu pricinu tych "zaolejovanych" dosticiek, kedze je to skor pravdepodobne ako to ze by ich nejake "prase machalo v oleji". Staci mala trhlinka, mozno si unik ani nevsimnes a predsa ti to masti oblozenie... A prosim ta nestazuj sa na pracu servisu niekde na fore, ked ty sam ako zakaznik im tolerujes preslapy. Ja by som ten protokol veru vzal so sebou do servisu aj s autom a veru by som im tam spravil vietor a nechal si uhradit este aj opakovanu stk... Ako inak potom chces aby boli nabuduce pozornejsi, ak kazdy mavne rukou a zaplati im opravu zbabranej opravy? Sorry, chcel som len pomoct, ci nahodou to kdesi netieklo, ale nevedel som ze ti to opravovali majstri na slovo vzati... Reagoval som na tvoj prvy prispevok kde si sa pytal "Co na té ručce může být ještě špatně, krom samostavů a lanovodů?". Co na tom ze to je 2roky stary prispevok, ked odpoved bude relevantna aj za 5 ci 10 rokov... o com je potom forum? :roll:
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“